arrow
profile_image
ijustloveus
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, zajímaly by mě jakékoliv zkušenosti ohledně celostní léčby (/přírodní medicína/ homeopatie /čínská medicína). Nikde jsem toho moc nenašla, asi neumím hledat. Řadím to sem, protože u mě se jedná především o léčbu akné (v závislosti pak na hormonech). Ale v podstatě mě zajímají opravdu jakékoliv názory, zkušenosti, doporučení. Klidně pište i do pošty, kdyby vám to bylo příjemnější.

Budu moc moc moc ráda za ohlasy!
Děkuju.

arrow
profile_image
Fally
od 29. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já s akné bojuji od těhotenství. Zkusila jsem všemožnou levnou i drahou kosmetiku, kožní i kosmetičku a nic. Teď to zkouším přes alergologii. Vysadila jsem mlečné výrobky a je to lepší, po vánocích bych měla mit nějaké výsledky na alergie i alergii na mléko.

arrow
profile_image
ijustloveus
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já teď taky zkouším i přes stravu jakkoliv se dá. Jen pro info. svoje akné bych hodnotila jako středně těžké, hormonální (není to pár pupínků). Vyřadila jsem mléčné produkty krom řeckého jogurtu, a příjem sacharidů jsem snížila na minimum (to pomáhá při těch hormonech). Je to lepší, ale nevím, jestli to přisuzovat tomuhle, nebo dobrání antibiotik. I přesto jsem se ale rozhodla prozkoumat tuhle léčbu, protože antibiotika a obecně kožní mě nepřesvědčila..
Díky za příspěvek

arrow
profile_image
diana.uhk
od 20. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, moje kamarádka se o to dost zajímá a poslala mi tyto odkazy http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=5&t= 327 http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_00. php Osobní zkušenost s tím nemá - ani já ne, jsem k tomu skeptická.
Určitě si vygoogli "akné podle čínské medicíny" a dej "obrázky", údajně má jinou příčinu akné na bradě než to, co je třeba na nose nebo čele. Já za sebe musím říct, že mně prostě pomohla jen antibiotická vodička na předpis Dalacin-T a krém Skinoren.
Existují i různé babské rady na akné. Já jsem třeba zkoušela patlat si na obličej Aspirin, med, skořici, citronovou vodu (samozřejmě ne všechno najednou! ) a jiné blbosti a neměly u mě žádný efekt. Já jsem se rozhodla léčit to akné opravdu celkově. Zjistili mi intoleranci laktózy při gastroskopickém vyšetření.
Mléčné výrobky nejím vůbec, max. někdy nějakou sladkost, kde je malé procento třeba mléčné bílkoviny nebo laktózy, to strávit dokážu. Jinak mi přijde, že u mě jídlo nemá skoro žádný vliv na plet'. Jestli mají ml. výrobky vliv na moje akné, nemůžu posoudit, nejím je kvůli zažívání, ne kvůli akné. Co mi ale plet' 100% zhoršuje, to je sladké, hlavně bonbony. Zajímavé na tom je, že když si dám čokoládu, a to i mléčnou (!) nebo nějakou, co má 50 % kakaa (čili docela dost cukru), nedělá se mi po ní akné. Přitom po sladkých limonádách nebo bonbonech se mi dělá akné vždycky.
Taky jsem si nechala udělat hormonální profil a z něj mi zjistili nadbytek testosteronu, na to mi gynekoložka napsala nějaké hormonální tablety. Dnes mám plet' celkem dobrou, sice krupičku na čele, zanesené póry na tvářích a na bradě, ale je to v takové formě, že se to dá v pohodě zakrýt makeupem. Taky jsem prostudovala tohle téma https://www.omlazeni.cz/-roky-bez-20-270844-1.html Myslím, že na tom něco bude, vlastně příroda nepočítala s tím, že člověk vymyslí krémy, těmi krémy bereme pleti její samoregulační schopnosti a ty látky si pak plet' nedokáže vytvářet sama. Ale myslím, že to neplatí pro veškerou kosmetiku, je určitě rozdíl mezi chemickými a přírodními krémy.

arrow
profile_image
ijustloveus
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na diana.uhk: Děkuju moc za odkazy a příspěvek!
Ze stravy jsem taky vynechala mléčné výrobky, kromě řeckého jogurtu, a příjem sacharidů jsem omezila na minimum. Pleť se poslední dobou maličko lepší (ťuk ťuk), ale nevím, čemu to přisuzovat, jestli dobrání antibiotik (které v průběhu léčby vypadaly, že nic nedělají), nebo tomu, že se teď doléčuju Zyneritem, a nebo právě i vynecháním potravin. Právě, že mi akné postihuje docela určité části obličeje, tudíž mi příjdou teorie alternativních medicín (orgány apod.) docela zajímavé. Obrázky na googlu neprojíždím, může tam být cokoliv, třeba i léčba před a po Roaccutanu vydávaná za alternativní.
Chystám se teď na zkoušení kolidního stříbra.
Jo a ještě k těm hormonům - myslím, že z hormonů to mám především, ale na gynekologii mi nejsou schopni nabídnout nic jiného, než antikoncepci.. a tu už podruhé opravdu nechci.. Hormonální profil sice udělaný nemám, ale myslím, že testosteron tam bude určitě vyšší.. Mám teda teď nějaké byliny na srovnání cyklu, tudíž by to mělo snížit (podle mě) i ten testosteron, ale nerozumím pak teda tomu, proč se akné nelepší..

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, já taky s akné bojuju, někdy líp, někdy hůř. Zvlášt v období stresů se to horší. Ale co mi teda přijde dobré je nasadit probiotika a srovnat střevo! Určitě doporučuju si nějaké dobré koupit a jíst v maximální dávce. Pak jsem se inspirovala Dr.McDougallem a omezila v jídle tuky na minimum. (a samozřejmě všechnu kosmetiku mám bez olejů) O tom, že by vadily sacharidy jsem teda ještě neslyšela. Dr. McDougall naopak tvrdí, že tuky "mávají" s hormony. Zkusila jsem to poté, co jsem objevila tohle video:
https://www.youtube.com/watch?v=5Qdwn2itsgg

(než jsem měla fakt velký stresy, fungovalo to výborně)

arrow
profile_image
ijustloveus
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rebarbora: Ahoj beru ostropestřec a probiotika jsem brala v průběhu léčby antibiotiky (tu jsem skončila asi před dvěma týdny) a do teď jsem je tak.. dobírala.. poslední dobou mi to ale nějak nesedělo, tak už neberu. Hele já už fakt nevím sacharidy rozhazujou hladinu inzulínu i jiných hormonů, říkala jsem to doktorce a ta mi to odkejvala, přečtu si něco víc o těch tucích. Ale takových videí, jako jsi poslala, jsem viděla už nespočet.. jedna slečna tvrdila, že když budu vegan, tak se to spraví, další zase, že když nebudu jíst mléčné výrobky...Fakt už nevím, omezila jsem i maso, protože u toho mi příjde logický spojit si to s tím, že to napíchavaj hormonama. Myslím, že přes stravu už to nemá cenu řešit...

Nerozumím jedné věci, když to hodně zjednoduším: prý mám nadbytek mužských hormonů (testosteron atd.), ty prý způsobujou akné a všechno kolem. Když si dám dohromady ty ženské, mělo by to být v pořádku s pletí. Cyklus a hormony si teď dávam do pořádku nějakou přírodní léčbou, a zatím to funguje.. tak nechápu, proč se nelepší i ta pleť.. nebo jestli se vůbec lepšit bude..
Omlouvám se za dlouhý text, a díky

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zrovna boj s akné touto cestou je jeden z nejzdlouhavějších a nejvíce náročných... zatím jsem nenarazil na žádnou metodu, která by jasně dokázala stanovit, které potraviny smíme nebo nesmíme konzumovat (ani test potravinové "citlivosti" nic nezaručí)... takže zbývá metoda pokus omyl a když si vezmeme, že inkubační doba některých neřádů může být i pár dní...

Každopádně já s touto cestou experimentuji již dva roky a z pohledu mnoha lidí je to opravdu týrání a omezování sebe sama... Když to člověk porovná s práškem, který do sebe hodí a nic dalšího dělat nemusí... pak ta závažnost problému musí být také úplně na jiné úrovni.

U mě osobně veganství akné nevyléčilo, ale artritidu ano (to se mi podařilo koncem srpna tohoto roku)... Do té doby jsem měl potvrzenou pouze spojitost s mlékem (a podezření na lepek, který také nekonzumují déle jak dva roky). Nedávno jsem také omylem zjistil, že mi např. vadí některá levná rozpustná káva (málo který výrobce by se odvážil hodit výpis 30 Éček na etiketu...).

Zjednodušeně se jedná o šílené kolo experimentování, které neustále boří moje teorie o jídle...hodně štěstí.

arrow
profile_image
beatasemotajova
od 3. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já s akné bojovala hodně dlouho a nic nepomáhalo, až ta čínská medicína docela zabrala... je to určitě i o stravě, ale mi třeba řekli, že jsem nevybouřená a potlačuju v sobě emoce, tak bych měla dělat něco, kde to ze sebe dostanu ven to mě první teda fakt rozesmálo... ale dělala jsem si pak pravidelně čaje, které mi "doktor" doporučil, a k tomu začala chodit na fitbox, kde jsem se vždycky vyřádila z nervů, a světe div se, fakt se to dost zlepšilo, tak bych řekla, že za zkoušku nic nedáš

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené