arrow
profile_image
Nikitaaa
od 31. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla jsem se poradit, zda-li některá z vás nebude vědět, co s tím - už delší dobu mám problémy se zubem - přední horní jedničkou - nyní tam mám opět zánět, ale jelikož je pod korunkou, a je tam kovový štěp, nedá se tam dostat, a nezbývá, než ho vytrhnout a tam dát implantát. Byla jsem včera v Praze na jedné známé pražské klinice, kde mi zuby asi 5krát zrentgenovali,nicméně to na mě za tolik peněz nedělalo moc dobrý dojem, protože paní doktorka se mě pořád dokola ptala, zda-li ten zub opravdu bolí a evidentně se ji do nějaké léčby moc něchtělo. Takže říkala, že se uvidí, nevím kdy a už se mi tam ani moc nechce, ale nechci se zase nechávat znovu rentgenovat někde jinde, takže babo raď. Do toho všeho jsem začala mít problém se smrkáním, jakmile se chci vysmrkat, začně mi slzet pravé oko a bolet /pocit tlaku/. Myslíte že to může souviset s tím? Musím ještě podotknout, že jsem po plastice nosu v r. 2001, a jelikož mám neprůchodnou levou nosní dírku, chystám se na reopraci, ale to s tím asi nesouvisí. Ráda bych se proto svámi poradila jak ohledně implantátu u předních zubů s chronickým zánětem, tak i se zmíněným slzením při zvýšení nitroočního tlaku, mám docela strach, co mi to mohlo být. Děkuji.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Nikitaaa: nyní tam mám opět zánět, ale jelikož je pod korunkou, a je tam kovový štěp, nedá se tam dostat, a nezbývá, než ho vytrhnout a tam dát implantát.

To moc nechápu - já mám na horní 1 taky korunku na čepu ( skoro 12 let jsem měla nástavbu titanovou, teď čerstvě zirkon) a k zubaři jsem šla proto, že se mi ta dáseň u korunky nějak nezdála (ale nebolela). Z RTG zjistili, že tam je dlouhodobý zánět a následně se tam vytvořil parodontální chobot. Korunku sundali, čep odstranili, řádně vyčistili a skoro 1/2 roku se čekalo,jestli se to hezky zhojí (mezitím jsem měla nějakou obyč provizorní korunku). Spravilo se mi to pěkně - zánět pryč, dáseň hezká,chobot se stáhnul, takže mi udělali novou korunku na zirkonovou nástavbu. Kdyby léčba zánětu nevyšla takhle, dali by mi implantát.(na ten stejně dojde,jen jsem to oddálila)
Toť moje čerstvá zkušenost se zánětem pod korunkou. S tím smrkáním nevím - já smrkám jen při rýmě, a to mě pálí,tlačí a slzí oči pořád

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

určitě to souvislost mít může. Mě jednou bolel zadní zub asi měsíc. A když jsem kousla asi na čtvrtý od zadu bolest šílená, uplně se mi zkřivil úsměv. A bolely mě z toho taky uši. Večer jsem nemohla bolestí spát. Raději to řeš co nejrychleji.

arrow
profile_image
Nikitaaa
od 31. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se to snažím řešit, ale bohužel sama to nevyřeším a zubařům se do toho moc nechce. Problém je podle zubařů ten, že pod korunkou je kovový štěp a oni se do toho kořene zubu údajně pod něj nemohou dostat, takže v úvahu připadá buď resekce nebo vytržení a implantát. Nad kořenem zubu mám bolestivou bouličku. Takto mě ten zub pobolívá již pěkně dlouho, bolest vždy pak ustane a pak se znovu ozve, teď to ale bolí už víc a neustává.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené