Zdravím,
mám dotaz, od neděle mě začala velmi bolet horní stolička. Dnes jsem byla u zubaře a bylo mi řečeno, že zub je mrtvý, několikrát přeléčený, má vyčištěné kanálky - tedy by mě neměl bolet a hlavně mi s tím prý kromě vytrhnutí nemá co udělat.
Chci se tedy zeptat, zda s tím nemáte někdo zkušenosti. Na zub nemůžu vůbec kousat a bolest se stupňuje. Zubař mi řekl, ať počkám do příštího týdne a poté se uvidí.
O zub bych ovšem přišla velmi nerada..

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, dělal tu zubař rentgen zubu? To co popisuješ je pravděpodobně zánět pod kořenem, tzv. váček. Udělá se tak, když se kanálek špatně pročistí, zůstanou tam nějaké bakterie a ty nemají jinou cestu ven, než pod kořenem. Bolest v tomto případě bývá na skus. Pokud to bude tento případ (to si myslím na 99%), tak to chce znovu jít do kanálku, pořádně pročistit a zaplněn až ho hrot kořene. Pokud si tvůj zubař na to netroufá, tak se objednej na jiné pracoviště na mikroskopickou endodoncii, pokud chceš mít opravdu jistotu záchrany zubu, ale nachystej si zhruba tisícovku za kanálek. Držím pěsti.

Reaguji na lamiel:
Na rentgen mě neposílal jen řekl, že zánět tam není. Tento zub mě začal bolet snad po více, než roce od posledního zákroku
Tak vážně nevím. Každopádně moc děkuji

tak tohle přesně bylo u mě,mrtvý zub nervy venku,čisté kanálky
rtg nebyl a mezitím pěkně pod zubem bujel zánět,progrese bujení extrémně rychlá,do tří dnů otok,pohotovost na té naší nic,jeli jsme na specializovanou do plzně,kde mi od bolesti ulevili naříznutím dásně vymačkání veškerého hnisu a nečistot a do týdne musel zub ven šestka vlevo dole
bolest při zánětu asi takové že jsem hlavou bušil do zdi a nedalo se spát ležet nic jen chodit bloumat po bytě(ještě že máme velký a bylo kam chodit)
takže po extrakci ta úleva....nedá se slovy popsat

arrow
profile_image
Jasthe
od 11. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě zubařka navrhla udělat korunku. Lepší než díra po zubu, no ne?

arrow
profile_image
Jayla
od 25. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem měla podobné bolesti a taky to byl zánět jak píšou ostatní. Záněty jsem měla už asi na třech zubech, dva šly ven, jelikož to byly stoličky a ten třetí mě trápí doteď (začal asi před 3 roky), ale ven nemůže, jelikož je to dvojka nahoře. Taky jsem na něj nemohla skousnout, šílená bolest, nevěděla jsem, co dělat, brečela bolestí...nakonec se mi udělal na horním patře velký váček, se kterým jsem jela o víkendu na pohotovost, pak se mi tam ale udělal znovu, takže tentokrát skalpel a vyčištění. Než se zub umoudřil uběhl asi rok a půl, kdy se povedlo ho natrvalo zadělat. No a teď po dalším roce a půl klidu se mi zničehonic udělal váček tentokrát na dásni nad stejným zubem Nejde zadělat, ihned se začne v dásni tvořit váček...už jsem z toho opravdu otrávená, mám ho zase otevřený už tak třetí měsíc a zase nejde zadělat....kdyby to nebyla dvojka, ale stolička, tak se s ním neštvu a ihned ho nechám vytrhnout. Nejhorší je, že s tím nejde ani pořádně jíst, jelikož ho mám otevřený, takže všechno musím krájet na malé kousky, do ničeho se nemůžu zakousnout...je to fakt k zbláznění. Ale mně zánět koluje v těle skrz nemoc, kterou mám, takže to na to má určitě vliv, že s tím mám takové problémy. Každopádně si myslím, že jestli tam máš zánět, tak zub by se nemusel hned trhat, mohl by vyzkoušet to párkrát vyčistit a zadělat vložkou (aby sis jí případně mohla oddělat, pokud by zub bolel) a pokud by stejně bolel, tak bych ho nechala vytáhnout. Je to stolička, takže to nepůjde vidět a lepší jak se trápit bolestí

Reaguji na Jayla: ty bláho smekám obdivuji i lituji zároveň
dokud jsem nezažil tu svou eskapádu nikdy jsem nebral bolest zubů jako něco co nelze vydržet
po tomhle to vím moc dobře
držte se

arrow
profile_image
Jayla
od 25. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Melismeg: Tak jak to nakonec se zubem dopadlo?

Já se musím pochlubit, že se konečně podařilo, asi před měsícem, dvojku zase zadělat a zatím dobrý (musím zaťukat) Váček mám splasklý, ale na RTG je vidět pořád, takže doufám, že to zůstane aspoň takhle. Je to práce s těma zubama!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené