arrow
profile_image
nikolac3
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
ráda bych Vás požádala o radu. Upřímně se dost stydim ale už nevim co delat. Je mi 19 a mám velký problém se zácpou. Stravuji se dobře, jím hodne zeleniny a ovoce. Ale stává se mi, že nemohu jit na záchod třeba 4 dny. Zkoušela jsem klystyr i výplach ze solí a nic. První mi to pomůže a nakonec stejně nic. Jsem cela nafoukla, bolí me břicho, mam křeče. Ani švestky, mléko mi nepomáhá. Prosím o radu.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A nemůžeš mít nějakou intoleranci? Jak dlouho tím trpíš, kdy to začalo? Nebo nemáš období nějakého stresu? Nezačala jsi jíst jinak? Ja mám občas podobné problémy, pokud jím ovoce na plný žaludek, zkvasi mi v bříšku a pak nemůžu ani na wc. Nebo když málo piju, nebo mám málo pohybu. Pomáhá mi pit hodně vody, kefiry, pohyb, k snidani vločky, pokud jsem hodně nafouklá, nejím nic, jen hodně piju.

arrow
profile_image
nikolac3
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přibližně 5 měsíců co to mám. Nevím o ničem. Už opravdu nevím co s tím.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžeš nám tu nastínit tvůj jídelníček za den? Máš pravidelný stravovací režim? S jakými časovými odstupy jíš? Mě tohle jednu dobu kolem dvacítky hodně trápilo, byla jsem z toho strašně nešťastná... věčně nafouklá, nevyprázdněná, vyčerpaná. Třeba s tím ovocem může být docela potíž, jak píše Boo nade mnou, tak ovoce zvykne kvasit v kombinaci s jinými jídly, je to takovej zabiják, v tom jsem dělala chybu (jednu z chyb). Máš dostatek pohybu? Sport..? Nakonec i ta zelenina, když je jí příliš, dokáže nasekat pěkný neplechy. Mě se (ale to je prostě hodně individuální) osvědčil režim - ráno psyllium, pak pohyb (běh nebo pořádná procházka se psem), na snídani vločky s něčím nebo vajíčka se zeleninou nebo třeba knäckebrot a cottage a nějaká zelenina, pak sváča dopoledne - většinou ovoce (na vytrávený žaludek!), oběd, sváča odpo, pohyb, sváča č. 2 a pak s odstupem večeře. Tím nechci říct, že bys na tenhle model měla najet, mě to tak sedlo, jinému nemusí... jen že je potřeba hledět na odstupy mezi jídly (načti si na netu o době trávení potravin, je to zajímavé), možná bys mohla zkusit to psyllium (ale pořádně zapít, ať pracuje, jak má) a hlavně ten pohyb. Nebo máš možná nějakou intoleranci na určitou složku, i to je možný, i v dospělosti se může projevit, těžko říct.

arrow
profile_image
Ircik
od 1. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tim trpěla roky taky a bohužel jsem si uhnala dost blbé hemoroidy. Prokázala se u mě snížená funkce štítné žlázy a teď na to beru prášky. Ale ani po nich se mi nijak výrazně v tomto směru neulevilo. Můžu po letech říct, že mi pomohlo hlavně toto: Nejím čokoládu, max. čtvereček denně občas, ale skoro NIKDY. Nepiju černý čaj ani kafe, pouze výjimečně (a bohužel skoro pokaždý se to projeví negativně). Snažím se hodně pít vodu a jiné čaje, třeba při viróze stačí když jsem odvodněná a zácpa je tu. Ráno piju nalačno hrnek horké vody a teprve potom se po pár minutách nasnídám. Většinou snídám musli s mlíkem nebo jogurtem (ale jestli trpíš na křeče, tak tmavý chleba s něčím by měl být taky ok v kombinaci s tou vodou předtim). Další potraviny, které mi na to fakt pomáhají: ty švestky co Tobě ne, ale já si dávám sušené šťavnaté. Nebo červené papriky, takové ty dlouhé sladké, jednu dvě denně. Nevím co v nich je, ale fungují taky perfektně. Určitě to nepřeháněj s tvrdými sýry atd. Držím palce. Určitě najdeš, co Ti pomáhá.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nikolac3: V každém případě to chce najít a řešit příčinu.
Nicméně do té doby si kup v lékárně Lactuosu sirup a dej si každý den 1x až 2x lžíci.
Pomáhá správné funkci střev, budeš se moci normálně vyprázdnit a bez nepříjemných i vedlejších účinků projímadel.

arrow
profile_image
nikolac3
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všem Vám mockrát děkuji za Vaši pomoc. Koupila jsem si v lékarně sirup Lactulosa. Změním svůj jídelníček. Nemyslím si, že bych do této doby špatně jedla. Jím hodně zeleniny, ovoce, tancuji pole dance. Mluvila jsem o tom s kamarádkou co je doktorka a ta mi řekla, že bych se měla jít vyšetrit. Tak uvidíme. Zkusím Vaše rady. Ohledně mého jídelníčku. Jím celkem nepravidelně. Jak kdy. Kdyý jsem s přítelem tak jím pravidelně ale pokud ne, tak jím jen oběd a věčeři. Někdy během toho i svačinu. Jde o to, že jsem předtím nikdy neměla takové problémy. Je fakt, že předtím jsem též nechodila na wc každý den. třeba jednou za 3-4 dny. A nic mi nebylo. Teď je mi z toho špatně když nejdu. Nevím, co se změnilo.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na klarys285: Duphalac je prostě lactuoza, což není klasické projímadlo ve smyslu požiji a po nějaké době běžím a doufám, že doběhnu.
Používá se obvykle v delším časovém horizontu, ne jednorázově, i když i to lze. Nicméně na rozdíl od klasických projímadel nemá nežádoucí účinky jako lenivění střev atd., ale naopak pozitivní, neboť mimo jiné podporuje správnou funkci a pohyb střev. Ideální je nalít si večer a ráno pak je pak úplně normální klidné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené