ahoj holky nenajde se tu některá,která by studovala tento obor? hrozně ráda bych na něj příští rok šla, ale statistiky na stránka UK mě dost odrazují... jak dlouho jste se připravovaly na příjímačky? chodily jste do přípravného kurzu? kolik jste měly načteno? já jsem opravdu ochotná se poctivě celý rok připravovat, ale mám strach, že i tak to bude k ničemu.... předem děkuju za všechny informace!

arrow
profile_image
Straccaa
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já teda dělám andragogiku ve Zlíně, ale tam bylo samozřejmě jednodušší se dostat, takže asi neporadím

Na andragogiku na UK jsem se hlásila před 11 lety. Určitě se toho dost od té doby změnilo, ale první kolo byl písemný test - všeobecný rozhled - otázky hodně z historie, sociologie, ekonomie, psychologie. Testem jsem prošla, aniž bych se jakkoli připravovala. Druhé kolo pak bylo ústní zkoušení a taky jsme si s sebou měli přinést seznam přečtené odborné literatury. Tehdy mě dost pobavilo, že se ptali např. na otázky: jak byste definovala spiritualitu apod. a pak taky rozebírali přečtené knihy. Nepřipravovala jsem se nijak. Hlásila jsem se na tenhle obor, chtěla jsem studovat dvě VŠ zároveň. A protože na přírodní vědy jsem byla přijata bez potíží, nijak zvlášť mi na výsledku nezáleželo. Přijata jsem nebyla. Nicméně to byla dobrá zkušenost. V komisi sedělo několik mužů důchodového věku. Bylo strašné vedro, snad 35 stupňů a já jako slušně vychovaná dívka šla v šatech, sáčku a silonkách! Pánové tam seděli v kraťasech a děrovaných nátělnících. Pamatuju, že už tehdy se tam hlásilo hodně studentů. Myslím, že těžké je se na tenhle obor dostat, ale studium nijak náročně nevidím.

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, nechci zakládat úplně nové, totožné téma, tak se pokusím oživit to stávající...

taky jsem si na tenhle obor dala přihlášku, konkrétně na kombinovanou formu studia, a přijímačky jsou jen písemnou formou...načteno z oboru moc nemám, tak bych se chtěla dozvědět, jak se na přijímačky připravit, která kniha mi poskytne nejvíc potřebných informací, jaké by se mohly vyskytnout u testu, a jak je studium po přijetí náročné, jestli se dá skloubit s prací...a vlastně uvítám veškeré informace..

díky

Tak jdu na ty samé přijímačky Škoda jen, že se furt ještě někdo neozval s radou Nevím z čeho se učit. Asi si nakoupím nějaké knížky dle vlastního uvážení.

arrow
profile_image
Jannies
od 15. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tyto přijímačky jsem dělala 3 roky zpátky a neúspěšně. Lidí opravdu mraky a brali tenkrát asi 60 lidí. Test obecných předpokladů ještě ušel ale ten odbornej test mi přišel opravdu těžkej, nestihla jsem ho ani časově dodělat. Učila jsem se tenkrát z knihy Testy Andragogika a personální řízení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené