arrow
profile_image
Imunrisha
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jen tak pro zajímavost co si myslíte o práci s démony?

Cituji Imunrisha: práci s démony?

Práce s démony neexistuje,démonismus je velice složitá teorie,která se může stát i skutečností a stačí k tomu pouhá tvoje myšlenka a proto doporučuji na ně nemyslet.

arrow
Neprodává v Bazaru

seherezad: " Práce s démony neexistuje,démonismus je velice složitá teorie,která se může stát i skutečností a stačí k tomu pouhá tvoje myšlenka a proto doporučuji na ně nemyslet."

Nemám, co bych k tomu dodala a naprosto souhlasím!

arrow
profile_image
Imunrisha
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hmmm a co tě vede k tomuto závěru? Sice tuto teorii neznám příliš do hloubky, ovšem jak si sama řekla Tak,jak existuje-oheň+voda,dobrý bůh+zlý bůh. Tk prozraď co je tedy zlý bůh když ne demon? A pak by mě také zjímalo proč se o démonech zmiňuje i bible (to není moc spolehliví zdroj, uznávám) a já mám ve vlastnictví i několik knih zabývajícím se demony jakožto částí okultních nauk. Ale na druhou stranu uznávám že s tímto tématem nemám příliž zkušeností a rád se poučím.

Cituji Imunrisha: rád se poučím

Zlý bůh je vládce démonů,ale on sám-démonem není-oni jsou druhořadí,neboť zlý bůh je maso,krev,vášně a údolí plných slz.
A dobrý bůh-je svět neviditelna,tedy svět absolutna.(stačí..)

arrow
profile_image
Imunrisha
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chápu, velice se to podobá Akášistickému vnímání světa a rovnováhy, ale nechápu proč takové odmítnutí co se týče vůbec představě existence těchto entit. Chápu u většiny lidí budí strach a respekt (tedy alespoň u těch co mají zkušenosti s tímto tématem) a pokud je ti nějak nepříjemné se o nich bavit tk to budu respektovat. Já osobně považuji démony za druhou stranu rovnováhy a proto za nutné zlo řekl bych i když ne nutně použitelné pouze pro zlo (trochu zmatená věta ale doufám že význam je zřejmý).

arrow
profile_image
Imunrisha
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak tvůj názor mi připadá trochu ovlivněn nejakým esoterickým systémem a to mě zaujalo. Pokud je to tak smím vědět jakým

Cituji Imunrisha: nejlepší když máte ke komu vzhlížet, bohužel takových lidí moc není

To je právě ale ta hloupost. Taky jsem si to myslela, ale tak to není. Naopak, není nic horšího než někoho napodobovat.

anna
Ono i v té bráně ale i v jiných publikacích se musíš učit aspoň základní věci. Třeba vědomé zhmotňování myšlenek je základ všeho. Takže pravá čarodějnická práce není o tom, že provedeš podle knihy rituál, vůbec ho nemusíš dělat podle žádných knih, vůbec nikdy nemusíš číst nějakou takovou knihu, důležitá je právě práce s myslí, tedy opravdu nejdůležitější. Ale pokud ti Brána není sympatická, nenuť se do toho, kup si knihu, která je ti něčím blízká, tak to bude to správné pro tebe. A nenech si od nikoho radit, mohlo by tě to akorát zmást.

Cituji Imunrisha: Jen tak pro zajímavost co si myslíte o práci s démony?

Co je démon? Je to bytost v astrálu, démonem je v křesťanství myšleno něco zlého, jakási esence zla. V jiných kulturách ale toto není. Démoni jsou tam jako malí bůžci, kteří mají moc pomoci. A já bych řekla, že není démon jako démon. Na některé je opravdu lepší ani nepomyslet a někteří jsou skutečně téměř neškodní a mohou pomoci. Záleží ale opravdu jen na člověku a jeho egu, jak jejich pomoci využije. Někdo využívá těchto bytostí i k léčení, někdo k sobeckým zájmům. A podle mých zkušeností úplně nejhorší, co můžete udělat, je se jich bát.

arrow
profile_image
Imunrisha
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak napodobovat někoho samozřejmě není dobré. Před tou závorkou je napsána inspirace nikoli duplikace. Každý si musí najít svou cestu. Potom brána je samozřejmě dobrá kniha ale nemusí někomu vyhovovat. Je spoustu esoterních systémů. Jinak samozřejmě nemusíš používat žádné knihy atd. ale to je experimentální praxe a ta může být nebezpečná. Ovšem neznamená to že je špatná, jen rizikovější. A pak o těch démonech, tk s tím nemohu než souhlasit. Nenávist křesťanů k ním bych řekl pramení právě z nenávisti k ostatním náboženstvím, takže i kdyz je dnes církev mnohem tolerantnější tak stejně v lidech už zůstali zafixováni jako něco zlého.

arrow
profile_image
Karel2121
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

"Čarodějnické knihy" je pitomost. Pokud chce někdo získat opravdové schopnosti a síly, musí se nejprve naučit ovládat své myšlenky, například pomocí meditačních praktik Jogy.
Pro začátečníky je dobré využití spánku, viz .článek.... jenia.sweb cz/sank... (zatím nemohu dávat plnou vebovou adresu, ale kdo si zadá na vyhledávač seznam, najde.
Sankalpa se zakládá na využití posledních myšlenek před usnutím, v článku je doporučená formulace krátké věty, ale mnohem účinnější je obrazná představa toho co si člověk přeje.
Článek vyšel za vlády bolševiků, takže tam nesmělo být nic o duchovnu, nedovolili by jej otisknout, ale podobné postupy se využívaly už v antickém řecku a egyptě k chrámovému léčení, věštění, kontaktu s mocnosmi onoho světa, kouzlům všeho druhu....
Viz Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských, profesor František Lexa, Staroegyptské čarodějnictví, překlady řeckých magických papyrů - německy a anglicky v národní knihovně...

Cituji Karel2121: Pokud chce někdo získat opravdové schopnosti a síly, musí se nejprve naučit ovládat své myšlenky, například pomocí meditačních praktik Jogy.

Vše je tady konečně správně napsané.

arrow
profile_image
Imunrisha
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak Karele musím nesouhlasit. Čarodějné knihy podle mě nejsou pitomost, protože i tenhle názor co tady píšeš je z velké části ovlivněn knihou. "Čarodějné knihy" které vás za 20 mintu naučí čarovat je kravina ale ne seriozní esoterní publikace. Jinak máš pravdu naučit se ovládat svou mysl je základ

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že pravou čarodějkou se může stát jen ten kdo k tomu má ty pravé vlohy, se kterými se už narodí. Nejde to naučit prostě to v sobě musíte mít.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené