arrow
profile_image
Peeetulka
od 13. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,vrtá mi hlavou jedna věc a téma, do kterého bych ji mohla zařadit jsem tu nenašla.
Chodím pravidelně běhat, normálně tak 3-4x týdně po hodině až dvou (10-20km), ale chodím běhat většinou do lesa. Menstruace při sportu mi nijak zvlášť nevadí, ale už podruhé jsem zaslechla upozornění, že běhat, či se vůbec pohybovat sama v lese během mých dnů je hodně nebezpečné. Že to prý zvířata (samci) cítí a nevím zda je to dráždí, ale dokáží být hodně agresivní. Slyšely jste o tom někdy něco? Docela mě to zaskočilo, ale je pravda, že psi to cítí určitě a co vím, je známé, že i ošetřovatelky zvířat si musí v tomto období dávat pozor, ke zvířecím samcům nejlépe vůbec nechodit, proto bych tomu věřila. Co vy na to?

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No teda, to je zajímavé. To jsem vůbec netušila, ale řekla bych, že to klidně je možné, takže v období menstruace raději neběhej do lesa, ale jinam - i kdyby to pravda nebyla, tak proč to pokoušet, že?

arrow
profile_image
ellie86
od 18. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano to je pravda, teda to, že to samci cítí a můžou být agresivní především srnci a jeleni, obvzlášť v období řije, což bylo teď (pokud se bavíme o tom lese). Nedaleko od nás je obora s daňky a vypráví se, že daněk zaútočil na nějakou ženskou zrovna když to měla, ale na kolik je tahle informace pravdivá, to nevím.

Zvířecí samci jsou vnímaví na menstruace žen. Ošetřovatelky zvířat dobře vědí, že v době měsíčků nesmějí chodit mezi býky, kance, psy či jiná zvířata. Může hrozit napadení. Je lepší se tedy lesu vyvarovat..

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fakt? Páni holky to jsem vůbec netušila! Ještě že vás mám.

arrow
profile_image
Pecka
od 25. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pamatuju si kdysi dávno, když jsme na nějaký exkurzi jeli kolem hřebčína a ten pán od koní se nás holek ptal, zda náhodou nemáme své dny...koukaly jsme na něj jak na blázna, samozřejmě bez odpovědi...a on, že ať se tak nedivíme, že když bychom tam šly a měly to, tak by to některý koně mohlo tak rozparádit, že by to pro nás mohlo být nebezpečný. Samozřejmě se ani jedna nepřiznala - zrovna já to teda měla, ale bylo nám to blbý se svěřovat cizímu chlapovi. No asi pochopil a nakonec tam nezastavil. Takže ono na tom něco bude.
Ono stačí, když třeba v těch dnech, blbnu s nějakým psem a on se mi začne dobývat čumákem mezi nohy

Reaguji na Pecka: Pes jak pes ale dokážeš si představit toho koně? To už by asi taková "sranda" nebyla.. Mě jednou naháněl u babky býček, bylo mi zhruba 13náct, byla to moje asi 4tá menzes a babka měla zrovna na statku asi půlročního až ročního býka.. No zdrhala sem předním jak kdyby mi šlo o život..

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

2

Tak to jsem netušila Já jen vím, že když to mám a sportuju, tak se skoro jako řezník, krev teče o to víc, ale to už je OT.Mně se jednou stalo, že mi valach vyjel čumákem po zadku a štípnul mě.

Jo a ještě sem si vzpomněla, jak sem byla jednou v zoo a měla sem to, tak když sem vešla do pavilonu opic nehorázně se rozeřvali a začali šíleně skákat a vřískat a mlátit do skel a tak a když sem odešla byl zas klid a při zpáteční cestě se to opakovalo.. Takže to asi taky cítili..

Cituji Pecka: Pecka dnes 11:01 hod. Poslat zprávu Přesná adresa tohoto příspěvku.
(Pro zkopírování.)
Upozorněte na nevhodný příspěvek!
(Reklama, vulgarity, pravopis, padělky,...)
Reagovat
Kliknutím vložíte jméno do svého příspěvku.
Označením textu a kliknutím vložíte citaci. Pamatuju si kdysi dávno, když jsme na nějaký exkurzi jeli kolem hřebčína a ten pán od koní se nás holek ptal, zda náhodou nemáme své dny...koukaly jsme na něj jak na blázna, samozřejmě bez odpovědi...a on, že ať se tak nedivíme, že když bychom tam šly a měly to, tak by to některý koně mohlo tak rozparádit, že by to pro nás mohlo být nebezpečný. Samozřejmě se ani jedna nepřiznala - zrovna já to teda měla, ale bylo nám to blbý se svěřovat cizímu chlapovi. No asi pochopil a nakonec tam nezastavil. Takže ono na tom něco bude

Pán věděl proč se ptá Ja se u koní pohybuji,takže vím a mohu jen potvrdit. Bylo by nemilé, mít takového hřebce na zádech

arrow
profile_image
listinka
od 9. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Krvinkaxxx: Zvířecí samci jsou vnímaví na menstruace žen. Ošetřovatelky zvířat dobře vědí, že v době měsíčků nesmějí chodit mezi býky, kance, psy či jiná zvířata. Může hrozit napadení. Je lepší se tedy lesu vyvarovat..

Tohle je dost sporné. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem nikdy neměla problémy ani mezi koňmi ani mezi psy (a ani žádná děvčata od nás od koní). Se psem i sama se pohybuju v lese poměrně často a nikdy se mi nestalo,že by na nás nebo mě nějaká vysoká vyloženě počkala a ještě se jala zjišťovat co a jak. I když někde jsem četla že zvlášť vysoká a kanci jsou na tohle vnímavější než ostatní zvířata, ale i když se hodně mluví o přemnožení zvláště černé,tak jsem díkybohu osobně ještě žádnou nepotkala.
Zvířata může maximálně rozhonit pach krve, ale nevoníme jim jak plodné,aby nás chtěli obskakovat. Konkrétně jsem četla někde o exkurzích ve světových národních parcích,kde je zakázáno účastnit se ženám ve "svých dnech", myslím,že mluvili v souvislosti hlavně s medvědy. Taky se s "tím" nesmí potápět mezi žraloky, ale to už jsme hodně mimo. Pokud se bojíš běhat v tomto období v lese,tak se tomu vyhni,jistota je jistota a jde jen o pár dnů.

arrow
profile_image
_BaRuSa_
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak zkušenosti nemám, ale vím, že když sem s našim psem a blbnu s ním tak mi hodně chodí čuchat mezi nohy, takže to asi cítí

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky a myslíte, že to i cítí, když máte tampon?

no tak díky dneska jsem jela na kole lesem a takhle rychle sem tím lesem ještě nikdy neprojela taky sem potkala lidi co měli tři psy..radši sem se na ně ani nekoukala, ale beztak si na mě brousily zuby

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji listinka: Zvířata může maximálně rozhonit pach krve

Taky myslím, když to naše fenka dostane, taky po ní nejede kůň ani srnčí. Normálně s ní chodím do lesa, na co si dávám pozor jsou psi. A u člověka to vidím stejně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené