arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no normálně podám žádost o uznání všech zkoušek a zápočtů..kredity a všechno mi zůstane...pokud zkoušku udělám,tak je platná ještě 5 let...hale zítra jedu na studijní...abych byla moudřejší...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Janissinka:
Ty tu pořád mluvíš o matfyzu (mimochodem, je to ten matfyz a ne to...), ale matfyz už teď nebere (pokud nejsi přijatá už od června)..........Náhodou to vím, protože tam studuju (i když když jsem nastupovala, tak se dokonce ještě dělaly přijímačky). Matfyz žádné druhé kolo pro podávání přihlášek nevypisuje, zápis už je hotový a dokonce od úterý začíná kurz matematiky pro prváky......Fakt nevim o tom, že by ještě někoho vzali v září, tak hluboko jsme snad ještě neklesli

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bakalářka: tak se podívej na toto http://www.mff.cuni.cz/studium/uchazec/prijriz.htm do 30.9. berou na obor General Computer Science

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Janissinka:
No tak o tomhle programu nic nevím a hlavně o něm nemůžu na stránkách nic najít, mezi klasickými bakalářskými studijními programy to není. Typla bych si, že je to v angličtině vyučovaný studijní program obecná informatika - pokud by byla v češtině, tak název bude česky.Takže bacha, za studium v cizím jazyce se platí
http://www.mff.cuni.cz/vnitro/dekan/2010/popl1011. htm

Tak v kreditním studiu se zase tak na ročníky nehraje. Pokud někdo stihne dodělat školu za 4 roky, i kdžy ofiko trvá 5, tak prostě studuje 4 roky a hotovo. Samozřejmě, ne každá škola to umožňuje díky systému prerekvizit, ale jsem si jistá, že skoro všude jde studium zkrátit na ty 4 roky v pohodě.

Pokud by slečně uznali nějaké předměty, bude sice v prváku,ale ve skutečnosti už si klidně bude moci studovat věci za druhák...takže prakticky bude ve duháku.

Ale na matfyzu mám sestru a tam už opravdu neberou

Reaguji na Janissinka:

Je taková zvláštní doba, když si každý myslí, že musí mít VŠ a hravě ji zvládne.
Nejčastěji pak na VŠ převládají následující typy studentů s jejich postojem: obor, co studuji mě nezajímá, nevím, proč to studuji, hlavně, že ještě nemusím jít makat a také studuji jednoduchou školu, která není těžká, chodím do ní dvakrát týdně a hlavně je zdarma!
Převaha těchto studentů je hlavně na humanitních a ekonomických typem škol. Vysvětlení je jednoduché - tyto školy opravdu nepatří mězi obtížné.
Ale je možné, aby všichni absolventi VŠ opravdu měli práci?

Cituji Baripet: Ale je možné, aby všichni absolventi VŠ opravdu měli práci?

vzhledem k tomu, že je v ČR pouze 8% vysokoškoláků, tak ano. To že nějaký flákač začne studovat ještě neznamená, že taky dostuduje.

Cituji Baripet: Nejčastěji pak na VŠ převládají následující typy studentů s jejich postojem: obor, co studuji mě nezajímá, nevím, proč to studuji ... atd...

Zajímavá informace, já třeba žádného takového studenta neznám. Např. v našem ročníku na VŠ byli samí nadšenci, kteří tu školu "žrali" Docela by mě zajímalo, z jakého zdroje jsi tohle zjistila.
Reaguji na Baripet:
Osobně nemám moc ráda příspěvky, které vůbec nereagují na to, na co se zadavatelka tématu ptala a moralizují.

Cituji okynko: Zajímavá informace, já třeba žádného takového studenta neznám.

U nás třeba pár takových bylo, ale jen v prváku, pak to povyházeli nebo to sami vzdali a končilo jen několik lidí (asi 1/4 z nabraných do prváku - a ty si školy vážili a studovali poctivě). Takže ono je rozdíl studovat a dostudovat Ale souhlasím, že se na to autorka tématu neptá, tak to nemá cenu řešit.

Reaguji na okynko:

Tak to Váš ročník třeba výjimka. Asi to souvisí s typem školy, kterou člověk studuje.
Z jakého zdroje jsem to zjistila? Přímo od studentů Hodně se mezi nimi pohybuji a velká tendence je hlavně studovat školu, jen aby měli titul. Pak se budou ohánět - jsem někdo mám titul z VŠ.

Cituji Patty: vzhledem k tomu, že je v ČR pouze 8% vysokoškoláků, tak ano. To že nějaký flákač začne studovat ještě neznamená, že taky dostuduje.

Ano, zatím, ale jaká je statistika nyní? Ted už se procentuální počet vysokoškolsky vzdělaných poněkud zvýšil. Dle statistik z ÚP nemůže sehnat práci větší část absolventů z Pedagogických, Ekonomických a humanitně zaměřených fakult.. Dle očekávání to také souvisí s obtížností těchto škol.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Baripet: Hodně se mezi nimi pohybuji a velká tendence je hlavně studovat školu, jen aby měli titul.

S tím souhlasím, ale to není problém jen těch studentů. Jak vystihnul můj kámoš, který matfyz vzdal, šel do práce a teď studuje na zemědělce dálkově - pokud se chci dostat na vyšší a lépe placné pozice, tak ten titul mít prostě musím a každému je jedno, jak a odkud jsem ho získal........Dokud bude mít u nás papír přednost před zkušenostma z praxe i v povoláních, kde VŠ titul není nezbytně nutný, tak bude dost studentů studujících jen kvůli titulu.......

Cituji bakalářka: .Dokud bude mít u nás papír přednost před zkušenostma z praxe

myslíš, že to tak je? Já narážela po absolvování přesně na opačnou situaci - máte titul, ale nemáte praxi z oboru = nechceme vás.

Cituji Baripet: Dle očekávání to také souvisí s obtížností těchto škol.

On je problém, že vláda kdysi chtěla zvyšovat vzdělanost, bohužel to šlo na úkor kvality výuky. Školy mají různé tabulky, kolik studentů chtějí mít a podle toho dělají náročnost.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Patty: myslíš, že to tak je? Já narážela po absolvování přesně na opačnou situaci - máte titul, ale nemáte praxi z oboru = nechceme vás.

Pravdou bude oboje - znám starší lidi, kteří i po létech praxe nemůžou být povýšení, když si nedodělají VŠ titul - a není jich málo. Ale máš taky pravdu - oni by zaměstnavatelé chtěli nejradi někoho s VŠ titulem, mladého, flexibilního, ideálně muže a už s praxí

ono se na tituly hraje asi především ve veřejné správě...někde ve firmách je to asi jedno. A to že dávají přednost chlapům (zvlásť u absolventů) je také smutný fakt (ač z pozice zaměstnavatele ho chápu). Ale co má dělat holka, když dostuduje někdy v 25ti a chce práci, navíc logicky i rodinu (a těhotenství v pozdějším věku mohou být rizikovější). Máme to těžké

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené