arrow
profile_image
Edinka
od 7. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,

je mi 19 let a mám pravidelnou menstruaci, antikoncepci neberu. Už půl roku (a tím myslím po celou dobu) mě trápí pálení a bolest uvnitř v pochvě, střídavě i výtok. Nejdřív jsem užívala opakovaně Gyno Pevaryl, bez účinku, pak další antimykotika na předpis. Pak mi diagnostikovali ureaplasmu - brala jsem 3 balení antibiotik Doxybene, kontrolní vyš. v pořádku a poté všechna vyšetření - stěry, moč a chlamydie - v pořádku.

Pouze mám špatné pH, podle indikátorového proužku od dr. a dle jejích slov "to tam mám suché". Zkoušela jsem také Fermalac a Cicatridinu, ale po tom mě to pálilo úplně nesnesitelně, takže jsem dále nepoužívala. Myju se gelem Saforelle. dlouhodobě užívám Candi Stop a tablety česneku. Teď jsem dopoužívala Vitagyn C, který má upravovat pH, ale mám z něj opět jen výtok a pálení přetrvává.

S přítelem jsme neměli styk půl roku a při menstruaci nemohu používat tampony. Mám prostě narušené poševní prostředí, které se nechce upravit. Jsem opravdu zoufalá a pomalu začínám věřit, že je to neléčitelný problém Prosím poraďte, co ještě můžu dělat, jak říkám, není to problém posledních pár dní, ale celého půl roku. Jak zase nastolit poševní rovnováhu? Díky za radu.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Edinka: Jsem opravdu zoufalá a pomalu začínám věřit, že je to neléčitelný problém

tomu nevěř, vše se dá léčit, ale pak přichází na řadu alternativní způsob, když nepomůže běžná medicína

A zkoušela jsi laktobacily? Ty upravují poševní mikroflóru, tak snad i to pH by měly.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a co se oplachovat obyčejnou vodou? Mně právě tyhle přípravky dělaly dost potíže, pak troje balení ATB tomu asi taky nepřidá...je mi tě fakt líto, vím, jaké to je, dlouho jsem trpěla na kvasinkové infekce. Možná zkusit i jiného lékaře, prostě znát i jiný pohled,hm?

arrow
profile_image
Edinka
od 7. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na wovel: Laktobacily beru dlouhodobě vnitřně a zaváděla jsem si je i do pochvy (Fermalac - po tom to bylo ještě horší).
Reaguji na Sasanka: Asi fakt zkusím jiného lékaře, jinak ty přípravky jsem nebrala každý den, vždycky tam byl nějaký čas (14 dní i déle) - a samo se to neupravilo

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jogurt by mohl zmírnit to pálení a možná upravit i to ph,zkoušela jsi? Jinak mně na podráždění pomáhal Rosalgin,můžeš ho zkusit,třeba pomůže od bolesti. Jinak bych možná zašla k jinému gynekologovi a zeptala se na jeho názor.

arrow
profile_image
invisible
od 3. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nikdy jsem moc na alternatovní medicínu "nebyla", ale osobně mi hodně pomohla tibetská houba. píšou, že pomáhá mimo jiné i proti zánětům, ale mně vyloženě pomohla proti výtokům atd.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já mám také dlouhodobé gynek. problémy ( i když jiné) ačkoliv dle rozborů u doktorky by mělo být vše v pořádku. Mám opravdu výbornou doktorku, která mi sama od sebe navrhla, at zkusíme čínskou medicínu či homeopatii, že s obojím jsou u gynek, problémů skvělé výsledky. Dala mi kontakt na homeopatku z Brna, jdu k ní v úterý, jsem na to moc zvědavá. Možná by to také stálo za vyzkoušení. Svou doktorku považuji za opravdovou odbornici, takže když říká, že homeopatie pomáhá, tak jí důvěřuji a ráda to zkusím. Dle ní, když není nic ve výsledkách, tak to může být i hodně propojené s psychikou a chce to právě někho z celostní medicíny, kdo se na tělo podívá jako na celek - fyzické i psychické problémy vezme v úvahu.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Edinka:
Hodně ženám s podobnými problémy pomohly přípravky od Karla Hadka. URL Zkus si tam pohledat, k jednotlivým přípravkům jsou tam i odkazy na články, případně na zkušenosti.
URL Třeba tady je nějaká zkušenost s preparáty pro intimní hygienu. Sice to není přímo tvůj problém, ale ukázka, že Hadkovy preparáty léčí, ano.

arrow
profile_image
Edinka
od 7. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kvetena: koukám na to, má tam na tyto potíže přípravek Femishea - příliš tomu nevěřím, protože ta bolest a pálení je u mě opravdu intenzivní, ale vyzkouším to, děkuji.

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Možná zkusit Femigel, nebo teď mě napadl kokosovy olej, to by mohlo zabrat.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Edinka:
Asi by bylo dobré kombinovat to i s mycím gelem Intima. Ten ti na vyzkoušení bude bohatě stačit ve vzorku, je tam toho dost.

arrow
profile_image
Gino
od 5. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Edinka:
Ahoj, vím že tento příspěvěk už je starý dva roky, ale i tak to zkusím. Mám totožný problém jako jsi měla Ty. Vyřešila jsi to něčím, nebo jak to dopadlo? Už jsem z toho na prášky.

Děkuji

G.

arrow
profile_image
Edinka
od 7. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Gino:

Ahoj, dopadlo to tak, že to mám stále po celou dobu, nepomohlo mi zatím vůbec nic. Nemám, nemohu mít vůbec sex, partnerský život skončil. Mým problémem není narušená mikroflóra, je to tzv. vulvodynie/vestibulitida (u mě konkr. lokalizovaná vulvální dysestezie). Je to forma neuropatie, poškození nervů v té oblasti. Dlouhodobým drážděním (infekcí či jinými vlivy) vypučí z nervů další větévky a vzruch může přeskakovat nejen na synapsi, jak by správně měl, ale i na takto vzniklou "efapsi" a takový přenos je pak pravděpodobně příčinou těžko odstranitelných bolestí. Tento jev se nazývá sprouting, uplatňují se ale i jiné patologické mechanismy. Klasická léčba je na dvě věci. Za prvé se používají lokální "znecitlivovače", které jsou plné rakovinotvorných sajrajtů (a je otázka, jestli je vůbec pacientka na tu narušenou oblast snese, často ne) a pak tzv. koanalgetika, což jsou nejč. antidepresiva, která mají schopnost otupovat ta nervová zakončení a tím zmírnit bolestivý vjem, nebo antiepileptika, která mají tentýž efekt. Jedno je to větší svinstvo než druhé, je to jen symptomatická léčba, co má navíc drastické vedlejší účinky a rozesere v těle snad všechno co se dá! Posledním řešením je invazivní zákrok - operace, před niž všichni varují, ale zoufalé ženy ji podstupují i nadále (jedná se o vyříznutí té postižené oblasti okolo poševního vchodu) a bohužel, pak je pro ně jakákoli šance na vyléčení často pohřbená.

Vulvodynie je spíš syndrom než nemoc s danými příčinami - ty jsou různé, komplexní. Některé ženy ji mají primární (od narození...), jiné sekundární (rozvinutou v průběhu života). Počti na cizích stránkách o vulvodynii, některým ženám to vyvolala HA, některým infekce (můj případ) a další negativní vlivy. Existují i úspěšně vyléčené ženy, které našly ten svůj způsob... je to ale běh na dlouhou trať.

PS něco k tématu: pohlavní nemoci se dají ve skutečnosti těžko vyloučit. Pokud vás někdo na základě jednoduchých stěrů a kultivace ujistí, že určitě nic nemáte, lže - nemůže to vědět. Já byla u x gyndařů, venerologů, urologů a v různých testech se několik STD prokázalo (důležitá je i krev...). Léčit vás ale stejně nikdo nebude. Chronické infekce se tu bagatelizují, když už, vše se svádí na kvasinu, přitom v populaci stále roste počet nakažených, mluvím především o chlamydiích, mykoplazmatech. Část nakažených je asymptomatická, část má hrozné problémy, ale pomoci se nikde nedovolají. Na tyto nemoci se moc neupozorňuje, asi proto, že velmi přispívají k závratným tržbám farmaceutického průmyslu. Chronická prostatitida u mužů a chron. pánevní záněty u žen jsou problémy, které obvykle přetrvávají roky, postižení s tím přežívají bohužel často do konce svého života... a po tu dobu samozřejmě berou nějaké léky, které je vůbec vyléčit nemají. A to se vyplatí! Tady je něco z diagnostických úskalí: pokud se přeléčíte ATB, infekce se smete s vrchního epitelu sliznice a už se neprokáže, i když zničená není a dál parazituje uvnitř buněk. Pokud jí máte chronicky, stěry a moč nemusí být průkazné. PCR vyšetření je velmi přesné, ale má malou záchytnost (to znamená, že falešná pozitivita je téměř vyloučená, ale falešná negativita velmi častá). Z krve se testují protilátky, ty ale organismus tvořit nemusí. Negativní test nic nevylučuje. Přesnější vyšetření (Western Blot) vám jen tak někdo neudělá. U žen také existují tzv. Skeneho a Bartholiniho žlázy a infekce se může zdržovat převážně tam (způsobuje to pak různě intenzivní potíže při styku, s močením) a test opět vyjde negativní. A nakonec, ne vše se dá v tuhle chvíli testovat. (Ono v každé době se tvrdí: "moderní medicína už dokáže zázraky...") Důležitý je vždycky klinický stav.

No a co se mně týče...
Já byla do 19 let po této stránce zcela zdravá, měla jsem stálého sexuálního partnera a nikdy jsem neměla žádný problém... tohle vše začalo po styku s novým partnerem. Aspoň jsem si užila 3 roky krásného pohl. života. Infekce a hormonální příčina jsou asi nejčastější důvody, proč se tohle rozvine.

Každopádně v těle vše se vším souvisí a tak se teď snažím dát celé tělo do pořádku, je toho hrozně moc, co je špatně - a mnoho cest, jak to napravit. Jen to chce studovat, objevovat, hledat, pátrat a nenechat se odradit - a jednou najdu cestu, jednou to vyjde. Musí. Chci být jako dřív.

arrow
profile_image
cheyanne
od 13. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono je to pro lékaře pohodlné, pokud všechno svede na kvasinkovou infekci. Stává se to i v případě, kdy nemáte žádné jiné potíže kromě bolesti při styku. Pak už stačí jenom psát nové a nové mastičky, které způsobí jedině to, že vám kompletně naruší poševní prostředí a vy se dostanete do fáze, kdy vám to ničí život. Mně dneska bohužel přijde, že kolikrát si člověk musí informace najít sám a začít úplně odznovu. Znám několik holek, které kvůli "kvasinkám" mění lékaře jak na běžícím páse, ale přístup je často pořád stejný.

Každopádně Edince přeju, aby našla způsob, jak to porazit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené