arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi jsem si blokla oblast mezi lopatkami, mám ji ztuhlou a bolí mě. Včera mě to chytlo a bylo to bolestivé. Dneska je to o něco lepší, ale pohyblivost kolem lopatek není ideální a stále cítím ztuhlost a napětí. Když jsem se snažila trošku fungovat, sice jsem to rozhybala ale stále to pobolívalo a to napětí a ztuhlost bylo až bolestivě nepřijemná od lopatek až k pulce krku, s tím, že jsem cítila něpětí z části na krku ale mohla jsem jím ohýbat. Přišla jsem k tomu tak, že jsem dva dny po sobě cvičila cviky na lopatky. Neuvědomuji si nějakou chybu ale nic jiného mě nenapadlo z čeho by to mohlo být. Pravidelně cvičím, dělám svědomitě strečink, nejdu přes bolest nikdy. Nikdy jsem na to netrpěla, spíš jsem měla v minulosti problémy s bederní části zad. Jak ale cvičím, tak už na to netrpím. V létě jsem měla problémy právě s bederní části a chodila jsem na rehabilitace a druhý týden rehabilitací jednoho rána jsem se probrala s přesně těmito příznaky, bolest, ztuhlost mezi lopatkami. Tenkrát to bylo o dost horší, po 3 dnech to přišlo, taky jsem se krmila ibalginem abych mohla fungovat. Na rehabilitaci mi bylo řečeno, že to není nic překvapujícího, že problém s bederní části může být někde úplně jinde, kde to jen vystřeluje. A během masáží atd..... se problémy řeší a proto mě to může bolet i někde jinde.

Ale já Vás chci poprosit o nějakou radu. Jestli ležet nebo se snažit hýbat. Pokud ležet tak na lopatky je lepší ležet na rovno bez polštáře nebo s nějakou oporou, mám dát na to nějaké teplo, nahřívání nebo se to snažit protahovat? Spím na boku momentálně, to mám asi největší pocit, že necítím takové napětí.

Ráda bych aby to rychle odeznělo, ale co zabírá a pomáhá na oblast mezi lopatkami skutečně nevím:/ díky moc za vaše rady

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj taky mě to chytlo ze cvičení....já jsem si vzala prášek na uvolnění svalů)mydocalm.Vždycky zabral....cvičím často zkracovačky atd na břiško...tak to mám asi z toho...

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tulipan: Na rehabilitaci mi bylo řečeno, že to není nic překvapujícího, že problém s bederní části může být někde úplně jinde, kde to jen vystřeluje. A během masáží atd..... se problémy řeší a proto mě to může bolet i někde jinde.

Přesně tak, stačí udržovat pánev a bedra silná a máš postaráno o celá záda.
Pokud to nemáš z prochladnutí či únavy tak cvičit, cvičit, cvičit - poléhávání nic neřeši - hlavně ne posilovat, spíš speciální joga, rehabilitační cvičení na bederní oblast a pánev.
1) nejdřív cviky mobilizační, pro zahřátí a uvolnění
2) strečink posturálních s.
3) posílení fázických s.
Nejlepší literatura - http://www.vasut.cz/detail.asp?kniha=29 ( program pro bed. oblast )

Pokud je to akutní tak zkus něco z netu:
hesla - sciatica exercises, illiopsoas stretch, (lower) back pain relief, kegel exercises, bohužel tam kompletní program nemusíš najít.

+ udržovat bedra v teple!

arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

dneska je to lepší, ale jestli jak budu ležet, to bude horší je jasné, že to chce ptrocvičit. Zaměřím se na tu oblast. Já tedy hodně cvičím, poslední dobou možná až příliš, ale vždy jsem se snažila mít dobrou techniku a nejít přes své možnosti násilím. Ohledně cviků na břicho si dávám hodně pozor abych to táhla břichem a byla ve správné poloze. Jsem ráda, že to ustupuje ale dokud to nebude pryč, nemůžu si být jistá. As by bylo fajn tento týden vynechat aerobik a spíš cvičit jogu atfd...spíš jak jste holky doporučovaly

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tulipan

Břicho se bohužel těžko procvičuje bez zapojení dalších sv. skupin...nejbezpečnější je podle mě přitahování nohou na hrazdě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené