arrow
profile_image
Mima
od 24. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aziatky maju krasnu plet? Zijem v krajine, kde su vsetky rasy sveta. Aziatky maju presne take iste problemy s pletou, ako europanky. Cernosky tiez, Karibik tiez, Indianky tiez. To iste plati aj o muzoch. Akne maju ludia bez rozdielu farby pleti.

arrow
profile_image
Nofret
od 29. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Maria,
moje řeč naprosto s tebou souhlasim.Už jsem vyzkoušela všechno možné a akné mam stále i ve 30. Takže jsem se rozhodla a na podzim nasadim roaccutane.Závidim své segře, která kašle na zdravý životní styl občas si dopřeje i alkohol a pleť má nádhernou !!!

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nofret,
jdi do toho. Zato Tvoje ségra nezná ten pocit, když najednou MÁŠ krásnou pleť! Dovedeš to ocenit a těšit se z toho a najednou se šminkuješ, abys byla krásná a ne, abys maskovala nějaké boláky. Mně tehdy po 2 baleních ohromně narostlo sebevědomí, radost ze života a všechno. Bohužel to vzal čas a ďas a teď řeším zase jiné problémy...Třicítka bohužel není konečná. Už se opakuju, ale mně se to vrátilo ve věku 45 let. A včera jsem si našla na spodní linii brady takové malé jakési hnusáky, nejdou moc vidět, ale když po nich přejedu rukou...ale už jdu na N Lite, tak spoléhám, že pomůže. Držím palce Maria.

arrow
profile_image
pocahontas
od 9. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pár týdnů jsem v Asii strávila, hlavně v Thajsku, je pravdou, že dávají daleko větší důraz na přírodní léčbu (hlavně na venkově), zdravější stravu (ale to je vlivem podmínek, kde žijí). Ve 40 stupních si těžko dáte naši těžkou stravu, a oni by zase bez naší težké teplé stravy nepřežili naše -20ti stupňové zimy.
Často jsem viděla asiatky s krásnou pletí, ale byly i ty, které měly různé stupně akné (včetně těch nejtěžších).

Fandím přírodě, ale myslím si, že řešit něco zcela ortodoxně nejde. Jím relativně zdravě, občas kouřím, beru antikoncepci, kupuju si biovýrobky (ty které mi chutnají), používám spíše biokosmetiku, a také si myslím, že třeba antibiotika se užívají často zbytečně, ale pokud bych měla jakýkoli vážnější problém, vyhledám lékaře.
Chemie (a hlavně farmacie a medicína) nám dokáže prodloužit život, někdy ho zjednodušší, někdy pomůže, nemůžu nevidět i toto hledisko.

arrow
profile_image
Jenny
od 2. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s pocahontas. Nic není černobílé a příroda není všemocná. Jinak Maria, když budeš mít zánět žil a nebudeš moci pořádně chodit, vážně se budeš vracet k antikoncepci,která ti to způsobila?! Já teda ne-tolik k Diane 35.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jenny,
nevím, z kterého mého příspěvku dedukuješ, že jsem mentálně retardovaná.
Ten samý den jednou píšeš, že máš lehkou formu akné, podruhé, že máš broskvičku. Takže minimálně v jednom případě nemluvíš pravdu. Užíváš Yadine, ale broskvičku máš, jak jinak, po kysaném mléku, je to fotogeničtější.
Jako Cyril s Metodějem nám zvěstuješ, a zakládáš dokonce nové fórum, abys nám zvěstovala, že máme pít vodu, jíst Pangamin, zeleninu, ryby a probiotika. Vážně myslíš, že zde na fóru je někdo, kdo to ještě neslyšel? Třeba se pletu, ale stačí pročíst asi 20 fór věnovaných akné.
Ahoj Maria

arrow
profile_image
Jenny
od 2. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mentálně retardováná? Já jsem něco takového napsala?? Psala jsem,že teď už mám lehkou formu akné ve smyslu že mám občas někde nějaký malý pupínkek, jinak super pleť. A Yadinne jsem brala po Diane 35, ale teď už žádnou HA neberu, možná jsi mě špatně pochopila. Omlouvám se ti, životem zkroušená Mario, nechtěla jsem pomáhat tobě, jen jsem chtěla dát pár rad k dobru. Možná už je všichni znají a to je dobře, a kdyby ne, třeba se někdo inspiroval, o nic víc nešlo. Snad tě už tolik vysílil tvůj celoživotní boj s akné nebo kdo ví co, že vše překroutíš a zveličuješ. Jinak myslím, že diskuzi si tu může založit kdokoliv-a já jsem ji založila, protože mě zajímaly názory a zkušenosti jiných lidí, ne proto, že bych chtěla poučovat. Pokud jsi to co tu píšu zkusila, nechoď na toto fórum a ani nikdo jiný.. Ani já zde už chodit nebudu, ať se zbytečně nerozrušuješ-stres není na akné dobrý, ale to určo víš, za tu dobu co s ním chodíš po světě:-P Jen nerozumím tomu, proč se tu do mě takhle pouštíš, jako bych snad mohla za to, že tobě to prostě nepomáhá. Myslím, vyjadřujme se každý k tomu, o čem něco víme, já nemám tvé zkušenosti s akné a proti ti ani do tvé léčby nemám právo mluvit. Já si své zkušenosti asi radši nechám pro své přátele, s kterými se můžu v klidu pobavit, řeknou mi svůj názor a poradí a ne s - promiň - takovou hádavou ženskou, jako jsi ty..Ahoj

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jenny,
a co jsem překroutila s zveličila? Bylo by fajn, kdybys měla pravdu s tou životosprávou, ale prostě v případě akné to nefunguje. U obezity, to je jiná, tam Tvoje rady podepíšu na 100%. Jsem zvyklá se držet faktů. Jistěže si může každý založit fórum. Ale musí unést i to, že si ten někdo druhý z jeho rad nesedne na zadek. V případě pleti mrkvička prostě žádný zázrak není. A osobní útoky, když dojdou argumenty, to jsem taky mockrát viděla, holt jsem už stará. Ahoj Maria

arrow
profile_image
Káča
od 3. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, to je teda mazec.Mária je určitě zaměstnanec farmaceutické firmy.Její lobování za roaccutane, DIANE a jiné sajrajty, ktaré nebezpečně ohrožují život(což je vědecky dokézáno) i na jiných fórech je neskutečné. Doufám, že si tvoje rady neberou k srdci a neničí si zdraví.

Pokud by si někdy navštívila někoho, kdo se zabývá celostní medicímou, tak by ses divila, co je to akné a z čeho vzniká.

V podtatě má Jenny pravdu. Výživa, pitný a denní režim, osobnost člověka, to je oč tu běží.Ale je to samozřejmě složitější.

Já sama mám akné, které se zhoršilo po dvou dětech.Má ho i můj otec na stará kolena pořád.Mám za sebou také léta bez koupání, bez krátkých triček apod.Tři roky se snažím sobě věnovat po zdravotní a fyzické stránce s pomocí lékařky, která využívá tzv. alternativní léčebné metody a postupně rozmotáváme složitý uzel problémů o kterých jsem ani nevěděla že u mne existují.Akné pomalu mizí také. Žádnou antikoncepci neberu, pouze přírodní preparáty. Samozřejmě, že to nefunguje jako mávnutím kouzelného proutku,ale myslím si že je nejdůležitější vlastní zdraví.

Mária by měla přestat útočit na každého kdo se s ní jen trošku zapojí do diskuse a má jiný názor.Možná právě v tom je tvůj zakopaný pes.

Pěkný večer.

arrow
profile_image
Radull
od 26. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já bych řekla,že pravdu má Jenny i Maria. Někdo má prostě dědiční dispozice k tomu mít akné,někdo ne. I když se snaží žít zdravě,může mu to být k ničemu. Proto bych se nebránila ani chemii,je jasné,že člověk s akné vyzkouší cokoliv,jen aby se ho zbavil. Já naštěstí nemám nijak hroznou pleŤ,ale to si jí každý den poctivě čistím,takže nevím,jak by vypadala bez toho.

arrow
profile_image
Jenny
od 2. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc díky za vaše názory, jsem ráda, že se na to umí někdo podívat z obou stran a ví, že vše není jen černobílé. Příroda holt není na vše, v mém případě mohlo za akné opravdu moje hrozné stravování ( málo jsme jedla, měla často podváhu, pořád jsem jedla sladké a nezdravé jídla, měla jsem rozhozený celý organismus). Čtu mnoho názorů na různých stránkách, že na akné nemá strava žádný vliv, bohužel já jsem chodícím opakem. A můj názor je ( a ne jen můj), že vše co sníte (resp. všechny škodliviny a těžko stravitelné látky) se ve vašem těle usadí a někde se projeví - a často to bývá na obličeji, jelikož je to velmi citlivý orgán. A nemusí to být jen akné, ale třeba suchá pleť, tvorba šupinek, zarudlost, ekzémy, atd. atd. Jen jsem chtěla vyslovit názor, že je dobré svému tělu naslouchat a pochopit, co mi naznačuje. Ne jen patlat chemii a komerční kosmetiku, ale snažit se nad tím trochu přemýšlet. Určitě to není recept na všechny druhy a příčiny akné, to netvrdím a jsem srozuměna s tím, že je na této stránce mnoho lidí, kterým prostě tato metoda ani spousta jiných nepomáhá. Jen jsem chtěla vyslovit svůj názor a zkušenost. Ostatně z toho Roaccutanu mám husí kůži..na mě chemie celkově velmi špatně působí, od antibiotik, přes HA nebo obyčejný brufen. Většinou mám všechny vedlejší příznaky o kterých se na daném léčivu píše:-( Proto ten zájem o přírodní léčení..A musela jsme se docela zamyslet nad tím, že ho Maria chtěla i pro svého 16-letého syna...představa, že mám s člověkem, který měl něco takové v sobě splodit dítě není zrovna veselá.. Holt dnešnímu světu vládne chemie, těžko se jí vyhneme, ale je jen na nás, jestli budeme hledat alternativní cesty nebo spokojeně a lenivě spolykáme a napatláme vše, co nám kdo předepíše. Tím prosím nijak neútočím na lidi s těžkým akné, co se ho chtějí za každou cenu zbavit-chápu to, jen - opakuji - píšu svůj názor. Moc bych všem tady bez rozdílu a toho co jsme si zde napsaly přála, abychom tyhle problémy nemusely řešit, mohly svou tvář spokojeně nosit bez nánosů líčidel a studu a byly se sebou spokojené! Protože i když jsem se akné relativně zbavila, nedělám si iluze, vím, že tohle je běh na dlouho trať plnou překážek... Přeju krásný večer všem a úsměv na tváři! Jenny

arrow
profile_image
Nofret
od 29. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pročetla jsem si všechny Vaše přispěvky a musim souhlasit s Jenny že zdravý životní styl ať už se týká stravy,nápojů či sportu je určitě pro člověka prospěšný. Ale zároveň souhlasím i s Marií, protože vím ze své zkušenosti, že jen strava a přírodní léčba akné vyléčit nedokáže !!! Musim reagovat i na příspěvek Káči Institut celostní medicíny v Praze jsem navštívila a výsledek = průvan v peněžence tak rychlý, že jsem se nestačila ani divit a těch nesmyslů co mi tam navykládali 3 měsíce jsem jejich rady dodržovala a pak jsem se z toho málem sesypala, takže touhle cestou už nikdy víc.Škoda jen, že jsem Marii a Omlazení nezla dříve ušetřila bych si spoustu let trápení :-(

arrow
profile_image
pumpkin
od 18. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

23

Jen na okraj: já také jím hodně zeleniny (pravda, mrkvičku nemusím, ale to by nemělo vadit :-D), ovoce, dále bílé maso, probiotika (nikoli tablety), ryby, vločky, piji zelený čaj, vyhýbám se cukru a smažená jídla, hotovky atp. jen jednou za uherský rok. A víte co? Vůbec nic :-D
Opravdu si nemyslím, že strava je samospasitelná.

Uvedu takový příklad, ačkoli nesouvisí s akné:

Před cca 8 lety se mi objevil na rukou ekzém (zřejmě kontaktní, mohla jsem si za to sama, protože jsem si na mytí nádobí a ruční praní nebrala rukavice) a řekla jsem si, že testnu "přírodu" a vyrazila k homeopatce. Ta mě za nemalou sumu "vyšetřila" a napsala nějaké bílé "antiperle" (omlouvám se, ale podle mne tam kromě cukru žádná "informace" není). Upozornila mne, že se příznaky mohou během týdne zhoršit (začínám být alergická na výraz "tělo se čistí ..."), vygradovat a pak se vše začne zlepšovat a hojit. I tak se stalo, týden se vše zhoršovalo, ale bohužel i týden následující ...a bylo to čím dál tím horší. Ruce jsem měla plné vodnatých puchýřků, neuvěřitelně mi otekly, myslela jsem, že váží tunu. Své krásné :-D ruce jsem nepoznávala. Jeden večer, kdy jsem nemohla bolestí spát a kromě rukou mi otekla i předloktí, kůže se napjala, myslela jsem, že praskne, pod kůží mi prosakoval podkožní mok (omlouvám se za nechutný popis), mne rodinný příslušník naložil do auta a odvezl do Motola na pohotovost. Lékařka se zhrozila, zvláště po té, když jsem jí vylíčila celou anabázi. Mimochodem, chtěli si mne nechat v nemocnici a upozornili, že jsem si moha přivodit otravu krve. Dala mi antibiotika zevně i vnitřně a k obkladů proti otoku Jarische. Den za dne se otok zmenšoval a ruce dostávaly původní podobu (byla jsem v úžasu, jak úžasný nástroj tělo je a jaké regenerace je schopno - opravdu to vypadalo hnusně a nevěřila jsem, že se to vrátí do původní podoby, ale stalo se :-D, po týdnu jsem měla ruce zahojené, přišlo mi to jako zázrak. Nedalo mi to a šla jsem se svěřit paní homeopatce. A víte, co mi řekla? Že kdybych prý vydržela a nešla na pohotovost, určitě by mi pomohla i homeopatie. Ale to si fakt nemyslím. Kdybych nešla na pohotovost, mohla jsem třeba dostat otravu krve, zánět by se prohloubil a bůhví, jaké následky by to nechalo. Tak toť má zkušenost.

arrow
profile_image
dada
od 25. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pumkin,
plně s tebou souhlasím, vše přírodní není samospasitelné.
Proč někteří kritizují antibiotika - vždyť vlasně pocházejí z přírody, jeto druh plísně.D

arrow
profile_image
pumpkin
od 18. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

23

dada

Cituji: dada
Proč někteří kritizují antibiotika - vždyť vlasně pocházejí z přírody, jeto druh plísně.D
Že? Také v tom nevidím problém, užívají-li se s mírou. A navíc pomáhají. I v přírodních "lécích" kolikrát čtu "působí jako přírodní antibiotikum"

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené