Byla jsem u oční lékařky na kontrole očí,nosím brýle na dálku.Při té příležítosti mi oční doporučila i mi brýle na čtení s 1 dioptrii.Prý si je mohu koupit v supermarketu. Dost mne to překvapilo.Na brýle na dálku dostávám lístek do optika a na čtení do supermarketu? Komentovala to tím,že jsou slabé a tím že nebudou od optika vyjdou mne levněji.Co Vy na to?

arrow
profile_image
Minnie
od 21. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja by som brýle zo supermarketu neriskovala...radšej by som priplatila a kúpila si ich u optika a vedela by som že mi nebudú viac škodiť ako pomáhať. Tým brýlam za pár korún vôbec neverím

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych si supermarketové brýle nepořídila.
Nosím na dálku (respektive nosívala jsem, teď mám čočky), takže nevím, jak je to u brýlí na blízko, ale každý má jinou ohniskovou vzdálenost.

Jinak mamka si brýle na čtení pořizovala normálně v optice a moc pěkné obroučky i se skly (tuším, že zrovna také s 1 dioptrií) ji vyšly okolo tisícovky, což se mi nezdá tak moc. V porovnání, moje sestra si zrovna jde platit brýle na dálku, chtěla, samozřejmě, nějaké moderní a vyšly ji na necelých 5 tisíc.

arrow
profile_image
lucka2128
od 25. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych brýle koupila radši u optika. Přece jenom oči má člověk jenom jedny

Já se hlavně divím,že ti to doporučila oční lékařka .Brýle ze supermarketu?Já myslela,že to dělají jenom důchodci.

Ne,v žádném případě bych si nekoupila brýle ze supermarketu.Prostě klasika - na oční,změřit,nechat napsat,zajít do optiky.Hotovo dvacet.Jak často si brýle necháváš dělat nové?Já mám vždy tak na 5 i víc roků.Teď jsem si nechávala dělat opravdu po 6 letech a stálo mě to v optice 1.200,-.Kolik stojí v marketu nevím .Ale kdybych si měla nechat zároveň udělat ještě jdny,tak bych se podívala v těch velkých optikách v nákupních centrech (Grand Optical),tam přímo měří a mívají na brýlky akce.Takže určitě se to dá vyřešit za rozumnou cenu,ale v optice.

Dobře pořiď!

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nikdy, možná ty brýle za 150 korun mají odpovídající dioptrie (i když pochybuju, a v optice by jistě naměřili jinou hodnotu), ale hlavně si pamatuju, jak se musí vyměřovat skla apod. Přece ti v optice fixou značí kde máš zorničky, aby si se dívala "středem". Po těch levných tě leda bude bolet hlava, asi moc nepřichází v úvahu ani úprava stranic a hlavně si nemyslím, že ty dioptrie v nich jsou přesné, natož tam mít cylindry apod. To flákají někde v továrně stylem 1000ks za hodinu. Ta oční musí být dost divná...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji gumidek: Ta oční musí být dost divná...

naprosto souhladím

mám doma optičku a asi by mě zabila, kdybych si koupila brýle třeba z Penny

Bude mi 45 let. Asi ve 41 letech jsem pocítila , že bych na blízku občas potřebovala brýle tak jsem si koupila v supermarketu 1+ a vesele s nimi občas četla menší písmena - asi rok, dva, pak jsem všude četla jak je to škodlivé atd. a jelikož jsem zodpovědná tak jsem šla k optičce, ta mi napsala na jedno oko snad 4+ a na druhé ani ne dioptrii, pořídila jsem si 2 brýle, celková cena se skly asi 16tis. Kč, začala jsem je nosit, ovšem asi po roce jsem zjistila, že bez nich už nejsem schopná přečíst zbla nic - ani střední písmena a že s mi šíleně zhoršuje a slábne zrak, šla jsem k optičce a tam mi předepsala - silnější skla, které by byly opět za slušný peníz - jelikož jsem opravdu nechtěla mít na jednom oku 5 dioptrií tak jsem po dala krásné brýle do šuplíku a zakoupila oblíbené 1+ za stopade a už si zase dva roky čtu hezky z těmihle a na věší písmena vidím opět i bez brýli, nikoho nechci k ničemu navádět, jen uvádím svůj příklad aneb jak vyhodit peníze z okna.

arrow
profile_image
vanittay
od 19. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně zajdi k optikovi, ve většině specializovaných obchodů ti zrak ještě jednou přesně přeměří, hodně lidí má i cylindry apod a takové v supermarketu opravdu neseženeš. Nechápu přístup tvé lékařky, snad je lepší si připlatit za kvalitu (která je podle mě pro oko dost důležitá), než si zrak kazit ještě více nevhodnými brýlemi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené