arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky, chtěla bych jít s mým přítelem do Prahy na VŠ, chtěli bychom samozřejmě bydlet spolu, pronajmout si nějakou malinkou garsonku, ve které by se nám hezky bydlelo, prostě něco slušnýho, ve slušným domě, ne aby tam žili nějaký feťáci nebo ochlastové nebo něco takovýho a v něčem ne úplně zastaralým a taky aby to bylo tak nějak blíž centru, ne někde úplně na kraji Prahy. Zajímalo by mě, na kolik taková malá garsonka měsíčně vyjde i se všemi poplatky...a na kolik zhruba studentská kolej...abych věděla, jestli to je hodně velký rozdíl. Byt samozřejmě nechci v centru, ale tak aby nebyl strašně daleko. Díky za odpovědi

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, tak co jsem slyšela tak kolej nedaj jen tak někomu, ale platíš cca 3000. no a za malou garsonku dáš s poplatky tak cca 10000kč. nebo dáš kolem 5- 6000 ale dáš ještě poplatky k tomu no.a to se do těch 10tisíc vyšplhá. navíc musíš brát ještě k tomu to, že většinou byty nejsou zařízené, a pokud ano, tak chcou majitelé kauci. někdy jeden někdy víc nájmů. je to různé.
já být tebou jdu na kolej. v praze jich je několik, no anebo jít do bytu s víc lidma. pokoj byste měli s přítelem třeba spolu.

arrow
profile_image
Izabell
od 1. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak garsonku určitě taky tipuju kolem 10000 a většinou jsou opravdu nezařízené. Jinak my s přítelem byli na koleji. Musí se dát požadavek na partnerské ubytování, museli jsme chvíli čekat. Byli jsme tam dva páry, společná kuchyň, koupelna..Stálo nás to každého tak 3000, takže 6000. Vše zařízené, měli jsme nově opravený pokoj, fajn sousedy. Byli jsme moc spokojení, z doslechu ale vím, že to tak není všude. Na některých kolejích je to horší...

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no, při nejhorším můžeme nějakou dobu bydlet u přítelových prarodičů to ještě uvidíme. radši bych tu garsonku, koupelna je snad vždycky zařízená a kdyžtak si pořídíme do začátku nějakej vařič a nějakou provizorní postel a stačí to. časem si to třeba zařídíme, ale myslím že bychom se mohli uskromnit.

arrow
profile_image
Izabell
od 1. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zimonka:
Určitě to chce každý den sledovat nabídky a pak to lapnout. Nevím detaily, ale brácha teď sháněl byt a když je nějaký obstojný a výhodný, tak je třeba hned pryč. Je to boj. Určitě to chce se tomu intenzivně věnovat, příliš neváhat, obhlídnout, zaplatit zálohu...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Zimonka:
Co vím, tak většina mých spolužáků, pokud nebydlí na koleji, tak "spolubydlí" - tj. v jednom bytě třeba 3"1 žije více lidí (dejme tomu na každý pokoj jeden až dva) - a vychází je to srovnatelně nebo levněji než kolej. Za garsonku ale zaplatíte výrazně víc, těch 10 tisíc je reálný odhad. Jinak třeba na koleji 17:listopadu jsou právě buňky - vždy dva pokoje po dvou mají společnou kuchyň, sprchu a záchod. Kamarádka takhle bydlí už pátý rok, z toho dva roky s přítelem, bydlí tam i přes prázdniny a zírala jsem, jak si to tam zařídili. Navíc na koleji je ta výhoda, že když něco nevíš a potřebuješ poradit, tak máš spolužáky blízko. A ty pařby...Vždycky jsem záviděla kámošům na koleji (já jsem Pražačka) . Já být Tebou, tak pro začátek beru kolej, ať máte něco jistého - odstěhovat se do privátu můžete vždycky.......

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Ex přítel pronajímá 2+kk, zařízený za 12 tis. Kč v Horních Měcholupech. Ono to je sice takový kraj Prahy,ale leží to mezí Skalkou a Háji. Klidne bych hledala i něco na kraji.

Na levnou garsonku byste museli mít opravdu štěstí. Kamarádka platila 7000 i s poplatky, ale to je dost výjimka, jak píšou holky, pohybuje se to tak 9000 - 10000, kolikrát i více. Byty bývají i částeně zařízené. A hlavně počítej s tím, že pokud budete hledat přes realitku, tak se platí ještě kauce (vratná) a provize realitce (nevratná), oboje většinou ve výši jednoho nájmu, takže naráz můžete vysolit třeba 30 000 (jeden nájem + kauce + provize).

Nebo pak volit to spolubydlení, to pak pokoj vyjde v průměru na 5000 i s poplatky a internetem (za oba), samozřejmě podle lokality. Odpadá provize realitce a většinou i kauce. Hledat můžeš třeba na spolubydleni.cz.

No a kolej vyjde na 2500 až 3000 na jednoho.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S přítelem platíme za 1+1 ve Strašnicích 9 500,- i s poplatky. Byt byl zařízený, nábytek je sice starý tak 40 let, ale doplňky udělají svoje, takže to není žádný děs. Finančně to celkem jde, ovšem začátek byl krušný, byla třeba zaplatit najednou provize realitce, první nájem a kauce, takže okolo 24 000,-, takže i s tímto je nutno počítat

arrow
profile_image
perichorese
od 30. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My jsme s přítelem bydleli dva roky v Praze v garsonce, teprve teď, když začíná přítel dostávat doktorandské stipedium, si můžeme dovolit 1+1. Za garsonku jsme platili 6000 včetně poplatků, nakonec asi 6500, protože jsme dopláceli za elektřinu (počítače ..). Bydleli jsme na zahradním městě, což je dost pěkná lokalita a do centra cca 30 minut. Takže sehnat levně se dá, akorát to chce čas a vytrvalost. Další možnost je pronajmout si byt v městě/vesnici kousek od Prahy nebo na okraji Prahy. Kolej prý stojí za jednoho kolem 3000 a ať bude garsonka jakkoli ošklivá, horší než většina kolejí to nebude. A hlavně má člověk soukromí..

arrow
profile_image
perichorese
od 30. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji AlmaSinger: Na levnou garsonku byste museli mít opravdu štěstí. Kamarádka platila 7000 i s poplatky, ale to je dost výjimka, jak píšou holky, pohybuje se to tak 9000 - 10000, kolikrát i více

Tak to máme asi štěstí - máme 1+1 zcela rekonstruovaný, 50 m2, za 9000 i s poplatky, v Libni. Pokud člověk netrvá na rekonstruovaném bytě, dá se garsonka za 7000 v pohodě sehnat - pokud tedy člověk nechce bydlet přímo v centru.

arrow
profile_image
Žraloček
od 3. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

33

Takže ceny, které tu všichni psaly, opravdu takové jsou, není co dodat.
Ale já byla na koleji, kde na chodbě smrděla pořád tráva, noc co noc byl šílenej kravál z vedlejších pokojů (ve dne ticho). Ale na všech to snad takové není. Takže další bod k výběru.
Platila jsem 2000,-měsíčně, takže levné, na pokoji jsme byly po třech, WC a sprchy a umývárna společné na patře, na pokoji nebyo ani umývadlo.

Vzhledem k tomu, že máme konec září, chápu dobře, že na VŠ chcete jít až za rok? To mi připadá hooodně předčasné řešit už teď.

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Julinda: jsem ve třeťáku na gymplu, takže na vš budu až za dva roky, ale jen jsem chtěla vědět, jak to je. prostě mě to zajímalo, protože to s přítelem občas řešíme

Cituji Zimonka: jsem ve třeťáku na gymplu, takže na vš budu až za dva roky

ono za dva roky může být všechno jinak - ceny kolejí půjdou nahoru, podnájmy a pronájmy naopak můžou jít dolů, přítele můžeš mít jiného atd.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené