Cituji Helena: jen se kastrují a vypouštějí zpět

Jen mě napadlo, náklady za kastraci toulajících se koček by mělo nést Město, nemýlím se? Kastrace tady u nás stojí 650,- Kč, pro mě to zrovna malá částka není. A třeba časem sem přijde další kočka a potom další a už by to byly tisíce....

Cituji Jaanaa22: Asi moc nechápeš jak jí je

Kdybych to nechápala, tak tady nezakládám toto téma a nesnažím se pomoct aspoň jedné z nich. Samozřejmě je mi ji líto, ale to bych mohla litovat všechny toulavé kočky. A všechny si je stěhovat k sobě domů, když je útulky (ani většina lítostivých lidí, kteří jenom mluví, ale nečiní) nechtějí. A jíst jsem ji taky dala, jenom mám obavu, jestli jsem si tím neuškodila. Jak už jsem psala, nechceme tu mít kočičí doupě.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

některé města mají kastrační program.
např. Zlín proplácí za kastraci kočky 350 Kč po předložení účtu a u kocoura 250 Kč.
Jiné města - mám dojem že je to plzen - mají smlouvu s nějakým soukromým útulkem. Takže když tam kočku doneseš, ten útulek ji nechá na náklady města vykastrovat a potom si ji vezmeš a vypustíš ji do lokality.
Musíš se poptat, nevím odkud jsi.

Já vím, že nejde zachránit a pomoci všem, ale konkrétně u této kočičky bych tu kastraci zaplatila. Vzala jsi jí kotata, zachránila jsi je, tak ji prosím tě neodkopni a pomoz jí.
Když píšeš příště by to byly tisíce - tak nepřemýšlej co by bylo příště, zatím tam hromady koček nemáš, tak se rozhodni správně u této jediné.
Možná bychom se tady mohly na omlazení nějak podělit, po 50 koruně ... to by nikoho nezabilo.

Prozatím to vypadá takto: kotě, (které máme my) je se svoji matkou. Jsou na sobě závislé - kotě se ještě kojí. Vyrobili jsme pro ně boxík, který jsme umístili na zahradě. Kočka si do něj okamžitě vlezla a kotě šlo za ní. Každý den dostanou granule a kondenzované mléko (občas i něco z lidské stravy). Kotě bylo jednou odčervené. 10.11. s nim zajdu opět k veterináři kvůli opětovnému odčervení. Zároveň bych s nim probrala i kastraci kočky. Ale nějak nevím, jak ji mám k němu dopravit. Kočka se nenechá chovat. Manžel s kastrací nesouhlasí. Chce si ponechat jen kotě a o zbytek se nestarat. Věří v to, že až kočka přestane kojit, přestane mít zájem o kotě a sama odejde. Já tomu nevěřím. A je mi kočky líto, ale zase, jak už jsem psala, sama mám pocit, že mít 2 kočky už je na nás hodně (nejsme na to zvyklý). Oba pocházíme z rodin, ve kterých psi ani kočky nebyli.

Cituji eva60: Možná bychom se tady mohly na omlazení nějak podělit, po 50 koruně ... to by nikoho nezabilo.

Jsi hodná, ale já už bych se s ou částkou nějak poprala. Přece jen teď se jedná jen o jedinou kočku.

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na neskwik:
Ahoj, kdybys potřebovala, přispěju ti. Jen dej vědet.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

neskwik
s boxem je to perfektní nápad. Jenom doporučuji do něj dát seno, ne nějaké deky. Ty nasáknou vlhkostí a potom se tam drží plíseň. Seno je ideální, drží teplo.
Miska s granulemi je fajn, lidskou stravu moc nedávat, je slaná. Granule stačí, k tomu někdy uvařit rybí filety a nebo neslaný vývar. Určitě doma vaříte slepičí polévku, tak oddělat část a nalít kočce.
Kastrace kočky - kočku dát do přepravky, a odvézt k veterináři. Za pár hodin si ji můžeš vyzvednout. Udělejte to co nejdřív, dokud je teplo, kočka by čerstvě po kastraci měla být pár dní v teple. Snad máte kotelnu nebo garáž, to by jí stačilo.

Manželovi bych oponovala tím, že kočku nevykastrujete a na jaře máte znovu nadílku kotat. Možná si to neuvědomujete, ale kočka k vám z 99 % kotata přivede. A potom co - manžel bude topit nebo jak to bude řešit, rozdávat kotata do nekonečna nejde.
Tu kastraci vidím nejlepší. Opravdu když kastrovaná kočka zůstane venku, tak si bude hájit svoje území a vetřelce odežene. Fakt je to tak ! Naopak, když tam budete mít nevykastrovanou kočku, začnou se k vám na jaře stahovat kocouři z okolí.
Většinou platí, že počáteční menší výdaj znamená odstranit nebezpečí velkých výdajů v budoucnosti nebo nepříjemných razantních řešení. Myslím si, že oba i s manželem jste hodní lidé a topit kotata by vám nebylo příjemné.

a s tím příspěvkem jsem to myslela vážně

Cituji eva60: a s tím příspěvkem jsem to myslela vážně

Pokud máš na mysli sbírku...věřím ti, že tomu tak je, ale nějak se mi nechce věřit, že by na to chtěl někdo přispět. Přecejen se to nikoho přímo netýká. No nevím, třeba být tím manžela přesvědčila. Peníze jsou pro něj jedním z demotivovátoru Zrovna teď jsme v situaci, že jich nemáme nazbyt

Reaguji na aangie:

Děkuji ti a vážím si toho. Zatím nejsme rozhodnuti, že do toho půjdeme. Ale kdybychom se k tomu rozhodli, vzpomenu si na tvoji pomocnou ruku.

Jestli si najdu volnou chvilku, vložila bych sem fotku těch naším nečekaných hostů

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji neskwik: ale nějak se mi nechce věřit, že by na to chtěl někdo přispět.

Na www.living.cz se kdysi dělala sbírka na léčení a operaci toulavé kočky, kterou si jedna holka vzala k sobě, ale neměla peněz nazbyt. Měla jenom nerudného manžela, který s ní kvůli té kočce ani nemluvil. Pokud si dobře pamatuji, nasbíralo se kolem šesti tisíc, veškerá péče se tím pokryla, a kočička se stala miláčkem manžela.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

neskwik
a proč bys tomu nemohla věřit ? Já např. jsem před 5 lety narazila na prosbu o pomoc (jakoukoliv) od jedné studentky od Olomouce, která se ujala a na dvorku u jejich domu se starala o 10 koček. Tak nějak jsme se spřátelily, byla jsem se za ní několikrát podívat, o kočky se velmi obětavě stará. Takže už pod dobu 5 let jí příspívám každý rok na očkování, jednou za 2 měsíce pytel granulí a pořídila jsem jí boudu pro psa, kam se 5 koček krásně schová, a taky polystyrenové boudičky. Kromě toho jí pomáhá taky Zuzka tady z omlazení.

a u tebe se přece nejedná o tisíce od každé stačilo by přece od pár holek po 50 nebo 100 koruně a máte to pořešené.

máš SZ

A tady jsou

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak jestli tomu dobře rozumím, tak Theo je kotě a Můra je jeho matka, že ?
Nebo je Můra druhé kotě ?

Můra je matka, špatně jsem popsala fotku. Na ní je kotě s matkou - Theo a Můra

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené