arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky ale ted jsou útulky k prasknutí plné ještě jarních kotat a už přichází podzimní. Opravdu je to všude kritické, neskwik si nevymýšlí. Útulky přijímají ještě zraněné nebo nějak postižené kočky, ale zdravé asi ne.
to se nemusí ptát veterináře.

Jaana22
A ty máš doma nějakou kočku ?

víte, diskusí o kočkách je tady už víc, ale ještě se mě nestalo, že by se mi někdo ozval, že by se kočky ujal, že by pomohl. Do více diskusí jsem dávala prosbu o pomoc.
¨
stejně tak jako tento týden při odchytu - dneska to kotě už bylo apatické, leželo a skoro čekalo na smrt. Kolem toho místa chodí stovky lidí.
odchytly jsme ho a hned se srotili lidi, jééé to je pěkné, můžu si ho pohladit, chudáček malá - ale aby někdo řekl, já se o něj postarám, to ani náhodou.
Lidé jsou strašně lhostejní, na sídlišti bydlí 50 tisíc lidí a nejsou schopni pořešit 10 venkovních koček !

Cituji eva60: Jaana22
A ty máš doma nějakou kočku ?

Vubec bych se nedivila, ze nema. Takovych litostivych je nejvice. Ale treba se mylim.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Proč Neskwikovi tady hned nadáváte? Zajímalo by mě, jak vy byste si vzaly domů kočku, která není očkovaná a může mít bůhví jaké nemoci, parazity atd. Kočky velmi často přenášejí různé nemoci. A když píše, že jich je tam spousa dalších, tak se jim žije asi dobře venku, navíc když porodila zdravá koťata. A že jí nedá najest ani venku... To by se jí a spousty dalších nezbavila nikdy. A to by se asi nedoplatila s očkováním, kastrováním a podobnou péčí
Kolik máte vy doma opuštěných zvířat? Máte celou farmu koček? Neskwik je hodná, že se ujala aspoň koťátka, které má budoucnost narozdíl od staré toulavé kočky, která by si asi ani nezvykla na domov...

Cituji eva60: no a ještě zkus zjistit, jestli někde nemá další kotata, jestli se narodila jenom 2

Celkem mela 3 - jedno mame my (s tim chce byt a odvadi ho prave k te silnici), druhe maji sousedi, o toho se nezajima (nechodi k nim) a treti je venku. Je hodne plache. Nelze ho odchytit.

A to kotata nejsou schopna prezit (pres zimu)?

Uprimne o kockach nic moc nevim, proto jsem tady a ptam se.

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neskwik bych určitě neodsuzovala, ona se prostě ujala koťátka. A jeho máti se na tom snaží přiživit, i to chápu. Taky bych se přimlouvala za aspoň občasné nakrmení maminy u domu, ale jestli je tahle lokalita opravdu "překočkovaná", pak tam začnou chodit k obědu kočičí davy. A vodit další koťata. S tou farmou má nejspíš Neskwik pravdu, my nevíme, jak to u nich vypadá.
Mimochodem, já už mám doma kastrovanou kočku a 3 měsíční kotě, dalších X krmím vzadu na zahradě, naštěstí jsou v okolí jen kocouři, takže množení moc nehrozí.

Cituji Zanet96: máme koček nespočet

A mate je kasrovane nebo se mezi sebou mnozi?

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neskwik bych určitě neodsuzovala, ona se prostě ujala koťátka. A jeho máti se na tom snaží přiživit, i to chápu. Taky bych se přimlouvala za aspoň občasné nakrmení maminy u domu, ale jestli je tahle lokalita opravdu "překočkovaná", pak tam začnou chodit k obědu kočičí davy. A vodit další koťata. S tou farmou má nejspíš Neskwik pravdu, my nevíme, jak to u nich vypadá.
Mimochodem, já už mám doma kastrovanou kočku a 3 měsíční kotě, dalších X krmím vzadu na zahradě, naštěstí jsou v okolí jen kocouři, takže množení nehrozí, ale i tak už mám stop stav, víc koček mít prostě nemůžu

Chtela bych podekovat vsem tem, kteri mi rozumějiA tech je tady vetsina. Takovy lidi dokazi poradit nejvice a nejlepe. Jsem rada za vase odpovedi.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

monča114
Pokud jsem to důkladně přečetla, tak taky neskwik nikdo nenadává.

Cituji monca114: Kolik máte vy doma opuštěných zvířat? Máte celou farmu koček?

a já mám koček doma 10, toulavek z ulice.

Jistě kočka může být nemocná, má blechy, parazity, ty se dají odstranit ampulí Strongholdu. A kromě toho, nikdo tady nechce po neskwik aby bral kočku domů, ale jenom aby ji nevyháněla a zajistila nějaký teplý úkryt aby přežila zimu. A vykastrovala ji.

Neskwik¨
Kotě tu zimu venku pravděpodobně nepřežije. Uvědom si, že je to podzimní vrh, takže ted mají tak 5 až 6 týdnů a jsou velmi náchylná na jakékoliv nachlazení a to pro ně znamená smrt. Za chvíli bude zima a pokud nebudou mít možnost se schovat, tak je konec.
Pokud je venku ještě jedno kotě s kočkou, doporučuji opravdu polystyrenovou boudičku, naplnit senem a dát někde dozadu na zahradu. K tomu misku s kvalitnějšími granulemi. Kočka se tam bude držet.

ptej se klidně i SZ pokud něco potřebuješ vědět. Pokud jsi někde od České Lípy nebo máš možnost tam kotě a kočku dopravit, tak bych ti tam vyřídila umístění.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

neskwik
taky je možné kotata vyfotit a nabídnout k adopci na různé stránky jako je avízo, bazoš. Já už přes tyto stránky letos našla domov pro 4 kotata, potom si jedno vzala dceřina kamarádka a jednu kočku, co jsme našli u popelnice zavázanou v igelitce, tak si vzala babička dceřina přítele.
Holky a co vy tady, nemáte jedno místečko pro nějakou kočku z útulku ?? Nebo i nějakou tu venkovní od neskwika ? Ono tyto venkovní kočky co si zažily spoustu zlého, bývají výborným domácími mazlíky a vůbec se necpou ven.

arrow
profile_image
Shiba
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji neskwik: A kocouri po kastraci neznackuji?

Cituji hyena 02: Neznačkují. A netoulají se (tolik).

Kocouři po kastraci většinou neznačkují, ale ne všichni, náš je kastrovaný, ale i tak občas značkuje, kamarádka má tři kastrované kocoury a jeden z nich taky značkuje, dva ne. Rozdíl je ten, že od kastrovaného koucoura je to bez zápachu, vůbec to není cítit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

shiba
U nás je to stejně, máme dva dospělé vykastrované kocoury a skoro neznačkují.
Tím skoro myslím že kocour nám "označkuje" něco "za trest" - tzn. když např. neotevřu dveře když chce jít ven. to je hlavní důvod, proč se nám tímto potměšile pomstí.
Co je u kastrace hlavní - kocour se bude držet u domu, nebude se v době mrouskání koček toulat několik kilometrů i přes silnice, nebude se rvát s ostatními kocoury takže nebývá zraněný.
Jinak jestli nevíte, tak 90 % koček přejetých na cestách jsou nekastrovaní kocouři.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji eva60: a daly jste je od počátku kastrovat ?

Ne,už jsem o tom někde psala,jsou to kočky zatoulané a divoké,nenechají se chytit,my jen nemáme to srdce je nechat jen tak a jsme hodl adoptivní "rodiče" X koček.Není možnost je všechny odchytit,popravdě ani přesný počet neznám-zase se to rozrostlo.
Stodola je velká,mají hold pelíšky( v zimě vyhřejvané) a žrádlo.

Cituji neskwik: A mate je kasrovane nebo se mezi sebou mnozi?

Nemáme a množí a přichází prostě i cizí za žrádlem,je to sice už děsné,ale co má člověk dělat,přístup nezatarasíme,to by i ty naše první kočičky přišly o domov.

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

to se pleteš mám kočky 2 a jednu u babičky. Ty dvě se mi sešly během dvou měsíců. Kdybych žila sama, tak jich mám i deset, miluju kočky, ale bydlím doma a taťka dělá problémy. Tu první jsem musela dát babičce i přesto, že jí zase hrozí smrt kvůli tomu, že bydlí u silnice. V útulku bylo v tem moment plno a kočka je tak plachá, že ji nejde vůbec chytit a chodí se jen nažrat. Druhou jsem nabízela asi měsíc a nikdo ji nechtěl, taťka nadával, ale už to nějak vztřebal - nabízím jí ještě teď tady v bazaru. Starou máme už 10 let a tu mladou nesnáší. Minulý rok jsem zachránila tři velké koťata před utopením. Měla jsem co dělat abych je rozdala. Vím, že jich je moc, ale nechat je jen tak na ulici bez jídla, to bych prostě neudělala. Na to srdce nemám.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jaanaa22
sorry, tak to patříš taky "do rodiny". Je nutné, ale rozlišovat, ne každá kočka touží být doma, spousta z nich jsou plaché. Je nutné rozlišovat kotě (těm je nutné pomoci), zraněné kočky (těm taky a většina útulků je taky přijme) a potom zdravé kočky, které to prostě venku zvládnou.

Vím že je to off topic, tady holky moc ocenuji ochotu pomoci nebo aspon se zeptat na radu, což už je potom krůček k tomu pomoci. Ale to off topic - mě dokáží vytočit v reálu i v diskusích takové pipiny, které si pořídí psa a potom řeší, že jsou 12 hodin v práci a psům dávají pleny. Tak jako dneska - u mé kamarádky v obchodě jsem něco vybírala a její prodavačka se zmínila, že protože dělá 10 hodinové směny a potom ještě vyráží s kamarádkami, tak pes je stále doma a chodí na plenu. Řekla jsem co si o ní myslím a kamarádce, že už se tam neobjevím, protože bych tu nánu musela vyliskat. Proč řeší psa, tak at si pořídí kočku, když chce mít živého tvora doma.

jinak doufám, že to neskwik zvládne s našimi radami. Zkus opravdu od hodonínských koček tu polystyrenovou boudu, dát ji na kryté místo, tam se vejdou 2-3 kočky. Prodávají ji za 140 korun nebo ji mírně zdarný chlap vyrobí z polystyrenu z Obi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené