arrow
profile_image
Ener
od 22. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moje 2 měsíce v business call- podvod ??

arrow
profile_image
Ener
od 22. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, rad bych se tady dnes podělil o své 2 měsíce v call centru business call na václavském náměstí 62, pro všechny, kdo by o práci zde uvažovali.
Někdy na konci prázdnin v Září 2013 jsem začal hledat práci v administrativě a tak jsem začal rozesílat životopisy do různych call center atp. Byl jsem na pár pohovorech. Jedním z nich byl i do již zmiňované firmy. Přichazím 10 minut předem a se mnou se účastní pohovoru další 3 lidi. Ředitel si nás postupně volá do své kanceláře a ptá se na obvyklé otázky. Z pohovoru odchazím s dobrým pocitem. A již na 2. den mi volá paní sekretářka s gratulací, že jsem přijat a domlouvám si s ní termín školení.
Na školení jsou 4 lidi. Já a všichni 3, které jsem už potkal na pohovoru. Přichází naše školitelka, která nám vysvětluje všechny obrovské výhody produktu, který budeme prodávat a to Balíček od T-mobilu mých 5 síť nesíť- za 300,- ( pro neznále volaní na 5 čísel zdarma a mimo za 4,90,-. )
Pak se dostává k proviznímu systému. první člověk se zvedá a odchazí se slovy, že mu byl ředitelem, kterého se na stejnou věc ptal na pohovoru, vysvětlen jinak.

Fixní plat totiž v business callu neznamená to samé co ve zbytku světa. Fixní plat tam totiž získáte až když navoláte nějakých 40 smluv(a po dosažení tady tohoto fixního platu se vám cena za smlouvu snižuje, aby vám pan ředitel nemusel vyplácet až moc v připadě že byste byli v prodeji opravdu dobří)
V opačném případě odcházíte se standartní odměnou za zverifikovanou smlouvu a fixní plat se vás netýká.

Zbýváme tedy 3. Podepisujeme smlouvy a jde se na to. Jdeme na náslech k již ostříleným operátorům a za 2 hodinky už začínáme své 1. hovory. Všichni 3 odcházíme s úsměvem s nulovým počtem smluv a od dalšího dne už nastupujem na klasické 8 hodinové směny. Po necelém týdnu odchází další z nás nováčku s cca třema stovkama. Zůstáváme tedy 2 a jede se dál, ale abych to zkratil za první dva týdny jsem obdržel necelých 600kč, s tím, že jsem si některé navolané smlouvy zapoměl zapsat do karty a dostanu je až další měsíc. OK
V dalším měsíci se přeškolíme na nový produkt satelitní televizi freesat a dostaváme zaplaceno za navolané smlouvy. Klient nám po přečtení shrnutí musí dát do telefonu souhlas, potom dostanem zaplaceno, tedy nezaleží nám na tom jestli potom klient instalaci zruší. OK
Začínáme volat a na tabuli se objevují mnohé 0, já nejsem vyjímkou. Občas k nám pronese proslov ředitel s tím jak jsme nejlepší call centrum na celém širém světě a že pokud už nedokážem prodat jeho satelit, tak že můžem jít tak maximálně prodávat do mcdonaldu a další brain-wash kecy.
A tak jsem si jednoho krásneho dne řekl, že to prostě do těch lidí nacpu, oni to stejně zruší hned dalšímu člověku, který jim bude volat a já dostanu zaplaceno.
Tímhle stylem hned na druhý den prodávám 10 satelitů do 14:00. Začína se o mě zajímat pan ředitel a přichází se mě zeptat, co je jinak? Říkám že asi štěstí.
Za 2 hodinky ředitel svolává schůzi, kde mě označí za krysu a ptá se proč jsem to stejně prodal i lidem kteří 10x řekli že to nechtějí (prodal jsem je ale přesně podle pravidel, která byla stanovena). Mlčím a v skrytu duše se směju jak jsem vyzrál na jeho systém. Kolega vedle mě, mě plácá po zádech na znamení pochopení.
Ředitel okamžitě mění systém s okamžitou platností z navolaných na nainstalované pro celé call centrum. OK
Tak už se snažím volat jen kvalitně. Přesto k instalaci prochází cca 1 z 5. Další měsíc již hledám jinou práci a jsem připravený k odchodu pro jistotu se ptám managerky kolik nainstalovaných satelitu mám, abych nedostal zaplaceno méně. Je mi řečeno že 7 + z předchozího systému 20 navolaných + doplatek z minulého měsíce. OK očekávam plat alespoň 11 000,-. O to víc jsem překvapen když mi příjde na účet o 3000 méně než bylo očekávané minimum. Pro představu asi 5700,- za 3 týdny včetně sobot.
Jdu tedy do callcentra za manažerkou která stanovuje výši platu a jsem obeznámen s tím, že platy za minulý měsíc uděloval ředitel, ten bohůžel není v té době k zastižení i přesto mi však sama vysvětluje pro mě zcela nový pojem a to - optimalizace platu, no a že v rámci ní mi ředitel strhnul 2000,-. Na otázku jestli si ze mě dělá dobrý den, mi odpovídá s klidem, že optimalizovali platy všem.
Já teda po chvíli nevěřícneho kroucení hlavou a rozhlížení se kde je skrytá kamera. Odvětím že i tak mi ještě chybí nějaké další 2000,- a že chci o tom mluvit s ředitelem osobně. Tak si to napsala na papír a že mu to ukáže, až se vratí. Odcházím teda s nepořízenou a asi za 2 hodiny mi volá, že teda těch nainstalovaných nebylo 7 ale nakonec 5, že se na to dívala do systému, tak proto... Dál už jsem se ani nesnažil, protože mi došlo, že jinak než soudní cestou bych své peníze stejně nejspíše nedostal.

Na závěr bych chtěl poznamenat pokud hledáte skoro neplacenou praxi v callcentru business call je pro vás jasnou volbou.
Pokud se chcete pobavit a naučit se nějaké nové slovní obraty jako je optimalizace platu a nebo se nechat obelhávat rovněž doporučím businesscall.

Ale pokud si chcete opravdu vydělat businesscall berte až jako poslední volbu, díky svému jednání k operátorům, přijímají opravdu každého. Slušné jednání neočekávejte.

Vím, že to tady asi není zvykem, ale rád bych se pod toto i podepsal, aby vedení business call, jestli si toto někdy přečte vidělo, že si jen tak bez odezvy (s prominutím) **** na hlavu nenechám. Snášel jsem to 2 měsíce, ale čeho je moc, toho je příliš.

S pozdravem Kroček

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

takových "call center" je bohužel jak máku.
Za mě bacha na Better Call v Holešovicích, podobný způsob jednání.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ener:
já kdysi taky byla na pohovoru v call centru..byla jsem vybraná, ale nenastoupila jsem, jelikož jsem se s předstihem dozvěděla jaká ta práce vlastně je..nešla bych tam už ani na pohovor..

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ener: **** na hlavu nenechám. Snášel jsem to 2 měsíce, ale čeho je moc, toho je příliš.

Promiň, ale nechal sis na ni .... dost dlouho. Já bych nešla ani na pohovor a pokud bych tam už došla, tak už ze systému, že se uchazeči potkají, bych si udělala obrázek a o těch platech už snad ví každý v dnešní době. Každopádně dobře, že jsi se na to vykašlal. určitě najdeš lepší job.

arrow
profile_image
kriminálka Miami
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vážení,
letos na jaře jsem navštívila Bussinescall, předem Varuji všechny, kteří plánují navštívit pobočku nově přestěhovanou do Holešovic. Luxus, který je na úkor nově příchozích na pobočce na Václaváku vypadal víc než dobře, o to bylo mé překvapení větší když ca týden před výplatou šéf obeznámil s nabídkou práce na 18 000, nereálné, podvodníci, za 1450 kč
za měsíc jsem prodávala slevové kupóny se zábavou téměř na vše na co si člověk jen vzpomene, odměna ? Šéf nás pozval hromadně na večeři, 3 týdny na to 30 lidí hromadně odcházelo, nastala hromadná histerie a všichni sháněli kam jinam (vypadnou), prý nemá rád nevděčné lidi 3x se nás pokoušel všechny hromadně opít, je pravda že nenutil.
Ale pokud odvětíte že ze zdravotních důvodů nepijete, stejně Vás zkusí opít a po obeznámení zástupkyně se zdravotní situací..že prostě nemohu ze zdrav. důvodů..sdělila..no to já jsem nemohla vědět..že nemůžeš. Zábava byla ale jen do té doby , než ve sp. zůstalo ca deset lidí z třiceti, šéf nadával na Mc Donalds a na KFC..hrálo se země město..závodění na kolečkových křeslech a jiné podobné serepetičky byly dva týdny před tím, než nastala ta situace deset lidí, potom začal nadávat že je mu z nás na pouze cituji ,,blití´´ že ho to nebaví hrát s námi podobné hry a před tím než hotovost přišla na účet
přísahám boha jsem ho přistihla jak se chechtá a kryje si při tom pusu. Je fakt, že nám všem sliboval, že nás pozve na otevíračku Top Hotelu Praha, na masáže, thajky které údajně měly masírovat nazval opičkami..to jsme prodávali už slevové kupóny do kadeřnictví.
Ve finále se prodávaly Tablety pro T- Mobile se splátkou na 12 měsíců, je fakt.. tablet PRESTIGIO MULTIPAD 4nebo 5 už nevím, mluvil o tom jaká je jeho ...prý vlastní finanční situace. Jako zpestření to byl zajímavý zážitek pracovat tam ale jako praktickou pomoc při získávání výdělku..skutečně nedoporučuji, pamatuji si dvě širokoúhlé televize, slušné zařízení kuchyńky pro zaměstnance čistotu ale ten výdělek z toho by člověk brečel vzteky.
Cituji jednu nejmenoval bývalou ( ne férovou- ke mne) kolegyni která řekla po obdržení výplaty: mě je zle.
Odůvodnění šéfa bylo že naše peníze jdou na otevření Top hotelu..jak prosté..že? Vůbec...a
konečná byla když jsem dostala k podepsání při výpovědi, že nikde nebudu mluvit o tom co jsem viděla slyšela,co se prodávalo a o (,,firemní politika´´). prskala bych ..vzteky..a pan šéf má životní motto vytetováno na své ruce..pitomosti. Řekla bych , že na zvracení bylo těm 20 lidem co dobrovolně odešli. Ne pro dvě širokoúhlé televize které nyní při nabídkách práce slibuje ale pro vydělávání na lidech a jejich ,, potřebě z něčeho žít´´ .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené