arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobré odpoledne.
Už asi čtyři roky se léčím u dermatoložky s akné. Teď jsem na rok pryč, takže mám i vysazená antibiotika. Ale i tak mi od kožní nikdy nic nepomohlo- vždycky mi řekne, že to nemám nijak strašný, a už dva roky mě odbývá tím, že je to "pozdní stádium" akné, že už to bude lepší. Neřekla bych, naopak, dělá se mi akné ještě horší. Cokoliv mi předepíše, nefunguje, v horším případě na to mám jako bonus alergickou reakci.
Známá mi říkala, že ona s akné chodí ke kosmetičce a ta jí ho v podstatě úspěšně "léčí"- máte někdo také takovou zkušenost, že by pomohla kosmetička?

arrow
profile_image
Amiina
od 14. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Něco podobného taky zrovna řeším. Za X let pravidelné docházky ke kožní mi na akné nepomohlo nic, a pokud ano tak to mělo jen krátkodobý účinek a pak se to vrátilo i s návdavkem. Na kosmetice jsem byla kdysi jednou, obličej mi perfektně vyčistila a doporučila mi chodit ze začátku každé dva týdny na čištění a laser. Jenže na to jsem tenkrát neměla peníze, tak jsem tam už nešla. Teď po letech marného boje s akné jsem se rozhodla znovu se ke kosmetičce objednat a zkusit pravidelnou péči, peněz sice pořád není nazbyt, ale za ty chemické blafy od kožní jsem v konečném součtu vyházela peněz daleko víc. Tak snad to bude k něčemu dobré Doufám minimálně v celkově rovnoměrnější povrch pleti, vyčištění "krupičky" na bradě apod., na zanícené boláky to asi vliv mít nebude, ale snad nějaké výsledky budou...

Nooo, mě kosmetička řekla, že její práce je péče o zdravou pokožku (nemyslela tím černé tečky, rozšířené póry, celkovou šeď pokožky atd. - to je její práce) ale já tam vlezla s boláky, zapouzdřenými zmetky na bradě a okolo úst a poslala mě na kožní. Ta mi to nejhorší vyléčila, zatím se to ustálilo a chodím pravidelně na kontroly těch zánětů k dermatoložce a na čištění ke kosmetičce....

arrow
profile_image
Wendy007
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně teda kosmetička pomohla víc než kožní... Chodím jednou měsíčně na čištění. Za 250 Kč, péče super. Je to vlastně takové studio takže když jsou penízky jdu i na laser, fakt to je znát... Nechci vědět jak bych vypadala kdybych k ní nechodila... Ještě že jí mám Určitě zkus. Mně doporučila různé mastičky a krémy a ty také pomohli... Má s ,,léčením" akné dost zkušeností, je skvělá Od kožní mi věci nikdy moc nefungovaly, navíc vždy prohlásila, že to není tak hrozný... néééé vůůůbec to není hrozný No co už.

arrow
profile_image
Bedla
od 8. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrá dermatoložka je lepší než dobrá kosmetička, ale dobrá kosmetička je lepší než mizerná doktorka.
Takže já bych volila dermatoložku, ale jedině kdybych věděla, že má zkušenosti a akné umí léčit. Ne že na všechno dává dehťák a kortikoidy.

Kdysi jsem viděla v tv nějaký pořad o akné a jeho léčbě, tak tam bylo jednak o roaccutanu a nějaká holka tam byla i na odborném mechanickém čištění, snad se i najdou doktoři, kteří to doporučují a neříkají jen nemačkat nemačkat...
vymačkání je na některý typ pleti vyloženě vhodné, jinak by si dotyční nosili naplněné a zapouzdřené boule na obličeji snad do konce života..

arrow
profile_image
Mylcza
od 4. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Wendy007: a kde chodíš?
Moje kosmetička odchází na mateřskou dovolenou, tak sháním v Brně nebo okolí Zlína nějakou osvědčenou

Hlavně, jedna dermatoložka mě posílala na sluníčko s akné, jedna mě tam doporučila vylézt leda s krémem s faktorem 50. vím že ta druhá možnost je rozhodně lepší. ale setkala jsem se s hodně názory, kdy byli lidé se silným akné posílány na slunko...

Reaguji na consuelaleachim:
pokud na akné používáš nějaký mazání na chem.peelingové bázi, s tím slunce dobrotu moc nedělává, ale sama jsem byla pouhé 3 dny na Kypru a slunce a moře mi docela zabraly, a to jsem tím OF50 namazaná byla.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji consuelaleachim: ale setkala jsem se s hodně názory, kdy byli lidé se silným akné posílány na slunko...

Tak to třeba nemusí fungovat vždycky- já mám naopak pleť po pobytu na slunci ještě horší.

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mufallo: vymačkání je na některý typ pleti vyloženě vhodné, jinak by si dotyční nosili naplněné a zapouzdřené boule na obličeji snad do konce života..

Přesně právě nechápu, že když je pupen jak se patří zrálý, tak kolikrát stačí ho prsty jakoby roztáhnout a vše vyleze i bez krve a hojí se to v pohodě. Ale když to neodhadnu a teče i hodněkrve, tak to není ono, no. Ale z bílými čepičkami po obličeji chodit nebudu...
Podle mě se někdy nestane až tak moc, když ten hnis očividně leze ven a trošku se mu pomůže.

arrow
profile_image
Violent
od 25. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já začla brát před pár lety antikoncepci Jeanine a mám pleť jak miminko, nebolestivou menst. a o číslo větší prsa kosmetička ani dermatoložka mi nikdy nepomohla...

Violent: tak jen doufej, že tu pleť jako miminko budeš mít i po vysazení

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Rozhodně kožní doktor. Pokud nejsou znát výsledky po tak dlouhé době, tak bych změnila doktora/doktorku. Osobně jsem měla obličej plný vyloženě boláků a už po roce bylo znát zlepšení.
Napadá mě, že možná než běžný kožař je lepší dermatolog, který se specializuje na estetickou medicínu. První dermatoložka mě s akné poslala do háje, že řeší mnohem závažnější věci. Potom jsem začala chodit k doktorovi z jednoho pražského centra, nebylo to nejlevnější, ale až tam bylo znát, že to má smysl.

arrow
profile_image
spodek_od_cocacoly
od 31. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě kosmetička tedy nepomohla, vždy mi nabídla pouze čištění a když jsem přišla domu a podívala se do zrdcadla, tak moje pleť byla rudá ještě tak 3 dny potom.. Ted chodím ke kožní a super. Dává mi lokálni antibiotika a ty mi to docela zlepšily.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené