Ahoj všem, potřebuji poradit, včera jsem měla autonehodu, pán do mě narazil zezadu a ošklivě mi pomačkal kufr atd., volali jsem policii, protože pán měl služební vůz, tudíž jsme usoudili, že je v tom třetí osoba, jak jsme se pak dozvěděli od pánů policistů, to už jaksi neplatí, tak pán jako viník nehody, ještě zaplatí flastr za to, že jsem je zavolali, ale to nemohl nikdo tušit, já jsem potom jela na pohotovost, mám límec na krku, jak mi z toho nárazu letěla hlavu dopředu a dozadu, doktor posoudil mé zranění za lehké (pohmožděná krční páteř), s čímž já samozřejmě souhlasím, teď ale došlo na řešení s pojišťovnou a já jsem bezradná, policisté mi řekli, že pokud jedu na pohotovost a pokud jsme je přivolali, je postup následovný: já zavolám na svoji pojišťovnu, přijede můj likvidátor a auto vyfotí, zhodnotí situaci a to stejné uděla i ten pán, co mě naboural, jen s likvidátorem ze své pojišťovny.
Tak jsem si dnes volala na svoji pojišťovnu a tam mi řekli, že bude celou tuto nemilou věc řešit jen pojišťovna toho pána, jak moji škodu, tak jeho, já chápu, že moje oprava půjde z jeho pojistky a jeho z jeho havarijního pojištění, jen mi řeknětě, proč nám tedy policisté řekli, že pokud jsme je zavolali, řeší se to tak, jak jsem psala výše.
Je to moje první nehoda a já jsem bezradná. Má někdo zkušenost? Díky díky moc holky

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

na školení řidičů nám řekli, vše nafotit, poslat pojišťovně, ony pojiš%tiovny by si to sand měly řešit mezi sebou, a volat policajty ano, protože oni jsou povinní ke každé nehodě, kde je podezření na zranění přijet
pán dostal pokutu za to, jak jel, ne že volal policii

matadi
Ne, pán doslat pokutu na místě 1000 Kč ze to, že jsem přivolali policii k nehodě, kde očividně nebyla škoda větší jak 100.000 Kč, navíc mu řekli, že pokuta můžu být až do výše 25.000 Kč v řízení, byla jsem tam, tak vím, co jsem slyšela.

Teď jsem si volala na pojišťovnu a řekli, že policajti říkají každému to samé, že se musí spojit každý se svou pojišťovnou, což není pravda, musela jsem volat na jeho pojišťvnu a tam jsem všechno sepsala.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně tak, když je u nehody zranění, tak je povinnost volat policii.
Řekla bych ale, co se týká hlášení pojistných událostí, tak měla pravdu Tvá pojišťovna. Nevím, kde policie přišla na to, že se mají volat dva likvidátoři?

arrow
profile_image
Saryk
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak záleží na výši škody, policie se volá nad 100 tisíc škody tuším, v případě zranění vždycky. Pokutu za zavolání policie asi nedostal, dostal ji za to, že do tebe vletěl

Pro pojišťovnu je důležité mít ten záznam o nehodě nebo protokol od policie. Rozhodně není nutné, aby likvidátor jezdil na místo nehody, stačí, když se na auto pojede podívat klidně před barák nebo do autoservisu. A rozhodně stačí, když to bude likvidátor z pojišťovny toho viníka, ostatně ti to budou platit.

Cituji saigonek: de policie přišla na to, že se mají volat dva likvidátoři

pán na lince pojišťovny mi taky říkal, že policie toto ráda říká, to o těch dvou likvidátorech a že to není pravda..

Cituji Saryk: v případě zranění vždycky.

no to jo, ale já neměla žádné vyditelné zranění, jen bouli vzadu na hlavě a motáka, toď vše, to je takové sporné, v každém případě, je to jeho vina, tak je mi jedno, jestli pokutu dostane nebo ne.

ještě mi poraďte, nakonec jsem se domluvila s pánem na lince, že pojede do servisu v našem městě, se kterým mají nějaké smluvní závazky, a on říkal něco o tom, že jakmile je auto starší 6 let a má najeto více jak 110.000 km, tak se může stát, že JÁ budu něco platit, prý se tomu říká amortizace automobilu a že je to tak u všech servisů, to se mi nějak nezdá...
proč bych něco platila, když jsem nic nezavinila, já to fakt nechápu, ach jo, to je hrozný, jak strašně moc informací si člověk musí zjistit a stějně mi z toho jde hlava kolem

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

lululu1987
Ale jestliže jsi jela na pohotovost, tak opravdu u toho musela být policie. Vždyť Ti bude pojišťovna vyplácet peníze za úraz.

elissabeth

Cituji elissabeth: zajdu ještě do jeho pojišťovny a nahlásím škodu jako poškozená

domluvila s pánem na lince
ano, volala jsem na jeho pojišťovnu

saigonek
to máš pravdu, jsem úplně zmatená ale díky

Cituji saigonek: u toho musela být policie

to ano, byli za mnou večer na pohotovosti, naštěstí to není můj problém, ta pokuta, takže ať si to vyřeší sám pán..díky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Amortizace se ale týká havarijního pojištění a je to vlastně snížení hodnoty věcí opotřebením. Ty by jsi měla dostat náhradu škod v plné výši. Ale pokud by si viník hradil své vozidlo z HP, tak tam samozřejmě vozidlo amortizaci podléhá.

arrow
profile_image
pampoli
od 17. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lululu1987
ahojky. Postup při nehodě kdy jsi poškozený je takový. Pojištěný (v tomto případě ten pán, z jehož pojistky se bude plnit) musí škodu nahlásit na své pojišťovně, ale ty jsi povina škodu na jeho pojišťovnu také dohlásit, aby to měly potvrzeno z obou stran. Pokud to neprovedeš, tak tě k tomu jeho pojišťovna stejně písemně vyzve. Co se týče přivolání policie, pán opravdu nedostal pokutu za to že přijela policie, ale za to že způsobil nehodu, max. mohl platit nějaký poplatek za výjezd policie. Jinak třetí strana je většinou např. leasingovka a zde je opravdu povinnost policii volat. Co se týče úrazu tím si nejsem jistá, ale podle mě i v tomto případě by měla být povinnost policii přivolat. Nevím ono se to pořád mění a kdo v tom pak má mít jasno, že Jinak ohledně amortizace ti pán řekl pravdu. Pokud je auto opravdu starší, provede pojišťovna amortizaci, protože v opačném případě by vlastně hodnotu vozidla nadhodnotila, jestli rozumíš co tím myslím. Podle mého je u takovýchto starších vozidel když dojde ke škodělepší nechat udělat výpočet plnění rozpočtem. tzn. že ti pojišťovna podle tabulek vyčíslí škodu a peníze zašle. Ty podle této částky si můžeš nechat vozidlo opravit v jakékoliv opravně a předem se dohodnout ze servisem na ceně. Ale o plnění rozpočtem si musíš zažádat. Určitě se tě na to bude ptát technický pracovník, který provede prohlídku poškozeného vozidla. Kdyby jsi chtěla ještě něco vědět. klidně napiš.

pampoli
děkuji moc, jsem v této problematice úplný analfabet, takže myslíš, že když např.: pojedu zítra do servisu, který mi doporučil pojišťovák, prohlédnou auto a řeknou, jak to vypadá, tak pak můžu opět zavolat do pojišťovny a zažádat si o to plnění rozpočtem? Díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené