arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, chtěli bychom s přítelem začít žít spolu a poohlížíme se po pronájmu nějakého bytu v Praze, kde oba pracujeme. Já jsem celý život prožila na sídlišti v paneláku, takže neznám nic jiného, ale přítel má k panelákům trochu averzi ("jsou to hnusné komunistické baráky..."). Jenže mě panelákový byt někde na kraji Prahy přijde jako lepší řešení než třeba činžák někde na Žižkově. Čemu byste daly přednost vy? Jaké výhody mají podle vás jiné byty? Jde nám opravdu jen o pronájem, o koupi nového bytu či dokonce domku rozhodně neuvažujeme.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bydlela skoro celej život v činžáku na Žižkově, ted bydlim na sídlišti a můžu tě ujistit že Žížkov byl 1000x lepší a měl mnohem větší kouzlo než tady...a bydlení v činžáku je určitě lepší

Cituji Dominikka: bydlení v činžáku je určitě lepší

Proč?

Já bydlela celý život v paneláku ve městě, ze kterého pocházím. Pak 4 roky v Praze také v paneláku. A teď bydlím půl roku v činžáku.

Upřímně - činžák má své kouzlo, to ano. Vysoké stropy, krásná okna, dobové dveře...

Ale v paneláku mi bylo lépe, hlavně z důvodu lepší dispozice bytu, ústředního topení, s teplou vodou neřeším boiler, ale teče prostě pořád, nemusí se dohřívat. V činžáku je mi často zima, navzdory tomu, že topíme jak šílený. Panelákové byty, kde jsem byla, byly světlé, zato v činžáku to máme jak v jeskyni.

Ale vždycky samozřejmě záleží na jednotlivém bytě.

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Dominikka: a bydlení v činžáku je určitě lepší

A v čem je lepší? Já s činžákem právě nemám moc zkušenosti, tak by mě zajímaly ty výhody a nevýhody.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak ja bydlím taky v starém domě na vinohradech, a mimo všechny jeho vizualní skvosty, v létě skvěle chladí a v zimě je hold jen třeba trochu zateplit okna dekou... Podle mě by jste si to na pár let vyzkoušet mohli,, pak uvidíš, co ti bude víc vyhovovat

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já chápu, že ten kdo vyrůstal na sídlišti to nechápe...ale já když přišla do paneláku, tak jsem myslela, že se fakt zase sbalím a odjedu, než jsem si zvykla..tak za prvý obecně sídliště je pro mě něco nepochopitelnýho...prostě králíkárna, hlava na hlavě,nemáš kde zaparkovat, šeď..ze sídliště snad nikdo nemůže mít pozitivní dojmy..hlavně mi přijde že tu nic neni, na Žižkově byla na každym kroku hospoda, kavárna, čajovna, obchody, kluby, kultura, všechno prostě...na sídlištích je pár obchodů, nonstopů a to je tak všechno. za druhý panelák- nad náma bydlí nejakej slon, co mi neustále dupe nad hlavou a zní to jak kdyby nad náma bouchaly atomovky, hodně věcí je slyšet, a to že on je nechutnej a vždycky chcrlá, div se neudusí po ránu moc dobrý probuzení neni ..vedle maj mimino, takže od rána do večera řev, ale co mi nejvíc pije krev je další soused co má ! v paneláku ! piano a navíc vubec neumí hrát, hraje pořád dokola tu samou písničku a už se to fakt nedá vydržet. navíc mi přijde, že tě tu furt nekdo peskuje, pozoruje, lidi jsou tu nepříjemný. to v činžáku jsme se vsichni znali a byla pohodička. O designu alá umakart snad radši ani nemluvě...

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Teri86: A v čem je lepší?

tak jak jsem řikala určitě neni tolik nic slyšet, mnohem mnohem hezčí prostředí, máš kde parkovat, máš hodně možností kam jít, v létě hezky chládek, a s topenim jsme nikdy problémy neměli. potom se víc znáš s lidma, je to takový přátelštější...další výhodu vidim taky v tom, že si muzes normalne pritlouct hrebik do zdi aniž bys musela vrtat díru vrtačkou ..

Cituji akinorevka: Tak ja bydlím taky v starém domě na vinohradech

tam je super bydlení

Panelák je to nejhorší, bohužel jsem v něm strávil většinu života zatím s krátkou přestávkou v cihláku. A cihla rozhodně lepší, klid, v létě chládek, neslyšíte souseda močit nebo souložit, jejich rodinné hádky, štěkání psů zavřených v bytech apod. zatím jsem žil ve 4 panelácích a všude to samý, občas někde třeba trochu lepší, ale jinak hrůza.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V paneláku jsem nikdy nebydlela, jen do něj občas chodím na návštěvy. Pravdou je, že zvuky z vedlejších bytů jsou určitě slyšitelnější víc, než v domě cihlovém. Než se ale nastěhovat do starého baráku, kde se řeší vytápění, teplá voda, vlhkost, mnohdy problémy s majitelem domu (znám od kámošky) atd., tak to bych raději volila panelák. Řada z nich je perfektně zrekonstruovaná, některé jsou zasazené v zeleni. Na špatné sousedy narazíš jak v paneláku, tak v činžáku. A k těm "komunistickým barákům ". Pokud Tvému příteli není víc než 45 let, tak ví houby a jen papouškuje to, co do něj okolí hustilo. Ono je potřeba si uvědomit, že kdyby se tenkrát nestavěly ty "králíkárny", tak statisíce lidí by dodnes neměly kde bydlet. Spousta lidí na sídlištích vyrostla a nezanechalo to na nich žádné viditelné následky. Jiní vyrostli v domcích na venkově, další v činžácích třeba na Žižkově. Žít se dá všude. I když nepomýšlíte na koupi bytu, možná perspektivně uvažujete o potomstvu, a to Ti pak bude jedno, jestli jsou poblíž kavárny, spíš Tě bude zajímat, jestli je blízko park, školka, škola, lékař či obchod.

Já jsem pro panelák Ale určitě záleží na tom kde.Nebo taková pěkná novostavba s teráskou....hm..Kámoška bydlí v cihláku,ale mně tohle bydlení nesedne.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Silvestra: a to Ti pak bude jedno, jestli jsou poblíž kavárny, spíš Tě bude zajímat, jestli je blízko park, školka, škola, lékař či obchod.

a proto by neměla bydlet na sídlišti, jelikož tu nic takovyho neni. školky hrozný. lékař žádnej. ohledně obchodů- pár vietnamců a jeden albert a billa na tolik lidí je opravdu trošku malej výběr.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dominikka: Ono je to jak kde. Měla jsem kámošku v Hájích na Praze 4, nákupní možnosti dobré, ale sídliště moc velké. Jinak vlastním byt v paneláku v K.V. Dům je úžasně zrekonstruovaný, všude zeleň, před domem parkoviště, které patří k domu, obchod, školka, škola, pošta, zdr. středisko, výborné spojení MHD (takové spojení nemám ani já v Praze ). Je potřeba hledat.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

myslím, že málo lidí zhýčkaných od přirozena odtrženým životem v paneláku udělá dobře, když se přestěhuje někam, kde není v zimě tak vedro, že se běhá po bytě v kraťasech, a kde se musí šeřit teplou vodou (aspoň trochu ekologie ). neznám nikoho, kdo by opustil panelákovou klec a byl spokojený. všem je zima a reptají na málo teplé vody.

já jsem do paneláku taky chodila jen na návštěvy...a hrůza. v létě šílené vedro, v zimě šílené vedro, hrozný hluk (každé přivolání výtahu, sousedovo mytí nádobí, snad i listování novinami), málo místa.
v cihlovém "paneláku", který byl dost podobný, byl aspoň relativní klid, zejména když byly kvalitní vstupní dveře.

arrow
profile_image
1206Luccy
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Panelák už nikdy více,bydlela jsem celý život v bytě v bytovce,ale bylo to mnohem lepší než poslední 4 roky v paneláku..Jak říkal standysman,slyšet sousedy souložit,močit,cítit,co zrovna mají k obídku..to opravdu není pro mě takže za mě nejlépe domek

arrow
profile_image
pusenka11
od 18. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsme měla možnost bydlet i v paneláku, i v činžáku na Žižkově, ale i na Praze 5 na Plzeňské ul. Vyrůstala jsem v rodinném domku na vesnici. Za mě určitě byt. Činžovní domy mají své kouzlo v uspořádání místností, různoých oblouků, vysokých stropů, ale to bylo pro mě tak všechno. V bytě se cítím daleko lépe. Je malý, útulný - pro mě výborné bydlení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené