Cituji RadusSs258: když sem musela ležet v nemocnici, zeptala se mě dokonce jedna a to si tam musela ležet, bože co ty seš za dámu, já jen odvětila něco, že sem byla na kapačkách a sama dobrovolně sem tam určitě neležela a jen se nestačila divit jak mě to nazvala...

no to byla...

Holky, slyším teď také velké chvály na kontryhel. Půjdu do toho. Po dlouhé době se mi totiž vrátil bolestivý průběh. Nevím proč.

arrow
profile_image
mispulinecka
od 28. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky mám tento problém. Beru antikoncepci Cilest a stejně mám stále bolesti. Horečky sice nemívám, ale pocity na omdlení, návaly horka, stažené celé břicho i podbřišek, že se nemůžu ani narovnat, však to znáte.. Krvácím velmi silně, takže tampon Nejhorší to bývá, když už mi menstruace končí. Jsem ale z těch, které prášky berou jenom výjimečně, takže si spíš pomáhám sprchováním teplou vodou, teplý obklad na břiše, hodně piju a snažím se být alespoň trochu aktivní, protože polehávání nebo sezení na místě je horší než když se jdu projít. Prášek beru opravdu jenom když je nejhůř nebo když jsem musela vydržet celý den sedět ve škole.
Maminka i babička na těmito problémy trpěly také a obě se shodují v tom, že po dětech jim tyto problémy odezněly. Je to dost individuální a znám spoustu slečen, které bolesti nemají, a proto tvrdí, že s těmi bolestmi přeháním apod.

arrow
profile_image
rafej
od 30. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám problémy taky hned od začátku od 11 let. Dřív dokonce byly menší, i když i tehdy jsem se bez prášků svíjela, zvracení, blbě od žaludku, každou chvíli na malou a tak. A to 5 dní bolestí a 7-9 dní celkem. No hrůza. I s prášky jsem měla bolesti, ale dalo se s tím fungovat a vydržet a krvácení tak pár vložek denně. Tampóny nesnesu.
Teď poslední 3 roky se mi bolesti ještě zhoršily. Bolí mě nejen podbříšek, ale celé břicho a celá spodní část zad. Mám návaly a zimnice, nutkání na zvracení, dělá se mi špatně z některých pachů. Hlavu mám jak na kolotoči, párkrát jsem sebou i švihla, takže teď se bojím první 2 dny chodit ven, abych zase nezkončila s otřesem mozku.
Navíc se mi stávalo, že jsem první den strávila na záchodě a pořád chodila na velkou a šílené bolesti. Břicho mám jak ve čtvrtém měsíci, stačí se jen dotknout a bolí to, nemůžu ani pořádně jíst, protože mám umáčknutý žaludek a střeva.
Kdybych neměla prášky proti bolesti, tak se snad půjdu utopit. Dřív na mě taky zkoušeli Algifen, ale mě dostatečně nezabíral. Sice mě přestala bolet část břicha, ale zbytek mě bolel dál a záda celý!
Náhodou jsem dostala od doktorky prášek na záda a zjistila jsem, že když si ho hned první den vezmu, tak mi skvěle zabere. Funguje na celé břicho i na ty záda. Jmenuje se to Surgam a je na předpis. Je to dvousložkové - je tam účinná látka proti bolesti a druhá látka proti zánětu. Beru ho vždycky celých 5 dní, abych mohla jakž takž fungovat. Bolest téměř uplně zmizí.
Teď, když jsem starší, tak se mi cyklus o 2-3 dny zkrátil, ale teď zase víc krvácím, takže jsem slabá jako moucha a ještě abych se bála postavit. Poslední půl rok vždycky první dny ležím, jinak ztracím moc krve. Začala jsem na to pít bylinkové čaje.
Kontryhel je dobrý, ale piju ho jen během krvácení. Když se pije před tím, tak posiluje růst sliznice a krvácení pak může být naopak ještě silnější! Nebo na utlumení se dá pít taky řebříček, ale zase sráží krev a neměl by to pít někdo, kdo má hodně destiček nebo vysoký tlak.
A uplně náhodou jsem objevila, že pomáhá také jasmínový čaj. Je to z čínské medicíny.
HA neberu a ani to ze zdravotních důvodů zatím nešlo. Navíc uvažuju o dítěti, tak se nechci nechat tlumit.
Ale mám v plánu se nechat teď na podzim víc vyšetřit.

Mám to samé. První 3 dny jsou fakt krizovky, jsem uplně neschopná nedělat nic jinýho než ležet, všelijak se svíjet a lítat na záchod, mívám průjem a zvracim. Prášky mi žádné nepomáhají, jsem zdravá, antikoncepce mi nepomohla ani trochu,hrozný. Mám kamarádku, která ani nevíe, že menstruaci má,takže se vždycky divila, jak mi může být tak špatně.

arrow
profile_image
SuzieZuzie
od 7. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všem, no musim se taky pochlubit.. je mi 14, mestruaci mám asi od 12 no a každej měsíc příšerný. První 2 dny se nemůžu hnout, jen ležim na zemi v křečích, třeští mi hlava, je mi hrozně, a vstávám jen když se du na záchod vyzvracet. Vůbec nevim co mám dělat, minulej měsíc jsem omdlela a odvezli mě na pohotovost a táta konečně uvěřil že nesimuluju no a to je ještě horší, všichni si myslej že simuluju, ale kdyby to zažívali každej měsíc tak nevim co řikaj jen se nebojte, nejste v tom sami...chlapy se vážně maj ... a jak to řešíte v noci? Já si s vložkou nevystačim ani náhodou ale nastavovat si každý 2 hodiny budíka abych se "přebalila " to fakt nechci. Jinak mě na to trochu zabere čípek dicloreum. Prášky byly na tohle fakt slabý ..tak se držte, a nebojte, znám ten pocit kdy proklínáte celej svět a daly byste bůhvíco za nebolestivou menstruaci..tak se mějte

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na SuzieZuzie: Jsi ještě mlaďounká takže radit ti ať zkušís HA je hloupost ale nebylo by marné zkusit jednu bylinkovou směs. Kontryhel, hluchavkový květ a řebřiček(ten mírní krvácení). Udělej si z toho směs a pij zhruba tak jeden hrnek denně dokud celou směs nespotřebuješ a pak si dej tak 14 denní pauzu. Nezaručuju, že ti to zabere ale mi to pomohlo hodně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené