arrow
profile_image
MichaelaM
od 20. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
dnes jsem si domů donesla nové dioptrické brýle na dálku - mám 1,25 dioptrií na jednom oku a 1 dioptrii a nově zjištěný astigmatismus na druhém.
Po nasazení a rozkoukání mi přijde, že se mi levá strana svažuje směrem dolů a dozadu, při koukání z jednoho místa na druhé se mi obraz vlní a připadám si, jako kdybych se koukala přes kukátko.
Chtěla bych se zeptat, zda-li s tím už někdo má zkušenosti? Jestli je to normální (oko a mozek si na novou čočku korigující astigmatismus musí zvyknout) a nebo mám s brýlemi raději co nejdříve zajít do optiky?
A dále, jestli by mi případnou výměnu skla platila optika (tam jsem si zrak nechávala optometričkou změřit) a nebo si ho budu muset zaplatit sama?
Děkuji za všechny případné odpovědi!
MichaelaM

Jsou to tvé první brýle? Pokud ano, tak je to normální, taky se mi to stalo u mých prvních (mám taky astigmatismus). Trvalo chvíli než si oči zvykly. V řádu pár dní.

Já to měla taky tak u prvních brýlí na astigmatismus. když jsem vylezla z optiky a šla po ulici, přišlo že je všechno zkosený a že jdu jakoby předkloněná. a auta mi připadaly jako angličáky bylo to dost nepříjemný, trvalo to asi tak do týdne než jsem si zvykla, a pak už to bylo dobrý. Pokud by se to nesrovnalo do týdne, zajdi tam a oni ti poradí případně vymění, myslim že to ale bude dobrý oko si musí zvyknout. a myslim že platit bys to neměla, proč taky vždyť ti to dali oni

arrow
profile_image
ladyve
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nasaď si nové brýle ráno, hned po vzbuzení. Oči si snadněji zvyknou. Dělají mi to každé nové brýle, i když mám už hodně let stejné dioptrie

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já s tím pořád mám problémy, hlavně když nasadím brýle po kontaktních čočkách, hned se mi začne motat hlava, musím si na to vždycky dát minutu čas, jinak vidím hodně "divně"

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené