arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj děvčata,
je tu někdo kdo bere HA v kuse? Myslim bez 7denní pauzy každý měsíc?
Mám totiž dotaz.. Beru Lindynette20, od podzimu 2012 ji užívám stylem 2plata, pauza, 2,5plata, pauza, 1,5 plata, pauza.. čili plánuju si MS tak jak se mi to hodí..

Teprve teď tohle moje užívání zjistila moje gynekoložka a mohla se zbláznit, když jsem řekla že nedělá pauzy každý měsíc a obzvlášt jí rozčílilo že ty platíčka půlim.. že když už si musim prodlužovat tak at vždycky doberu celé 2. nebo 3. plato..

Jelikož moje doktorka není uplně sdílná a veškeré dotazy jí dost obtěžují, neměla jsem odvahu se jí zeptat proč je to takový problém.. Poradíte mi teda? Z jakýho důvodu "nesmim" plata půlit? za ty dva roky jsem neměla problém..

A ještě jedna věc.. Moje doktorka dělá 1x ročně klasicky prevenci a jednou ročně (půl roku od prevence) mě zkoukne na ultrazvuku.. Při každý návštěvě mi dá recept na HA na 6měsíců, čili to krásně vychází do další kontroly - pokud dělám pauzy tak jak mám.. Takže já když si beru jak se mi zlíbí tak mi pochopitelně pilulky nevychází a já musim letět pro recept třeba o 3-4 týdny dřív. Taky s tím má vaše doktorka problém? Už mi tvrdí jak mi recept příště nenapíše, at si vynechávám tak jak mam a že mi to bude vycházet..

Je to nejhorší gynekoložka ve městě, ale jiná bohužel nebere takže změna nepřipadá v uvahu..
Zajímá mě teda, jestli je "chyba" na její straně, nebo jsem já ta co v tom dělá zbytečný ******.. Díky za případné reakce..

arrow
Neprodává v Bazaru

Já beru HA už dlouho v kuse, jenom minulý rok jsem měla na měsíc pauzu kvůli operaci. Můj doktor mi i předepsal takovou abych jí mohla brát v kuse (evelien) a neměl s tím naprosto žádný problém. Vždy mi ji píše na 3 měsíce a já si pak doběhnu jenom pro recept. Myslím že problém je v dokotorce.

arrow
profile_image
Hapi
od 21. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
můj doktor mi tohle vyloženě doporučil. Mám velmi silnou a bolestivou menstruaci a stěžovala jsem si na to při preventivní prohlídce. No a doktor mi na to řekl, ať si vysazuju, jak se mi to hodí - tedy když můžu být doma. A doporučil mi frekvenci vysazení cca 1x za 3 platíčka. Beru Femoden.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vzhledem k tomu, že nejde o klasickou menstruaci ale o krvácení z vysazení, tak nevidím moc důvod, čemu by to mělo vadit, pokud si ten cyklus nezkracuješ - to bývá vždycky psaný, že se kvůli antikoncepčnímu účinku nedoporučuje. Naopak dost lidí bere tahem a nikde jsem na to neslyšela odůvodněný odborný reakce. (Většinou se k tomu váže hláška od lidí, kteří to považují "za nepřirozené a proti přírodě", což mi v případě, že už člověk tu HA používá přijde zvláštní...) Není to úplně ideální, ale když máš takovou doktorku, tak se můžeš zkusit zeptat doktorů na online poradnách - sice neznají přímo tvůj zdravotní stav, ale pokud nemáš žádnou diagnozu...
Upřímně - kdyby mi to antina udržela, tak beru taky tahem.

A proč si tedy ty pauzy vůbec děláš a ještě k tomu tak nepravidelně ? Hodně lidi HA bere v kuse - t.j. 3 plata naraz a pak pauza, já se na to doktorky jednou ptala ( kvůli oddálení "menstruace" na léto ) a neměla s tím problém.

Cituji yvonne_s: "za nepřirozené a proti přírodě", což mi v případě, že už člověk tu HA používá přijde zvláštní...)

No právě

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Hapi: můj doktor mi tohle vyloženě doporučil.

Mě to doporučila doktorka když jsem ležela v nemocnic s tím, že jsem měla při MS bolesti a našli mi dermoid na vaječníku. Tak mi řekli at si vemu 2-3platíčka za sebou, mezi tim se mi ten útvar prý nějak vstřebal (prý díky tomu braní v kuse) a moje doktorka se z toho mohla zbláznit Vím, že co doktor to jiný názor, takže ani nevim co je "správně".

Cituji yvonne_s: pokud si ten cyklus nezkracuješ

nene nezkracuju

Cituji dadabus: A proč si tedy ty pauzy vůbec děláš a ještě k tomu tak nepravidelně ?

protože už po tom 2.platíčku cítím, že jsem taková nafouklá (nevim teda jestli to nějak souvisí, ale po vysazení to vždycky zmizí ) a když jsem brala víc jak 3platíčka tak jsem začala špinit.. ty 2 - 2,5 jsou tak "akorát".. Navíc nepravidelně to "musim" dělat kvůli práci.. Jsem tam 4 dny na 12hdod. směně a pak mam 4 dny volna, tak si to vždycky naplánuju na tu dobu co jsem doma.. V práci jakožto dělnice máme otročinu a né vždy se dostaneme na záchod mimo vyhrazeno pauzu a v "těch dnech" na záchod pochopitelně lítam častěji

Cituji yvonne_s: tak se můžeš zkusit zeptat doktorů na online poradnách

no vidíš, to mě nenapadlo.. vždycky zabrousím nejdřív sem, protže tady mi vždycky rychle poradíte

arrow
Neprodává v Bazaru

Co zkusit gynekologa ve vedlejším městě, nebo jít k těm co neberou s prosíkem a říct že tvoje doktorka ti neodpovídá na tvoje dotazy a je protivná.

Jinak na dlouhodobé užívání jsou dobré nízkohormonální antikoncepce. Když jsem naposledy vysazovala, tak mi doktor předepsal opiáty proti bolesti a přítel se mnou musel být doma protože jsem omdlévala =/

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Rezakoky: jít k těm co neberou s prosíkem a říct že tvoje doktorka ti neodpovídá na tvoje dotazy a je protivná.

právě, už ne.. zkoušela jsem.. ono hodně doktorů ví že ta moje je na pěst.. uteklo od ní tolik pacientek a ti ostatní doktoři už tím pádem nemají místo..

Z těch doktorů co tu mam by mě teda vzal jeden, ale ten jde letos v létě do důchodu tak k němu nemá cenu chodit protože jeho pacientky budou přeřazené k té co chodím já teď
Pak by mě vzal ještě jeden, ale k tomu nee.. to je táta mojí nevlastní ségry

Jinak do těch vedlejších měst kouknu, dvakrát za rok by nebyl problém tam dojet

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Víc plat po sobě obecně brát můžeš, pokud ti to nedělá problém (např. špinění atd.), ale rozhodně NE že v půlce plata přestaneš brát a pak zas pokračuješ! Ačkoli do sebe vpravuješ umělé hormony, tak ty prášky mají taky nějaký systém, aby byly účinné. Takže vždy dober celé plato, nejsou to lentilky!
A to, že nemáš na výběr s doktorkou, to jako vážně? Radši budu někam dvakrát ročně dojíždět než chodit k "nejhorší doktorce" ve městě, kterou obtěžují moje dotazy a u které se cítím nepříjemně.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Guernica: ale rozhodně NE že v půlce plata přestaneš brát a pak zas pokračuješ!

a to právě chci vysvětlit.. Všichni tvrdí, že se to nemá půlit, ale nikdo pro to nemá žádný důvod.. Vždycky doberu první plato a pak prostě jednoduše nechápu jaký je rozdíl mezi "jedením" například 10 nebo těch 21 prášků z ..2.platíčka

Cituji Guernica: A to, že nemáš na výběr s doktorkou, to jako vážně?

Ano vážně.. ve městě nemám na výběr.. jinak si přečti můj komentář přímo před tím tvým.. píšu

Cituji Janča92: Jinak do těch vedlejších měst kouknu, dvakrát za rok by nebyl problém tam dojet

tak se nerozčiluj

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přece když se posunuje menzes o dva týdny, tak se taky bere o půl plata víc a ne celý. Nebo některý antikoncepce snad dělají i delší cyklus, než klasicky 21, případně teď mám 24, ne? Spíš jde o to, jestli jsou všechny ty prášky stejně hormonový, nebo je to taková ta antina co má každej prášek jinou dávku. Tam by to logicky už z principu vadilo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji yvonne_s: Přece když se posunuje menzes o dva týdny, tak se taky bere o půl plata víc a ne celý.

no právě ty jo, že jsem to tý doktorce říkala.. jsem si v klidu brala jak jsem chtěla a ted mam brouka v hlavě

Cituji yvonne_s: Spíš jde o to, jestli jsou všechny ty prášky stejně hormonový, nebo je to taková ta antina co má každej prášek jinou dávku.

Všechny jsou stejný navíc nikdy to nepůlim při 1.platíčku, to je mi jasný že by pak HA byla k ničemu.. vždycky prostě po menstruaci vyzobu celý platíčko a pak podle toho jak se mi to hodí zobu ta další co jsem pročítala i jiný diskuze tak to holky dělají jako já právě i stou HA co mam já.. tak jsem z toho jelen.. všichni tvrdí jaký je to problém asi jenom proto že to slyšely, ale důvod to prostě asi nemá

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nepřirozená a proti přírodě je celá hormonální antikoncepce, takže moc dobře nechápu lidi, kteří řeší kdy někdo udělá nebo neudělá pauzu... hlavně třeba Mirena je taky hormonální antikoncepce, a taky si jí nikdo na týden nevytahuje

No radši bych šla k nějaké lepší lékařce, tohle co píšeš je sice jen taková hloupost, ale ukazuje na to na její neprofesionalitu a nedovzdělanost, a to by se mohlo vymstít až by třeba přehlédla nějaký zdravotní problém. Každopádně jestli je to u vás v kraji s doktory špatné, tak si další prášky můžeš objednat z Gynlinku a nemusíš se s ní dohadovat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji MiaMia: tak si další prášky můžeš objednat z Gynlinku a nemusíš se s ní dohadovat.

Ty jo a to je legální?
Já už byla tak zoufalá, že jsem měla rezervovanou HA od jedný holčiny co je prodávala na netu, ale jsem srab a radši jsem cukla a nekoupila Zvlášť proto, že mi nabízela množství jakýkoliv si řeknu a neodpověděla mi odkud je má

Máš s Gynlinkem nějakou osobní zkušenost? Jestli jsou to fakt originální prášky a ne nějaký ještě větší svinstvo? A hlavně teda jestli jsou fakt spolehlivý?
Protože tohle mi přijde dost jednoduší

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Janča92: Máš s Gynlinkem nějakou osobní zkušenost? Jestli jsou to fakt originální prášky a ne nějaký ještě větší svinstvo? A hlavně teda jestli jsou fakt spolehlivý?
Protože tohle mi přijde dost jednoduší

No vzhledem k tomu, že si je vyzvedneš na recept normálně v lékárně, tak bych nepochybovala

Na Gynlinku se zaregistruješ, vybereš si HA, kterou bereš, zaplatíš za službu buď platební kartou nebo telefonem (59 Kč myslím?) a do pár hodin ti přijde na mail i do smsky elektronický recept. Stačí ti to číslo receptu, co přijde do sms, ale můžeš si i vytisknout e-recept, co vypadá skoro stejně jako klasický recept od dr. Přijdeš do lékárny, která e-recepty přijímá, předáš jim ho/nebo nadiktuješ to číslo z sms, dáš jim doklad totožnosti a koupíš si normálně prášky jako vždycky. Tuhle službu využívám pravidelně a super, nikdy žádný problém. Legální to je, ale je pravda, že to asi nikdo nekontroluje, jestli člověk opravdu tu danou vybranou HA bere. Může si tam prostě každý vybrat, jaký druh chce.

Takže pokud máš problém s doktorkou, že ti nechce psát HA častěji + nechceš kupovat léky na netu (což chápu), zkus tohle

Jinak já mám od doktorky posvěceno brát HA v kuse co nejdéle to jde (u mě 3 měsíce, pak začnu špinit), protože mám velmi silnou a dlouhou menstruaci a k tomu těžkou chudokrevnost, takže v mém případě není vhodné často krvácet Dělám to takhle už 10 let a problém jsem neměla, a to jsem už pár gynekologů navštívila a žádný s tím neměl problém. Zdravotní problém taky nemám, pokud vím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené