arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,předem - budu ráda za jakoukoliv radu či názor.
Za posledních 10 dnů jsem navštívila 2x pohotovost, strašně mě bolela hlava + točení.
Z interny mě pak poslali na neurologii a CT (cystoidní útvary, ale beze změny), dostala jsem kapačku a následující den se hlásit u obvoďáka,ten mi napsal Tralgit (3-4denně), a myolastan
na noc.Horší týden v životě si snad ani nepamatuju.Potíže se vůbec nezlepšily, ale po těch
práškách jsem byla tak nějak "mimo", ospalá, unavená, nevim jak to popsat...
Rodinka mi až později přiznala že jsem byla fakt k nepoznání atd. až měli strach. Z donucení
a protože už mi bylo fakt zle, jsem se nechala ukecat na druhou návštěvu nemocnice.
Naštěstí sloužila dr. která tam byla i při první návštěvě a zavolala raději primáře.
Ten důkladně vyšetřil, když zjistil, jaký prášky mi obvoďák napsal, pravil:" to se vás chtěl
zbavit navždy, ne?" S tím že tyhle prášky jsou fakt nálož a ještě k tomu mi je věnoval oboje a najednou.
Takže te´d je situace taková,že jsem, i vzhledem k nástupu do nové práce odmítla hospitalizaci a PN,prozatím to vypadá na Cervikokraniál. a cervikovestibulár.syndrom,
s tím ale že je tam možná může být vliv i nezaléčený boreliózy, který si bývalý dr. nevšiml
asi před 5 lety (i když jsem měla patrné příznaky) na neuro mám přijít za týden, s tím
že se mám krom jiného rozmyslet, jestli bych souhlasila s lumb.punkcí.
No na jednu bolavou hlavu je toho docela dost a tak bych ráda věděla, jestli podobnou
akcí v podobném případě někdo prošel.Jestli je potřeba takovou věc řešit až tak hrůzostrašným zákrokem?
Díky..za trpělivost

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem se léčila s cervikokraniálním syndromem, což je v podstatě blok a přetížení krční páteře, kdy bolest vystřeluje do hlavy.
Nejdříve mě z pohotovosti léčili na zánět dutin, ale nakonec jsem skončila na pohotovosti neurologie a nechali si mě tam.
Myolastan jsem brala taky, asi tak 4 dny před hospitalizací - vždy na noc a jen jeden, protože do 20 minut jsem byla tuhá, myolastan uvolňuje svaly, tedy i tu krční páteř. Kolik jsi ho brala?Nesmí se brát mimo nemocnici více jak jeden....K tomu mi dali Zaldiar, ale bála jsem se ho bát, protože je hodně silný. Měla jsem z těch všech prášků děsně divoké sny, nemohla jsem spát, uplné stíhy, celou noc jsem se drbala do krve a byla z toho hotová a ráno po probuzení jsem na sobě neměla ani škrábanec... do dnes nevím, co se to dělo.
Pak v nemocnici jsem byla týden, na kapačkách a dávali mi taky ten myolastan a velmi rychle se mi ulevilo ...
Než jsem se dostala do nemocnice trvalo 14 dní, protože se nevědělo, co mi je a tak tě naprosto chápu, jak trpíš. Nicméně já bych neotálela a do nemocnice šla, ono to samo od sebe nepřejde.... budeš trpět čím dál tim víc.
Tu lumbální punkci bohužel nevím, ale asi jak k tomu máš připojenou tu boreliózu, tak si chtějí ověřit, že jsi v pořádku...
Držím palce

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
Mám ten samý problém ,nespoléhej na doktory ti tě nevyléčí . Vlastní zkušenost.nezbyde ti nic jiného než se léčit sama na své náklady ,protože tuto léčbu pojíštťovna neproplácí. A navíc je to těžko léčitelné. Chce to dlouhodobou léčbu ATB ale těmi vhodnými které pronikají dobře do mozku. možná ti napíšou doxybene ale to špatně proniká do mozku a nevyléčí tě to. Mě nejvíce pomohly chinolonové ATB ciprofloxacin na dva měsíce ve větších dávkách a je mi lépe předtím jsem vypadala na umření. pak je tu ještě minocyklin ale to už každému nedělá dobře je po něm zle protože je silný a ne vždy vyléčí dle mého názory jsou nejlepší ty chinoliny. léky se dají sehnat na goldpharma.com je třeba mít kreditku.
na borelioza.cz najdeš lidi kteří ti o tom řeknou své jak je doktři posílají s nálezy na mozku k psychiatrům i mě se to stalo. Bohužel. lumbální punkci mám za sebou a pokud nemáš rozrošenou sklerózu tak to nic neřeší i když mám boreliozu nemusí ti jim tam najít pokud ji máš už chronickou .

Tady je vlákno o lumbálce ,mám tam taky svůj příspěvek

https://www.omlazeni.cz/lumbalni-punkce-54-128307-0 .html

arrow
profile_image
lentilka248
od 13. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

si děláte legraci, že si požizujete ATB na netu? btw ne chinoliny ale chinolony..
k té lumbální punkci, jedná se o to, že pokud proběhla v minulosti borelioza, je potřeba vyšetřit mozkomíšní mok, který jinou metodou než lumbálkou odebrat nejde..proto zdánlivě obyč. bolest hlavy řešena takhle..z moku ale lze vyšetřit i jiné onemocnění

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, takže já měla příznaky skoro podobné možná né až tak hrozné jak píšeš ty ale bývala jsem jednu dobu šíleně ospalá, boles hlavy, migrény, zvracení.. po těhle příznacích jsem podstoupila lum. punkci ktetá je sice údajně bolestivé vyšetření (mě nebolelo nic) ale výsledky jsou velmi rychlé a já hned večer věděla že borelka to není.. nakonec jsem dostala nějaké léky na hlavu-brala jsem je asi 3 měsíce, pak jsem podstoupila rehabku krční páteře atd.. nakonec byl důvod bolesti ale úplně jinde a to HA kterou jsem následně vysadila a vše v poho..
na Lumbálku určitě běž, dnes je to zcela běžné vyšetření... a nemusíš se ničeho bát, není to tak hrozný jak někteří lidé říkají.. okud to je opravdu borelióza tak se to musí řešit okamžitě

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Colorka: Ahoj, Mám ten samý problém ,nespoléhej na doktory ti tě nevyléčí . Vlastní zkušenost.nezbyde ti nic jiného než se léčit sama na své náklady ,protože tuto léčbu pojíštťovna neproplácí.

Cituji Colorka: léky se dají sehnat na goldpharma.com je třeba mít kreditku.

to si děláš srandu, ne? Co to je za názor a radu?

Hanci rozhodne bych v tomto doktorům věřila. Pokud ses dostala na neurologii a doktor poznal, že jsi předtim byla léčena špatně a chce Ti teď udělat podrobné vyšetření (punkce), tak bych mu věřila, že ví, co dělá ...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na misa_sisa: je vidět že o této dané problematice nic nevíš nemáš zkušenosti s tímto, já ano. To co píšu je realita .Bohužel.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji misa_sisa: Nicméně já bych neotálela a do nemocnice šla

Ona ta jediná nemocnice v okolí, je fakt blbá.Vím jak se tam "postarali" o dost známých
a přístup personálu je taky na velkou pováženou. Ten primář z neurologie je asi jediná světlá vyjímka tohohle zařízení.Přešel sem z Prahy, tak není "zkaženej".
Přemýšlela jsem že když na tu punkci do příště nezapomene, tak bych do toho šla ( kvůli těm potížím od tý bolerky - abych měla konečně trochu jasno), ale pod podmínkou, že jedině k němu., jestli je teda možnost vybrat si doktora k zákroku.
Ale zatím jsem o tom našla jen samý horory

arrow
Neprodává v Bazaru

Lumbálka by neměla bolet, měli by ti místo vpichu opíchnout anestetikem. leží se proto, aby případná bublinka vzduchu nešla nahoru do hlavy, ale vstřebala se. Proto tak bolí hlava... to jsme se učili na zdravce.. ať ti výsledky dopadnou dobře.. a jsi zase v pořádku, H.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji hanci: Ale zatím jsem o tom našla jen samý horory

jako o lumbálce?
někdo o tom mluví jako o hororu ovšem já mám jen dobré zkušenosti.. vpich mě nebolel, žádným umrtvováním mě to nikdo nepotřel ale cítila jsem jen takovou tupou bolest.. to teda odřený koleno bolí 100X víc nejhorší je jen to ležení asi 3 hodiny na břiše přímo po zákroku..
a já byla na infekčním v Brně a dělala mi to nějaká starší paní doktorka, myslím že možnost vybrat asi není

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji XJiťa: já byla na infekčním v Brně

tady na tý neurologii to dělaj nějakou "novou" jehlou, s tím že se díky ní už nemusí ležet
skoro celý den, ale 4-6 hodin a pak může čl. odejít domů - teda jestli po zákroku ještě někdy ovládne nohy
doufala jsem že když to ten doktor navrh,že by to mohl i udělat, ale to je asi jen v těch přiblblo seriálech

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každý má podle zákona právo si svého lékaře vybrat, takže pokud jsi v jeho péči, jako že jsi u něj byla a on tě pozval za týden, tak se mrkne do záznamů a není důvod aby to neprovedl on... když si ho vyžádáš.

A samozřejmě ti nic nebrání si zajet kamkoliv jinam na Neurologickou ambulanci v nemocnici, kde pokud tvůj stav zváží jako závažný a hodný ošetření, hospitalizace nebo té lumbálky, tak ti to tam udělají. Já takhle šla v Praze do nemocnice a vybrala jsem si ji sama a nikdo nic neřekl...

Já bych mu věřila, zašla za ním a řekla, že ti to a to navrhl a chceš to provést od něj a uvidíš... a stůj si za svým
Taky jsem žila na malém městě, kde byla nemocnice fakt tragická, nikdo do ní nechodil ani na slepák ... a pak když si tam babička zlomila ve svých 75 letech kyčel, tak jí tam odvezli a všichni nás varovali, ať ji odvezem jinam, že tam už ji nepostaví .... babička tam byla spokojená, operace proběhla super, lékaři k ní byli milí a babička teď, rok poté běhá jak čiperka Takže oni jsou klepy a klepy a pokud lékaři budeš věřit a bude na tebe působit, že tomu rozumí a neodbyde tě, tak se neboj

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji misa_sisa: Takže oni jsou klepy a klepy

já tu péči této nemocnice zažila i na vlastní kůži - protože u nás je jen středisko s obvoďákama a zubařem, takže vše ostataní probíhalo tam. Mně např. jen po operaci
nasadili obráceně "šroubovou" ortézu a při kontrole řekli: .." no, jsou to mladý kosti,tak snad se tam nic nestalo.." Ale sousedce prosekli nosní přepážku.

Cituji misa_sisa: misa_sisa
Každý má podle zákona právo si svého lékaře vybrat, takže pokud jsi v jeho péči, jako že jsi u něj byla a on tě pozval za týden, tak se mrkne do záznamů a není důvod aby to neprovedl on... když si ho vyžádáš.

Jj, díky
Mám od něj a uněj už zavedenou kartu a kontrolu taky domluvenou přímo s ním.Tak snad -když už by to tedy muselo být...

arrow
profile_image
blancco
od 16. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vím, že to bude znít divně, ale psala jsi, že ti našli cystoidní utvary - při CT. Zkus si na netu zjistit něco o parazitech - je toho spousty - bohužel u nás v ČR se tato problematika příliš neřeší a lidé zbytečně podstupují složitou léčbu, když je řešení celkem jednoduché. Neříkám, že to může být zrovna tvůj případ, ale mohlo by to s tím souviset. Mrkni jen na tento článek -
http://zapper.revoluce-v-leceni-nemoci.cz/ing-hana -blahova
píše se tam i o borelióze.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji blancco: Vím, že to bude znít divně, ale psala jsi, že ti našli cystoidní utvary

ale ty prý tenhle problém nezpůsobují,protože cysty "nebolí", jen se mají sledovat, aby nějak
příliš nerostly.
Tady jsou prý 2 možné příčiny - 1.krční páteř nebo 2.přechozená borelióza

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené