arrow
profile_image
Litay
od 11. 1. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, asi třetí týden pociťuji bolest v pravém boku. Na gynekologii jsem byla asi 3 dny před začátkem této bolesti, takže předpokládám, že gynekologického původu to nebude. Dnes jsem byla u obvodní lékařky, která si myslí, že je to chronický zánět slepého střeva a poslala mě na chirurgii. Tam mi řekli, že to slepák určitě není. Na ultrazvuk jdu až příští týden ve čtvrtek. Bolesti nejsou silné, nijak mě neomezují, ale není to příjemné. Pociťuji píchnutí pokaždé, když jdu ze schodů nebo zakašlu. Měli jste někdo podobný problém? Jak přesně se projevuje chronický zánět slepého střeva?

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, já jsem si chronickým zánětem prošla v 18 letech a nerada na to vzpomínám, protože to bylo jedno z nejhorších období v mém životě. Ale rozpomenu si a snad ti pomůže.
Tehdy začalo moje období, kdy jsem blbnula s váhou (MA jsem pak měla o pár let později, ale to je jiný příběh). Jedla jsem třeba jen tři suchý rohlíky denně. Strašně jsem si přála zhubnout. Jenže když jsem se pak chtěla normálně najíst, dostala jsem šílený křeče do žaludku, že jsem se jen plazila po zemi. Tak hrozný bolesti jsem nikdy nezažila. Pak nastalo kolečko doktorů. Přehazovali si mě jako horkej brambor, protože všechny výsledky byly negativní. Nejhorší bylo gastro vyšetření. Byla jsem dokonce i u psychologa, protože mi nikdo nechtěl věřit, že mi něco je.
Po pár měsících se mi bolest přesunula do pravé strany podbřišku. Byl citlivý na dotek a nemohla jsem ani zakašlat, dupnout, ke konci už ani chodit. Neustále jsem měla žaludek jako na vodě, furt se mi chtělo zvracet. Tenkrát mi moje obvoďačka vždycky řekla, že si mám vzít brufen a jít si lehnout. Nemohla jsem chodit do školy, tak jsem se jednou už nas.rala a objednala se na laparoskopii. Byla jsem přesvědčená, že je to chronickej zánět slepáku. A taky že jo. Doktoři mi říkali, že to bylo moje šťastné rozhodnutí. Od tý doby bolesti nikde.
Bylo to strašný období a já jsem ráda, že je za mnou. Držím palce, ať jsi brzo v pořádku.

Ve dvaceti jsem takhle pořád běhala po doktorech a nic, i na gyn.mi řekli, že tam nic nemám, nedala jsem se odbýt a nakonec mi potvrdili cystu na vaječníku o velikosti 5cm .
No a ve třiceti opět dloubavá bolest na pravé straně, všechno negativní, pomalu se přidávala mírná teplota a průjem, ale slepák to nebyl.
Na utz mi našli zánět v ileu (místo kde se tenké střevo napojuje na tlusté) což bývá prvním příznakem Crohnovy choroby. Pak nastalo pár měsíců pekla, ale teď jsem už dlouho ok, tak snad už bude klid.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené