arrow
profile_image
Sinquinita
od 5. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mám takový dotaz nebo spíš prosbu o informace. Několik let pracuji v bankovnictví a v současné době chci změnit práci. Dostala jsem pozvánku na AC na personalistku do agentury. Problém je ten, že netuším jak se na tento druh náboru připravit, protože netuším na co se tam mohou ptát a jak to bude probíhat. Mám zkušenosti z AC na bankovního poradce (všechny jsou vesměs stejné), ale na personalistku netuším.......Zúčastnili jste se někdo podobného AC nebo máte s tím zkušenost? Předem děkuji za info

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ACčka jsou stejně o tvém projevu, na to se nepřipravíš.

arrow
profile_image
Sinquinita
od 5. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je mi jasné, ale když jsem chodila po AC na bankovního poradce, tak se většinou AC skládalo z úkolů typu: jaké vlastnosti má mít poradce, hraný telefonní hovor, hraná schůzka s klientem apod. ale nevím jak by to mohlo probíhat v tomto případě...

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Souhlasím s Bedrunelou, na to se připravit nedá a já osobně, když jsem se dozvěděla, že je pohovor formou AC, tak jsem tam ani nešla. Absolvovala jsem asi 5 a všechny jsou víceméně stejné - vytvoří se skupiny, kde řešíte společný úkol, pak bývá i pohovor s jednotlivceme, práce na pc (formou zkoušky/testu), příp. jiné znalosti. Postupně lidi odpadávají, ale celkově je to hrozná trapárna, ty úkoly jsou neskutečné, k tomu tě pozoruje (nejenom tebe, všechny) "komise" (myšlena skladba lidí, která AC vede - personalista, vedoucí odd. a většinou ještě někdo). Nechápu, jak přínosné může být dělat ze sebe třeba psa (AC v České pojištovně) a různé další debiloviny, které rozhodně nevypovídají o tvém přístupu k práci (a kvalifikaci celkově). Jasně, prioritně to má být o tom, kdo se jeví v rámci týmu jako kouč, vedoucí, kdo je zamlklý, upozaděný apod. Jenže beztak dopředu kritéria neznáš (někdy nevyberou vůdčí typ, ale naopak nějakou zlatou střední cestu), taky kamarád byl na AC tuším Airbank nebo Vodafone a tam neuspěl, protože přišel v obleku - prý nejsou žádná kravaťácká firma. S oblečením je to vůbec těžký, někteří vedoucí AC mají za to, že přijít neformálně je větší plus, naopak jinde to považují za prohřešek.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sinquinita: Myslím, že to bude podobné - simulované scénky (jakože vybíráš uchazeče), příp. projev před svou skupinkou. Plus podle náplně práce - v pers. agenturách je dost často podmínkou jazyk (kvůli zkoušení potenc. zaměstnanců, které budeš nabírat), takže by tam mohl být i test, příp. pohovor v cizí řeči a předpokládají se i pc znalosti - takže tě šoupnou před pc, na stole bude list s úkolama a čas během kterého budeš muset např. v excelu upravit buňky, navrhnout graf ap.

arrow
profile_image
petule246
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, no já dělala kdysi pohovor na personalistku do agentury a absolvovala jsem v rámci toho simulovaný pohovor (dostala jsem CV, požadavky na pozici, kterou jako obsazuji) a pak jsem z pozice personalisty normálně vedla pohovor se simulovaným uchazečem. Závěrem jsem měla zhodnotit, jestli se ten člověk hodí na pozici, kterou obsazuju a sepsat profil uchazeče v češtině a angličtině. Nebylo to typický AC, ale myslím, že něco v tomto duchu by tě taky mohlo čekat.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já byla v AC na pozici náborář a měli jsme tam nakreslit erb a vysvětlit ho, říct něco o sobě, co považujeme za nejdůležitější a čím bysme přesvědčili, že jsme nejvhodnější pro danou pozici, potom jsme byli na 2 skupiny, kdy jedna skupina byla posádka a druhá skupina kapitáni na lodi. Kapitáni měli kajutu, kam posádka nesměla a jedině v této kajutě se smělo kouřit. Posádka měla orodovat za to, že chce taky nějaké osobní volno a přístup do kajuty ke kapitánům, kde by mohli kouřit. Další úkol byl dát úkoly na rozstříhaných papírcích, které by měli po sobě logicky následovat, aby se všechno stihlo a poslední úkol byl psací, kde jsme měli vyřešit situaci, kdy máme zarezervovaný sál a pozvané lidi na školení a náhle nám onemocní lektor a agentura přes který je lektor nemá za něj náhradu a už nemáme čas sehnat někoho jiného. Zejména ten poslední úkol by mě zajímalo jak vyřešit, protože mě napadlo akorát zrušit rezervaci a obvolat účastníky, že se školení ruší a že náhradní termín bude třeba za týden.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené