Cituji misa_sisa: jako "amatérům"

Tak to jsme právě taky. Ale budeme se zdokonalovat asi až praxí. A to je opravdu divný, fenky jsou opravdu žádanější. Já jenom (snad se nebudeš zlobit), neříkali vám to jenom proto, abyste si vzali právě pejska? Jen tak mě to napadlo...A ještě otázečka, máte pejsana venku nebo v domě/bytě? Pokud je na zahradě, neočůrává všechno co roste, stromy, apod....rohy domu, atak?

Reaguji na Etenité:
Moc děkuju za odpověď

Reaguji na neskwik:
Ne, většinou chodí na trávu, na procházce kde ji napadne, ale nikde nemá místo, které by neustále značkovala (možná u babičky, ale to je kvůli kuně...). Hárání u nás trvá asi 3 týdny, většinou ji jen nenecháváme na procházce na volno, jinak je to v pohodě, bývá buď v kotci nebo na oplocené zahradě a zatím se tam žádný pes nedostal.

Tak já právě doporučuji všem lidem, kteří chtějí pejska jenom na zahradu právě toto plemeno. Zatím si ho bohužel nikdo nepořídil. Snad kvůli větší pořizovací ceně než má ovčák. Co se týká dysplazie kyčelního kloubu na tu samozřejmě ve větší či menší míře trpí všechna velká plemena i některá malá. U labradorů se ještě hojně vyskytuje například dysplazie loketního kloubu. A co se týká línaní. Je to jak u klasického ovčáka. Zhruba 2 x do roka vyčešu popelnici. Dlouhosrsté plemeno má větší objem chlupů, takže vyčešu více. Co se týká bišonka, tak ten klasicky nelíná 2x do roka, ale chluby mu vypadávají zhruba jak lidem vlasy, průběžně celý život. A co se týká poptávky po štěňatech, řekla bych že u velkých psů je poptávka po psech u malých zase po fenách a podle toho se taky odvíjí cena. U plemene které chovám je třeba rozdíl mezi fenou a psem 10 000,-Kč.

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Šmudlám se hlavně u jezevčíků - mé životní lásky, ale jsem moc ráda, že toto téma někdo založil. Takže: švýcarskýho ovčáka máme - v březnu mu byli 2 roky, jmenu se Ryn, máme ho z chovatelské stanice - na PP jsme tehdy netrvali ale v době kdy jsme ho sháněli jsme nějak nemohli narazit na štěně bez PP, teď už jich je víc. Stál 8tis. O tomto plemeni snila moje máma tak 7 let, když ho v té době objevila na malinké fotce ve velké knize o psech. Chvilku mi trvalo než jsem zjistila co je to za plemeno, ale rozlouskla jsem to. O švýcarských ovčácích bych mohla říct asi toto - jsou to psi lehce cvičitelní (pokud to obecně aspoň trochu se psy umíte, tzn. víte co a jak, ptže zm.rvit se dá každé plemeno), jsou to psi neuvěřitelně inteligentní, psi s dobrou náladou, které bych si v žádném případě nebála pořídit k jiným zvířatům a k dětem. Dle mých zkušeností jsou povahově mírnější než němečtí ovčáci, ale dle mne se z nich hlídač dá vycvičit taky. My máme Ryna jako mazla doma - vlastně všechny psy máme doma - občas leží s tátou na gauči, ale obecně je tenhle pes dle mého radši venku - my to děláme tak, že má celý den až do podzimu otevřené dveře na zahradu - i přes noc, bo se mu tam líbí víc a taky je mu tam kor ve vedrech ve stínu příjemněji než doma. Táta na nás s mámou kvůli Rynečkovi praktikuje ,,studený odchov" a řeknu vám, že občas když je chladněji a já vylezu z rozehřátý postele do zimy - ptže jsou otevřený - kvůli Rynečkovi dvěře - tak bych Rynečka nejradši uškrtila .
Ale je to zlatý zvíře, miluju ho, nebojím se s ním trajdat hlubokými lesy a jsem ráda, že jsem to nemusela ještě nikdy zkoušet, ale vsadím boty, že by mě Ryn uchránil, kdyby na to přišlo...
je to miláček rodiny a s jezevčíky se bezva doplňují
posílám foto

Reaguji na neskwik:
Holky už se tu rozepsaly dost, tak jenom k tomu línání...dlouhostrstý to teda umí pořádně, ale jsem si jistá, že se to dá zvládnout, jsou to nádherní "medvědi" a určitě se ta péče o srst nesmí zanedbat. Jinak si myslím, že až si půjdeš pro miminko, ať už budeš rozhodnutá pro dlouho, nebo krátkosrstého, stejně se ti pak nějaký šmudla připlete pod nohy, udělá oči, a bude tvůj, ať má chlupy jakékoliv

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

P.S. Nechci se nikoho dotknout - ale to, že psi očůravaj rohy a bla, bla, bla... je s prominutím dost velká hloupost - myslím jako v bytě né, venku... žiju se psy už 25 let, tzn. myslím si, že bych k tomu měla co říct - a nikdy nám tohle žádný z nich doma nedělal... obecně se říká, že feny jsou přítulnější tzv. víc k lidem - ale dle mého je všechno o přístupu a o tom jak psa/fenu vychováte... naši psi jsou takový mazlové, že jich mám někdy až plný zuby - třeba když přijedu autem k baráku, máma je pustí aby mě přivítaly a oni mi všichni 3 naskáčou do auta a čekaj, že je jako vyvezu...takže většinou musím znova vlízt do auta a objet s nima aspoň blok, aby neřekli - což oni by řekli... v naší rodině se psi celkově dost prožívají ale v žádném případě to nejsou nevychovaní rozcapenci, kteří mne neposlechnou....
už jsem někde zmiňovala, že občas na venčení přibírám ještě 2 něm. dogy od ségry - takže chodím jen já + 5 psů a nemám s nimi absolutně problém a zvládám je lépe než někteří lidé jednoho...

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jinak jak můžete vidět dle fotek - Ryn je krátkostrstý, ale česat se musí taky, chlupy pouští taky, takže si myslím, že jestli dlouho nebo krátko je jedno, že to vyjde dosti podobně - ono to krátko není zas tak krátko jako třeba u jezevčíků, krysaříků a tak, je to takový spíš středně dlouho...

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji neskwik: Tak to jsme právě taky. Ale budeme se zdokonalovat asi až praxí. A to je opravdu divný, fenky jsou opravdu žádanější. Já jenom (snad se nebudeš zlobit), neříkali vám to jenom proto, abyste si vzali právě pejska? Jen tak mě to napadlo...A ještě otázečka, máte pejsana venku nebo v domě/bytě? Pokud je na zahradě, neočůrává všechno co roste, stromy, apod....rohy domu, atak?

Já se určo nebudu zlobit Já neívm, my vždycky měli psa a teď poprvé z chovný stanice, ale prostě jak jsem je procházela a koukala na vrhy a jak se zadávaj štěňátka, tak kluci šli první. Ale třeba je to jen vyjímka u našeho plemene Každopádně nám bylo řečeno, že na výchovu pro amatéry je vhodnější kluk, protože nemá výkyvy hormonů atd... takže se chová konstatně ... což se třeba při trénování může hodit.
Proč jsou fenky žádanější mě napadá třeba to, že pak za štěňátka majitelé skásnou dobrý peníz ... a že jsou fenky mazlivější asi taky záleží právě od rasy, ten náš - italský chrtík - je naprostej mazel a víc už by to v podstatě nešlo
Máme ho v bytě a protože mu je teprv pár měsíců, tak ještě čůrá jako holka, takže neočůrává nic... v bytě se nevyčůrá vůbec a venku se vždycky běží někam schovat. Já bych v tom neviděla problém ... Co to tomu stromu udělá?

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na misa_sisa:
souhlasím a kluci jsou podle mě lepší...

Reaguji na misa_sisa:
Stromu ( vzrostlý strom - jabloň apod. ) nic psí moč neudělá, zato keře a tuje spálí spolehlivě. Okrasná tráva to taky přežila,ale musím říci, že když ji nějaký hotelový pes počural, tak jsem ji hned osprchovala, aby mi na zahradě alespoň něco vydrželo.

Reaguji na Kajess: Díky za odpověď
Reaguji na petruš: Díky za odpověď
Reaguji na Malacek: Ryn je opravdu krasavec!!Díky za odpověď

Cituji Malacek: Nechci se nikoho dotknout - ale to, že psi očůravaj rohy a bla, bla, bla... je s prominutím dost velká hloupost - myslím jako v bytě né, venku... žiju se psy už 25 let, tzn. myslím si, že bych k tomu měla co říct - a nikdy nám tohle žádný z nich doma nedělal.

...a jak je to s tujemi a mladými stromky, trávou?? Bydlíme v novostavbě teprve měsíc, všechno jsme si tady vysázeli, apod., tak jestli to naše zahradničení potom nebylo zbytečné?
A ještě bych se chtěla zeptat, některé psí rasy mají výraznější pach - např. když jsem si jednou pohladila sousedova vlčáka, ruka mi po něm byla cítit pěkně dlouho...BŠO je vlastně taky takový bílý vlčák, tak jestli i u něj není taky tak? Jen mě to zajímá, rozhodně se kvůli tomu nevzdám této úžasné rasy.

Cituji 1EPE: ať už budeš rozhodnutá pro dlouho, nebo krátkosrstého, stejně se ti pak nějaký šmudla připlete pod nohy, udělá oči, a bude tvůj, ať má chlupy jakékoliv

Jj, určitě to ak dopadne, místo dlouhosrsté fenečky si domů přivezu krátkosrstého pejska

Cituji petruš: Stromu ( vzrostlý strom - jabloň apod. ) nic psí moč neudělá, zato keře a tuje spálí spolehlivě.

A domluvit psovi, aby to nedělal nemá smysl?

Mně přijde hrozný psovi "domlouvat", aby nečůral na stromy. To už si ho nebudu raději pořizovat, než ho ještě buzerovat i při čůrání.

Jinak výhoda psa je taková, že je většinou větší, mohutnější, impozantní. Což u velkých plemen je výhoda, u miniaturních asi ne. Psi obyčejně mají sklon chránit a přilnout k celé rodině a brát ji jako smečku. Nevýhodou by mohlo být to očůrávání, háravky všude kolem a také to, že se samci někdy docela rádi rvou s jinými, podle mě o něco více, než fenečky.

Čuby mají sklon přilnout spíše k jednomu pánoví, jsou drobnější, zvladatelnější co do výchovy. Řekla bych, že se tolik nervou. Samozřejmě nevýhoda je hárání a někdy "ženské" lépe řečeno "čubí" problémy.

U mého plemene žádné rozdíly v ceně mezi štěňaty různého pohlaví nejsou.

Reaguji na Lisa:
Souhlasím, myslím, že než psa pořád buzerovat kvůli čurání a věčně kontrolovat, zda už tůje usychá či ne, to ho radši nepořizovat. Mám taky okrasnou zahradu - velké psy na ní nepouštím, mají vlastní. A malé feny spálí při čurání taky trávu, hlavně čerstvě zasetou. Udělají se tam kolečka - no však ono to časem zaroste a vždyť je to jenom trávník. Já radši psa než trávník. Ale u člověka, který už se bojí takhle do předu, to radši psa nepořizovat a to jsme nezmiňovali hrabání, vytrhávání trávy a pravidelné pletí kytiček - zrovna svádím boj se dvěmi štěňaty - já zasadím, oni vyplejou, já zasadím oni vyplejou, zkoušíme kdo to déle vydrží.

Cituji petruš: Souhlasím, myslím, že než psa pořád buzerovat kvůli čurání a věčně kontrolovat, zda už tůje usychá či ne, to ho radši nepořizovat.

Asi to tak i dopadne. Moc jsem si přála pejska této rasy, ale jak teď sama zjišťuju, asi na něj nejsem dostatečně připravená, nebo jak bych to přesně napsala, jsem hodně velká perfekcionistka a to je asi špatně.

Všem děkuju za odpovědi

Reaguji na neskwik:
Gratuluji ti k tomuto rozhodnutí. Rozhodně se za něj nemusíš stydět,kdyby takových jako ty bylo víc, co si za včasu uvědomí, že pejsek pro ně není ( nebo zatím není), tak hurá. Ubylo by určitě i psů v útulku, co je lidé vyhodí právě z důvodu, že si mysleli, že pořídit si pejska bude krása a nakonec zjistili, že jim nezapadá do života. Jsem ráda, že ještě jsou lidé, kteří nad koupí pejska uvažují. Díky - za všechny opravdové pejskaře.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené