arrow
Neprodává v Bazaru

Chtěla bych se zeptat, zda-li některá nemáte zkušenost s aerospinningem?
Na rozdíl od klasického spinningu se prý liší, píší že "je to nová forma jízdy na stacionárním kole kombinující prvky indoor cyclingu, aerobiku a fitness do dynamického atraktivního tréninkového programu zaměřeného na všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, zlepšení konceptu postavy, při současném působení na upevňování zdraví a rozvoj síly ve stylu moderního fitness.
Aerospinning se výrazně odlišuje od běžného indoor cyclingu provozovaného pod značkou spinning svým odklonem od čistě cyklistického tréninku k principům fitness"

Co si o tom myslíte?

arrow
profile_image
Srnkaaa
od 3. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Amandaaa: Hmm, zajímavé, chodím na spinning a nějak si nedokážu s určitostí představit o co chtějí obohatit klasický spinning jezdíš na kole, existuje několik "poloh" jízdy, jezdíš rychle nebo pomalu- do kopce nebo rovinu nebo running,... nevím o co víc se to dá obohatit...přesunou kola ven na terasu nebo budeš dělat sedy lehy vedle kola nebo sedět na kole a zvedat činky nebo stojku s hlavou na řidítkách nevím, nějak mi většina těchto "odvětví" od jednoho sportu připadá taková podivná, stejně jako dynamik joga, aerodynamik joga, aerobic joga, ultraaero tohle a nebo támhleto, spousta názvů, ale z 99% to samé

arrow
profile_image
maggggda
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ještě jsem o tom neslyšela, ale zní to zajímavě, chodím na spinning a občas si říkám, že by to chtělo nějaký zpestření

arrow
Neprodává v Bazaru

No právě, já si to taky neumím představit, v čem je to jiné, ale našla jsem ještě toto: "Klasický spinning je omezen jen na pět základních stylů jízdy, jen tři pozice rukou, dvě pozice – v sedle a ze sedla. Cílem klasického spinningu je omezením počtu cviků dosáhnout snížení množství variací choreografie a vytvoření neměnných standardizovaných technik.

Oproti tomu dynamický Aerospinning všechna tato omezení radikálně boří a otevírá cestu k plnému a svobodnému využití všech dostupných cvičebních technik cílených na všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, zlepšení konceptu postavy, při současném působení na upevňování zdraví a rozvoj síly ve stylu moderního fitness."

arrow
Neprodává v Bazaru

Zde ukázka:

arrow
profile_image
Srnkaaa
od 3. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Amandaaa: nemůžu si pomoct, ale nějaký závratný rozdíl oproti normálnímu spinningu nevidím pokud teda nemyslí to, že by novou závratnou věcí mělo být to že občas nemají na řidítkách obě ruce, ale jen jednu

arrow
profile_image
Kattynka09
od 25. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tohle je pro mě normální hodina indoor cyclingu . o.ki..tak dva cviky navíc a toť vše....

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kattynka09: Taky mi to přijde podobné...

arrow
profile_image
Kattynka09
od 25. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amandaaa:

njn.. přijde mi to spíš jako marketingový trik....a čekají jestli se chytne...

arrow
profile_image
Jupík
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

> Srnkaa: existuje několik "poloh" jízdy, jezdíš rychle nebo pomalu- do kopce nebo rovinu nebo running

No a v tom to právě vězí. Popsala jsi bezvadně SPINNING(R), jenže na SPINNINGu ti nikdy neřeknou, ať slezeš z kola a cvičíš vedle kola, tam ti taky neřeknou, ať deláš kliky na řídítkách, ať... Prostě je to spíše aerobik a kolo používají jako posilovací zařízení.

> nevím o co víc se to dá obohatit...
No s tím souhlasím, cylistický trénink se už moc vylepšit nedá, čehož si oni jsou taky moc dobře vědomi, takže se na cyklisty vykašlali (popravdě, já tam nechodím, aby ze mě byl špičkový cyklista) a dělají aerobní cviky, za které bý je asi pravověrní cyklisti zastřelili (držet se jdnou rukou, rotace těla apod).

Já to zkusil, je to fakt záhul, ale pozitivní je, že jezdí úplně potmě, takže nějaké to ošizení, když jsem úplně na dně se nějak v té tmě ztratí. Ta tma je bezva, protože nikdo na mě neciví, jak tam potím krev a já se taky nezajímám, jak potí krev ten vedle mě... Doporučuji aspoň jednou vyzkoušet. Možná vám to sedne, možná ne. (Asi budete po první hodině brečet, ale stojí to za to.)

arrow
profile_image
Syndrom
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Máme šikovného správce webu a ten mi písl majl, že se "Aerospinning" nově objevil na nových stránkách... Po přečtení diskuze mi to nedalo a musím se ozvat... A ano! Jsem jedním z lektorů aerospinningu - Patrik (najdete mne na naších webovkách).

Tímto bych Vás rád pozdravil...

Ještě před rokem by mne v životě nenapadlo, že bych mohl něco takového dělat, pořád více tíhnu k fitku než ke stacionárnímu kolu. Loni jsem vyzkoušel a propadl. ;o)

POZOR! Aerospinning nemá nic společného s cyklistickým treningem. A od erkoveho spinningu se velmi odlišuje. Musím se přiznat, že jsem nikdy na klasické spin h. nebyl, ale dle toho co jsem slyšel, bych tam ani nešel. Jednou, před x léty, jsem ujel na kole 100 km a od té doby jsem na kolo nesedl! Bo mne zadek bolel jak nikdy.
A jsem rád, že na naších hodinách se sedadlo nepoužívá, že nešlapete tupě jako křeček v běhacím kolečku a neprocvičujete jen určité partie nohou a ke všemu face to face. Blééé... Díky změně pozice těžiště se daří zacílit i ostatní partie nohou. Díky správnému provedení cviků, na které lektoři bedlivě dohlíží, procvičíte i partie na zádech, přední straně hrudníku a rukou. Ve zkratce bych řekl: efektivní aerobní cvičení, kde zahříváte celé tělo a né jen dolní partii. Tím tedy i efektivnější spalovačka. Úpřimně, první h. není pro nikoho procházkou růžovým sadem, ale jakmile probudíte své ochablejší partie, myslím že další h. (3., 4. a další) si do syta užijete! A myslím, že oceníte i rady jak držet zápěstí, lokty, ramena, kolena, kotníky, záda, hlavu. Dbáme na vše!

Zkusím odpovědět otázkou. Šla by jste na aerobik nebo do fitka místo spinningu? Z praxe je mi jasné, že jen málo kdo. Proč tedy nezkusit něco, co už znáte ale jinak? Šlapat na kole umíte. Tak proč u toho neprocvičit i ostatní svaly, hm? Proč jen sedět a hodinou šlapání procvičovat jen nohy? U toho si vytvářet vadným držením těla přetížení šíje, bolesti krční páteře, beder a pro cyklisty tak specifické kyfotické držení hrudní páteře, protrakci ramena a předsazení hlavy?

A nebo jinak, proč sedět u PC a tlachat o ... o tom, co vlastně neznáte? Přijďte vyzkoušet a pak sem připište dojmy.

Samozřejmě jakoukoli konkrétní otázku rád zodpovím...

Pěkné dny přeji...

Reaguji na Syndrom: Príde mi to trošku ako reklama, na spinn chodím 2 roky a štýl spinningu, ktorý prezentujete sa u nás cvičí veľmi dlho. Robíme na biku kliky, vrtíme sa kade tade a určite nemáme nudu rutinného šlapania do pedálov. na sedle nie sme skoro vôbec ...

arrow
profile_image
Syndrom
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pokud tam chodíte dva roky, měla by jste vědět, že tomu nemůžete říkat spinning!
V případě spinningu jde, kromě samotného sportu, také o komerci, čemuž nasvědčuje fakt, že spinning je grafická registrovaná značka, jejíž užívání není zadarmo. Neupozorňoval bych na to, ale je možné, že se někdo ozve, tak jako u nás... Spinning je charakteristický svým provedením a programem. Pokud děláváte kliky nejezdíte klasický spinning.
My taky jezdíme Aerospinnig velmi dlho!
...Jen bych ještě podotkl, že o reklamu mi vůbec nešlo. Někdo se ptal, tak jsem se snažil odpovědět. Když mi povíte kam mám dojít, rád se k Vám přijdu podívat a vyzkoušet. Na oplátku můžete dojet vy k nám, hm?

ospravedlňujem sa za zlé použitie výrazu spinning- u nás je to myslím registrované ako indoorcycling - či je myslím tiež zaťažovanie len dolnej časti, sú lekcie - záleží od inštruktora, kedy sa cvičí viac menej len zaťažovaním dolnej časti, sú inštruktori , ktorí Nám zapájajú aj ruky, chrbát a pod.
myslím že ste v prahe, to mám asi 330 km, ale keď sa vyskytnem v prahe, tak určite k vám skočím, už len zo zvedavosti

arrow
profile_image
Syndrom
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ano! Jsme v Praze (doufáme, že jen zatím). Ale pocházím z Ostravy a často tam jezdívám. Tak někdy při cestě bych mohl zajet podívat k Vám... Věnuji se jen svému cvičení ve fitku a Aerospinningu a rád bych si rozšířil obzory, když sleduji jak se rozvíjí indoorcycling.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené