arrow
profile_image
Nicole09
od 15. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,ve štredu mám jít na operací očí laserem a mám astigmatismus.Mám jít do Gemini do Zlína ale strašně se bojím.Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?Jestli operace bolela,jestli vám to pomohlo atd?

Předem moc děkuji

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já bohužel nepomůžu, ale shodou okolností se chystám s tím samým (krátkozrakost a astigmatismus) na operaci zítra v Praze. Snad to bude v pohodě... Budu držet palce nám oběma

Ahoj, já byla sice na operaci jinde (DuoVize), ale tak o tom to ani tolik není, a s klidem můžu říct-neboj se toho! U mě to bylo tak, že mě nějakou dobu před samotnou operací podrobně vyšetřili oči, pak mi dali ten operační ,,oblek", rozkapali oči (resp. umrtvili), dokonce nabídli prášek na uklidnění a na sál. Lehneš, jedno oko ti přikryjí, druhé odoperují, pak zakryjí a jde se na druhé. Trvá to tak 15 minut, vlastně ,,jen" koukáš do takového světýlka a hotovo. Pak ti oči slzí, nesmíš je namáhat atd. Ale nejhorší na tom všem je to čekání, ta samotná operace už je v pohodě. Nic nebolí, nic necítíš. A pak už jen krásně vidí bez brýlí Hodně štěstí!

arrow
profile_image
Nicole09
od 15. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nottua: Moc děkuju..No já se právě strašně bojím..Vůbec nic mi ktomu neřekli,nevím co mě čeká,co bude potom..Už i přemýšlím že bych šla někam jinam..

Reaguji na Charmeuse:
Tak hodně štěstí..a Jak budeš moct tak sem kdyžtak napiš jak ti to dopadlo

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nicole09:
Pokusím se, pokud to půjde, zkusím sem večer napsat nějaké info. Chápu, že se bojíš,taky mám trošku strach, protože jsou to oči, ale pokud by to probíhalo tak, jak tu moc hezky popsala nottua, tak se to snad zvládnout dá. Hodně podobně mi průběh zákroku popisovala paní doktorka na na konzultaci. A za ten výsledek mi to stojí. Pěkný večer.

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem byla teď v pátek na laseru v Horních Počernicích. Dalekozrakost + astigmatismus o kterým jsem se dozvěděla až tam na vyšetření , jedno oko + 3,5 D a druhé 4 D . Měla jsem domluvenou konzultaci a operaci v jednom dni. Personál a vše kolem perfektní a celkem to šlo rychle. Před samotnou operací rozkapaní a pak laser. Já ten zásah měla asi trošku větší, nebo jak bych to řekla, kvůli kombinované vadě a u dalekozrakosti je to asi trochu jinak. Taky mě upozornili na to, že je možné, že se to může třeba za deset let vrátit, ale to už by u mě bylo na imlantaci čočky. Je mi 29. Také že se mi to bude ustalovat a hojit trošku dýl. Líčit se a šahat si na oči nesmim dva týdny. Po samotné operaci mi oči přišli docela rychle k sobě, a tak 4 hoďky mě to bolelo hodně, mám to docela z ruky, tak jsem nebyla schopná celou cestu domú otevřít oči, ale rozhodně to stojí za to a dá se to vydržet. Potom už se to zlepšuje každou chvílí. První kontrolu jsem měla hned druhý den a v pohodě. Další za týden. Dostala jsem hned po laseru dvoje kapky a ty kapu 4 krát za den. Zrak ještě nemám úplně ostrej, ale to se prý ustaluje i tři týdny, měsíc, ale i tak vidím líp jak s čočkama. Jinak já měla díky dioptriím problém, že mi občas ujelo oko a to mi operace vyřešila. Rozhodně nelituju, že jsem do toho šla. Tak hodně štěstí ať jste taky spokojené. A žádné obavy, stojí to za to.

Ahoj Nicole,

ja i muj manzel jsme byli oba uz pred 7 lety na Gemini (oba kratkozrací, manzel mel i astigmatismus), asi pul roku pozdeji byla operována jeste tchýne + 2 manzelovi kamaradi a vsichni dodnes vidime skvele, pece byla prvotridni, jak behem OP (velmi podrobna vysetreni, seznámeni s prubehem OP), tak i potom (kontroly, kapky). Mohu absolutne doporucit!
Mej se X.

arrow
profile_image
jancmo
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nicole09: Já byla v Gemini v Praze minulý rok v říjnu. Krátkozrakost -7,25 a -5,5, o astigmatizmu taky mluvili, ale byla jsem tak vyděšená, že jsem je skoro nevnímala. Strašně jsem se bála, veškeré informace mi taky řekli až na místě. Dokonce jsem si řekla o prášek na uklidnění. Nejhorší bylo čekání, než se oči umrtví. Samotná operace trvala cca 15 minut. Pak jsem dostala prášky proti bolesti, kapičky s anestetikem a tmavé brýle. První den jsem prospala, ale to jen proto, že mám tenkou rohovku a museli mě operovat jinou metodou než jsem původně zamýšlela. Tuto operaci považuji za jednou z nejlepších rohodnutí v mém životě. Nyní mám na obou očích 0 dioptrií. Dokonce mi trochu zmizely vrásky kolem očí, protože už je nemhouřím. Za sebe mohu jen doporučit. Hodně štěstí, neboj se.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

já to prošla před třemi lety, všechno v pohodě, lituju, že jsem to neudělala dřív .-)

Mě teda nebolelo nic, možná nějaký nepříjemný pocit, nevzpomínám si, ale na prášek na bolest to rozhodně nebylo. Kdyby se to časem zhoršilo, tak mám v ceně reoperaci (doživotní záruka). Jinak pak oči slzí, ale není to nic extrémního, jen si vezmi sluneční brýle, budeš mít ty oči citlivé. Taky jsem po návratu spala, ale tak je to zásah, člověk je pak unavenej... S tím líčením jsem to měla stejné, min. 14 dní se nelíčit, nenamáhat oči, nemnout si je... S tím líčením to bylo docela peklo A nezvedat těžké předměty apod. Spolužačka takhle byla na operaci a pak něco zvedala a prasklo jí to, takže na to pozor, fakt se šetřit.
Jinak chápu obavy, jsou to přece jen oči, ale jsou to určitě profíci a všechno bude v pohodě.

Jinak na Gemini jsem slyšela jen chválu, takže se neboj, určitě to bude bez problému A uvidíš, že se budeš cítit super bez brýlí

arrow
profile_image
Nicole09
od 15. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moc Vám všem děkujuTrošku jste mě uklidnily

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nicole09:
Ahoj, jak jsem slíbila, posílám info k operaci bezprostředně po zákroku. U mě proběhlo vše v pohodě, absolutně to nebolí a trvá to chviličku. Já se trochu bála těch očních rozvěračů a nakonec jsem ani nepoznala, že už je v oku mám Po operaci jsem teď asi 4 hodiny, nic mě nebolí, očka mě jenom trošku pálí a jsou lehce začervenalá jako kdybych byla unavená. To nejdůležitější ale samozřejmě je, že jsem hned po zákroku viděla líp než bez brýlí a do zitřejší kontroly to prý bude ještě lepší, takže jsem nadšená! Ničeho se neboj, není opravdu čeho a budu držet palečky! Teď jdu ale radši spát, nerada bych si ten výsledek nějak pokazila a ty oči se samozřejmě nejlíp hojí zavřené.

arrow
profile_image
Nicole09
od 15. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Charmeuse:
Jé tak to je super že ti to dobře dopadloHlavně at se ti to brzo uzdraví a moc děkuju za napsání

arrow
profile_image
Sephantes
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, taky se chystám na operaci a mám také krátkozrakost + astigmatismus. Nechystáte se také někdo v blízké době? Nebo máte s tím nějaku další zkušenost? Děkuji za každé info

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené