arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

teda jak to tu pročítám tak zažíváte úplné horory. Já si tím taky prošla až na to zvracení a jediné co mi pomohlo byla Ha. Od té doby co ji beru nevím co to jsou menstruační křeče, stavy na omdlení a pocení. I to silné krvcení se ustálilo.

Měla jsem to stejné a jediné co mi pomohlo bylo to, že beru antikoncepci nepřetržitě bez přestávky a prostě menstruaci nemám...roky jsem trpěla a nic nezabíralo, takže tohle bylo už opravdu poslední a jediné řešení....a je mně fajn, žádné bolesti, žádné starosti...a tampony, vložky - to už ani nevím co je..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: tribit
ten nejsilnější tampon mi vydrží max hodinu a proteče....

ale tak to mě taky..........ale nehroutím se z toho,ty dva dny v měsíci to přežiju...no teda teď už ne,bo po HA tři dny maximálně a pár kapek.

To se máš já má menstuaci 8 dní z toho 4 dny se svíjím bolestí.
Jinak já si dávám vložku i tampon - všechno super plus nebo i na noc a někdy mi to vydrží stejně jenom 3 hodiny.
Jednou se mi stalo když jsem byla zrovna na dovolený že jsem se probudila a pode mnou půl metrová skvrna krve - ikdyž jsem měla vložku i tampón, jenom jsem se v noci nějak nevzbudila. No bylo fakt příjemný celej den strávit praním povlečení, prostěradla, matrace a peřiny!:-/

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tribit: á jsem HA taky brala několik let, ale bylo to mnohem horší než bez ní, a to jsem vystřídala několik druhů....prostě HA moje tělo odmítá,

Já jsem ji teď taky přestala brát, protože jsem měla po ní různě problémy, jsem je teďka střídala že už jsem si už připadala jak pokusnej králík. Jinak HA mi moc menstruaci neupravila, pořád jsem to měla 8 dní, sice možná o něco málo slabší, ale zase jsem měla větší křeče. A hlavně po tý poslední mě bolelo břicho neustále i bez menstruace...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ráda bych zkusila tu kustovnici.. To normálně jíte nebo si z toho děláte čaj?

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahojda na to já jsem na křeče při MS trpěla od 15 let a dokonce jsem první 2 dny zůstávala doma , protože jsem se nemohla ni zvednout , po porodu se vše upravilo.pomáhá taková ta gumová lahev s vařící vodou přiložit na břicho v leže a v klidu

Mně pomáhá Aulin,jinak bych byla absolutně nepoužitelná bez toho prášku

arrow
profile_image
Tydýnka
od 11. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, tak jsem si vyhledala tuto diskuzi aktuálně k mému stavu
Je mi opravdu líto Vás všech, co máte tak extrémně bolestivý průběh menstruace... ze svého okolí znám některé případy a vím, že to není nic lehkého takové stavy "ustát". Jedna kamarádka chce co nejdříve porodit (zatím je ale moc mladá) a nechat si podvázat vaječníky. Jinou kamarádku zas po omdlení při menstruačních bolestech odvezli na gynekologii a tam ji gynekolog při prohlídce odpanil... nezeptal se jí vůbec na možnost, zda je panna (15 let)... děs

Ale k věci... já mám při menstruaci problém s bolestmi ledvin. Měla jsem období, kdy byly bolesti menší a postupně jsem vypozorovala, že je velmi důležité dostatečně pít (heřmánkový čaj, obyčejná voda apod.) a sportovat. Opravdu pohyb a následně dobrý fyzický stav pomáhá (nevyléčí) alespoň mírnit bolestivou menstruaci.
Ženám co mají silnou menstruaci mohu doporučit z vlastní zkušenosti kontryhelový čaj. Pomáhá dívkám, které nemají dlouho menstruaci a taktéž tlumí silnou menstruaci. Nelze ale brát stále, protože ačkoliv je to léčivá bylinka, po delším užívání škodí - snižuje tlak.

arrow
profile_image
Ambra
od 7. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky měla jsem bolestivou menstruaci a byla jsem na operaci a měla jsem těžkou endometriózu, dávejte si pozor, není to sranda, nemusíte mít pouze křeče a bolesti větší než kdokoliv jiný a hotovo, může jít o endometriózu, způsobuje neplodnost!
mám 4 dny po operaci,, ptejte se, řeknu vám co chcete.....
taky si všichni mysleli, že jsem histerka...že přeháním a svíjím se .........nedejte se!

Ahoj holky tak se přidávám do klubu...
brala jsem antikoncepci, ale už to bude tak rok a navíc jsem jí brala jen půl roku...
Nevím jestli to má s tím něco společného, ale poslední půlrok mám přesně týden před menstruací bolesti jako bych to dostala a trvají pocelý týden do menstruace...a pak i při ní..Nedávno jsem byla na cytologii a mám 1...tak snad tam je to v pořádku..
Máte to tak taky některá, nebo mám zpozornět , že se něco děje?
Já mám šlený křeče a je mi na omdlení, zle...jsem bílá, potím se, ledová...jinak lezu po čyřech..a hekám v posteli...Už si dávám velkej pozor aby mě to nechytlo někde venku....

Tydýnka
Taky mi pomáhá kontryhelový čaj, řebříček a koupila jsem si ženský čaj...musím říct, že teď dvakrát po sobě se to dalo! i bez ibalginu!

Jinak tu gumovou věc mám taky na břiše a kolikrát se pomalu opařim..Jen aby to přestalo...Pak usnu a je mi lépe..Mamce se to zlepšilo až po porodu....

Ambra
Můžeš mi tu nemoc nějak blíž přiblížit?Třeba jestli se projevuje výtokem? Nebo jak se na ní příjde??

Na bolesti při menstruaci trpím nesnesitelně...a to nejen fyzicky. Moc ráda cestuji a mám ráda dobrodružství..to se ale změní dnem před menstruací. Mě se snad povaha otočí o 180 stupňů. Jsem schopná nechat propadnout dovolenou ať to stojí, co to stojí. Ty bolesti mi zatemní normální myšlení..první dva dny menstruace nemůžu opravdu nic. Třetí den už to obvykle bývá úplně v pohodě. Vždycky si říkám: Tak a teď si budu vážit měsíce volnosti..
Pomáhá mi Ibalgin, ale nechci si jim ničit tělo, takže jsem si dovolila pouze 2 tabletky na jednu menstruaci. Zbytek probudu doma v teplém oblečení, Hippsy kolem pasu, bylinkový čaj a zatnuté zuby.

Ahoj, bolest řeším už od doby, kdy jsem začala menstruovat, dlouho jsem přebíjela ibalginama, ale jak už tu bylo řečeno, s návykem ztrácí účinnost. Naštvala jsem se a chtěla něco přírodního. Po pár letech pokus-omyl jsem přišla na toto, což funguje na mě a každá jsme jiná, ale snad to někoho inspiruje...

Úprava stravy: snížit příjem bílého cukru (radši med, ovocný cukr, třtinový),
taky mi pomohlo přejít u mléčných výrobků na BIO kvalitu. (Zní to možná divně, ale jeden měsíc jsem kvůli střevům jedla každý den velký Hollandia jogurt a pak jsem měla takové bolesti, že jsem skoro omdlévala, tak jsem další cyklus potom 10 dní před menstruací měla mléčných výrobků úplné minimum- křeče byly výrazně slabší. Pak jsem zkusila nahradit mléko a jogurt (protože sýry jsou fakt drahé) bio kvalitou. A výsledek byl stejný, jako když jsem je nejedla. Dávám si na to pozor hlavně 10 dní před ms a při ms.
Zvýšit příjem omega3 tuků: i když možností je víc, vsadila jsem na lněný olej. Skoro úplně mi zmizelo pms (bolest a otok prsů, zadržování vody), 2 dny před ms přece jen určité tělesné příznaky mám, ale jsou minimální. Lněný olej navíc zlepšuje stav pleti a nehtů, taky mírní pocit hladu

Pitný režim: 10 dnů před ms piju meduňku s mátou v poměru 1:1, 2 šálky denně. Při ms první den zvýším na 3-4. Dobře fungují i ajurvédské čaje.

Podle chuti si v tom období dělám sedací koupele z řebříčku. Hrst řebříčku vo vroucí vody, 10 min povařit, nechat úplně vychladnout.

Myslím, že je fajn si přečíst knihu Mystéria temné luny od Demetry Georgeové, nabízí tam jiný (a pozitivní) pohled na menstruaci. Nebo Zdravá žena od Christianne Northrupové.

arrow
profile_image
HannnahS
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já se k vám taky přidám holky. Na bolestivou menzes trpím taky hned od začátku (od 12 let, takže si fakt už užívám celkem slušnou dobu). Vždycky jsem to měla silný, vložka byla za chviličku pryč a 8-9 dní trvající menzes nebyl nic divnýho. Naštěstí (musim zaťukat) jsem nikdy netrpěla na zvracení. Vždycky mi jen příšerně bolelo břicho, bederní páteř a vystřelovalo mi to do nohou.. Osobně mi pomáhalo cvičit, dokud to šlo, teplá láhev na břicho a nikdy (ani v největších vedrech) neodhalit záda. Jakmile jsem měla jen trošku kratší tričko, tak sem se mohla spolehnout, že o "svém týdnu" chcípnu bolestí. Ač nerada beru prášky, tak tenhle svůj týden jsem strávila na Ibalginu a jemu podobných (páč samozřejmě za chvíli nezabíral) - a před tím chci varovat! Zničila jsem si takto játra.. Takže pozor na to!! Když se mi játra jakžtakž uzdravila, tak mě moje dětská doktorka poslala na gyndu, ať mi dají HA, že takhle to nejde.. Od té doby mám relativně klid. Občas první den mi píchne v břiše, semtam zabolí, ale oproti tomu, co sem zažívala předtím, je to pohádka a opravdu souhlasím s tím, že kdo nezažil, nepochopí... Ovšem jsem zvědavá, co budu dělat, až HA vysadím.. tak doufám, že některý z těch triků, co tu zmiňujete mi pomůže

arrow
profile_image
Johanna7
od 8. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
před tím, než jsem začala brát HA (ve 20-letech), jsem měla bolesti jen občas a šlo hlavně o podbřišek a pocit nafouknutí, ale teď jsem po 12-letech prášky vysadila, mám 1.menses (ten opravdový, člověk si to ani už nepamatoval, během užívání HA se v těle dějí během menstruace asi trochu jiné věci) a docela děs ! Podbřišek jakš takš, ale už 3.den mě hrozně bolí bederní páteř, nebo jakoby v kříži. Na druhou stranu doufám, že to patří k tomu a není to jiný problém, tohle jsem ještě nezažila, ibalginy a podobné jsem se vždycky snažila nebrat, ale tentokrát to nešlo vydržet a aspoň na noc jsem si už podruhé musela vzít.
Snad se to vyrovná časem, stejně jako zhoršení pleti, ženská si najednou po těch letech klidu s HA uvědomí, jak je správně to tělo nastaveno a jakou sílu hormony mají ! Ale nelituju vyzasení prášků (brzy bychom chtěli zkusit mimčo), sice měsíc a půl trochu trpím, ale pleť se začíná zdárně lepšit, větší starosti mám s menstruací, doufám, že ji budu mít alespoň pravidelnou, když už bolestivou. A hlavně aby naběhla v pořádku ovulace !
Zrovna jsem říkala příteli, aby si o mně nemyslel, že jsem nějaká citlivka (dřív holka do nepohody, bez zdravotních potíží, a najednou skuhrám už třetí den), ale kdyby tohle měli chlapi, nesli by to určitě mnohem hůř !

arrow
profile_image
RadusSs258
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky tim trpim od začátku menstruace, jediný co na tu bolest zabíralo byly algifen kapky,který teď večně polykám při močáku a ledvinách, idkyž se to snažim hodně omezit...ale můžu Ti jen tiše závidět tvoje učitele, to na mej škole a to je to ještě musim podoknout zdrávka, kde většina jsou zdravotní sestry Tě naženou do školy i v horečkách, když se vyloženě plazíš po zemi, nemluvě jen o menstruaci, to už je pro ně úplně slabej odvárek, když sem musela ležet v nemocnici, zeptala se mě dokonce jedna a to si tam musela ležet, bože co ty seš za dámu, já jen odvětila něco, že sem byla na kapačkách a sama dobrovolně sem tam určitě neležela a jen se nestačila divit jak mě to nazvala...trošku mi na to pomohla i HAK, ale i tak bolesti hrůza a o síle krvácení už raději ani nemluvim, bojim se v ty dny chodit i spát, protože jak tampon, tak i vložku musim měnit co každou hodinu..takže já při menstruaci funguju a musim fungovat jako bych žádnou neměla a uklidňuju se větou až budeš mít děti, taky si nebudeš moc chvíli lehnout i jako nemocná i jako menstruující

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené