Cituji Imunrisha: Jinak máš pravdu naučit se ovládat svou mysl je základ

Jo a techniky se popisují i v magických i čarodějných knihách. Proto mi to jako pitomost nepřipadá, je jedno, jak kdo dojde k cíli, hlavně že dojde Někomu vyhovuje jóga, někomu něco jiného.

arrow
profile_image
Karel2121
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Sorry, špatně jsem se vyjádřil. Čarodějnické knihy jako takové nemusí být pitomost, ale obvykle pokud je někdo chce dokázat využít tak musí mít buď obrovkou obraznost a víru, nebo dlouhodobý duševní výcvik. Nevím jak moderní, ty nečtu, ale středověké pro příklad - jinak nazývaná grimoáry- stavěly především na víře, obraznosti a obrovském úsilí zaměřeném na sehnání často naprosto nesmyslných ingrediencí., za obtížných podmínek, což jaksi povbuzovalo úsilí "čardoděje" nebo "čardojnice" a občas došla k žádanému efektu.....

Karel2121
Já už tu dřív psala, že tyto knihy nejsou třeba, všechno je totiž v naší mysli. Mnohem lepší je trénovat vizualizaci a samozřejmě soustředění. Shánění často nesmyslných ingrediencí slouží pouze k tomu, že to prohlubuje soustředění na daný záměr, čím vyšší koncentrace, vizualizace, tím lepší výsledek. Někdo nepotřebuje ani ingredience a mnohdy ani žádný rituál na ovlivnění reality.

arrow
profile_image
Imunrisha
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, ovšem vizualizace je pouze první krok, protože jak jsem tady již psal magie je víc než jen ovlivňování reality. Jinak Karle máš určitě pravdu, středověké grimoáry jsou psány starou češtinou, většinou ani ne češtinou a překlady taky za moc nestojí a spoustu ingrediencí je taky psáno dobovím názvem, například roh jednorožce je ve většině starých grimoáru myšlen roh vorvaně (taková ta ryba s býlím rohem na nose, nejsem si jistý jestli je to vorvaň), takže je třeba také správně chápat význam ingrediencí. A navíc některé tyto knihy byly pouze snahou se zviditelnit, spíše než nějak hodnotným dílem. Najít opravdovou knihu, která člověka něco naučí a ne jen prohloubí falešné znalosti je těžké.

arrow
Neprodává v Bazaru

www.grimoar.cz/obsah.php
Krásná knihovna. Knihy o magii a nejen o ní.

arrow
profile_image
Brigith
od 6. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Košanová je dobrá , ale z praxe vím že k čarování potřebuješ víc , zkuste ještě Antares Malá škola čarodějnictví , jsou tam i praktická cvičení před kouzly

arrow
profile_image
Merlain
od 1. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nezáleží na způsobu vyjádření svého božství a to buď kouzli, čarodějnictvím, esoterikou atd. Ten pravý význam je poznat sám sebe. To je jediný úkol na této planetě Zemi. To že chce člověk čarovat je jako začátek dobrá myšlenka, která pak díky dalším zkušenostem vyústí v pravý význam a to vzpomenout si kdo vlastně jsme. Veškeré čáry máry jsou pomůckou jak dosáhnout určitého poznání o sobě. Všichni kdo hledají kouzla, magii atd., hledají sami sebe a to je velice dobře. Byla tady zmínka o démonech, to jsou pouze energie tak jako vše ostatní a energie nám buď slouží a nebo neslouží, takže pokud jsi silná osobnost a to silná ve své vlastní víře a tvé myšlenky máš pevně pod kontrolou, pak ti složí ty energie, které si zvolíš. Jde jen o to, kdo ovládá mysl, zdali cizí energie ať pozitivní nebo negativní a nebo ty sám. Energie, které ovládají člověka činí aby byl člověk na ně závislí, neboť je svými myšlenkami sytí. To samé sytí i pozitivní energie. Tak je to ve vesmíru zařízené. Také tu byla zmínka o Františku Bardonovi. Jeho kniha zvaná Brána k opravdovému zasvěcení je základ pro pochopení vesmírných zákonů, které se samozřejmě vztahují i na zákony naší planety Země. Popisuje nejednoduší a nejsnadnější základy, které se mohou pro začátečníky zdát těžké. Například základ pro čarování a všeobecné magické úkony je vždy sebe víra a kontrola vlastní mysli. Pokud někdo ze zvědavosti a zábavy skočí rovnou do vyvolávání tzv duchů pak se většinou nic nestane protože dotyčný nesplňuje právě výše zmíněnou sebe víru a kontrolu vlastního myšlenkového pochodu. Někdy se může stát že se nějakým způsobem projeví nějaká energie a však se většinou jedná o ne moc chytré energie s negativními vlastnostmi. Není dobré pro začátečníka se s takovými energiemi vůbec navazovat jakýkoliv kontakt. Na štěstí každý má své vlastní průvodce a ti vás zachrání tím, že ve vás vyvolají neblahý pocit s tohoto kontaktu.
Doporučuji spíše nehledat zábavu či vzrušení, ale spíše projevit opravdový zájem o magii, protože magie v sobě zahrnuje všechny odnože jako je čarodějnictví, esotera, kartářství. léčitelství atd. Projevení opravdového zájmu o magii je v podstatě projevení zájmu o sebe sama. Tedy zkoumání sebe sama je zkoumání energií celého vesmíru.
na začátku tohoto celkového tématu to bylo stručně a jasně vysvětleno a to že pokud chceš činit kouzla, nepotřebuješ žádné knihy. Místo knihy potřebuješ víru v sebe a kontrolu vlastních myšlenek. Kouzlit a čarovat pak začni dle vlastního uvážení a vlastního způsobu. Dle vlastní intuice. Jakýkoliv tvůj slovní výraz, pohyb rukou nebo výkřik, je stejně působivý a většinou i víc, jako kouzla v knihách. Když budeš věřit že tvůj vymyšlený pohyb rukou, tvůj vymyšlený slovní projev a vůbec tvůj vlastní vymyšlený rituál je ten nejlepší, pak se dějí zázraky. Všechny rituály sloužili nejlépe tomu prvnímu kdo si je sám stvořil. Ti ostatní kteří je opisovali a i přidali mnoho omáčky, již nebyli tak úspěšný. A tak je to v podstatě ve všech knihách stejný, jenom se mění omáčka ale všechny se opisují. Vždy jde o víru. Věřte svým vlastním rituálům a učiníte největší pokrok. Nenechte se zlákat rádoby televizních čarodějek a mágů, kteří již z magií a ani s čarováním nemají nic společného. Jsou již na jiné frekvenci slávy a peněz a pokud vám funguje nějaký jejich rituál nebo čáry, pak to není jejich zásluha ale vaše vlastní. Je to hlavně proto, že jste vy sami uvěřili, že ten rituál či kouzlo funguje. Uvěřili jste proto, protože jsou mediálně známí. Bylo by však lepší, kdyby jste tak také věřily sami sobě.

arrow
profile_image
sequanka mojeid
od 17. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Merlain: Teda, je úžasné číst tento příspěvek, protože vyjadřuje to , jak to tak nějak vnitřně cítím. Máš nějaké knihy nebo odkazy na netu...kde je možno si přečíst více?

arrow
profile_image
Softligirl
od 21. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, já pracuji s Knihou stínů a mohu jí vřelel doporučit. Je to nejlepší návod pro čarodějnice začátečnice, pomůcky sice občas mají záhadný názvy, ale většinou zjistíte, že jde o rostliny, nebo byliny volně prodejné v lékárnách a apatikách. Postupnou prací s touto knihou si pak můžete vytvořit svoje vlastní kouzla a zaříkávadla a navíc kniha je neutrální, takže záleží jen na Vás, na jakou stranu se přidáte. V knize se také dočtete o následcích a historii magie.

arrow
profile_image
Softligirl
od 21. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co se týče práce s démony, absolutně nedoporučuji nikomu. I pro velice zkušenou čarodějnici je to velmi nebezpečné. Hrozí posednutí a rozhodně není o co stát.

arrow
profile_image
pes.filipes
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Softligirl:
ahoj, pokud by se našel ještě někdo k tomuto tématu - pročítám si fóra s magií, kouzly, duchy, démony.. Může mi někdo vysvětlit, co je to pořád TO, čeho se všichni bojí a s čím doporučují nezačínat? Co jsou to za konkrétní dopady, když začne někdo víc či míň blbnout a zabývat se myšlenkami či rovnou nějak vyzývat zlé duchy/myšlenky/energie? Nemůžu si pomoct, ničemu se nevysmívám, ale pořád mi to připadá jako když jsme se jako děcka strašili po tmě s baterkou.. Chtěla bych vědět něčí zkušenosti, konkrétní dopady takového "zahrávání si".
Děkuji.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na pes.filipes: To chce nedat na pověry, ale probrat si aspoň namátkově trochu kvalitní literatury, jako například Josef Durr, Experimentální démonologie.
dr. Johannes Faust, Magia innaturalis, Claviculae salomonis, Petr z Abanu, Heptameron.....
a tak podobně, zdarma na www.grimoar.cz/obsah.php eventuálně lze mnoho knížek stáhnout přímo ve formátu PDF
http://www.uloz.to/5302293/dr-j-faust-magia-innatu ralis-pdf
http://www.uloz.to/2496520/magie-e-knihy-rar

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na pes.filipes: Jinak, sama jsem před lety vyzkoušela několik vyvolávání, jen tak pro ověření pravdivosti, protože jsem utrpěla v rodině silně materialistickou ateistickou výchovu, takže jsem z takových věcí měla víceméně legraci. Po sameťárně, když padl bolševický režim, začaly být volně dostupné knihy s takovými tématy, tak jsem spáchala pár úspěšných pokusů.
Co bych radila experimentátorům? Aby si dobře roz¨mysleli, pokud se tímmchtějí obrátit na nějaké takové vyšší bytosti, jednak co chtějí docílit a jednak, co jsou ochotní obětovat pro dosaženís cíle.
Existují různé řády mocností, jak andělské, tak démonické, tak i něco mezi, jdoucí středem přírody. Nejsnáze lze vyvolat bytosti démonické, ale zase je to nejnenbezpečnější praktika.
Nejtěžší je vyvolat anděly. Podle mého názoru je nejlepší, z hlediska jak tohohle tak i eventuálního budoucího (posmrtného) života obrátit se na bytosti jdoucí středem přírody.
Planetární duchy, viz Arbatel, Z magie starých, přírodní duchy - víly, skřítky, nebo "pohanské" bůžky. A nikoliv pomocí nějakých středověkých nutících evokací, ale pomocí meditačních praktik které je neuvádějí do nálady člověku nepřátelské. Viz také Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských.

arrow
profile_image
pes.filipes
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na PepinaK:
zajímavé..mrknu na to, dík

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené