arrow
profile_image
cioccolata
od 2. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímá mě, jak to dělají chovatelské stanice psů ohledně odvodů daně. Jedná se vlastně o podnikání, pakliže mají k tomu živnostenský list. Jaká jsou pravidla?

Lze nějak se vykroutit z odvodů daní jako třeba i v jiném podnikání? Např. prodej štěněte s PP bez dokladu / kupní smlouvy apod. Kadeřnice také zpravidla nevystaví paragon. Opravdu dnešní chovatelé přiznávají příjem z prodeje štěňat, krytí? A nebo jak to řeší, aby nebyl odvod daně vysoký? Je k tomu paušální výdej? Vyplatí se v dnešní době vůbec chovat s PP? Vím, že chovatelský kluby mají přísná pravidla. Přesto by mě zajímalo, zda se vyplatí vůbec chovat "poctivě" v dnešní době, když stát nás okrádá kde se dá vysokými poplatky. Je to začarovaný kruh.

Reaguji na cioccolata:
Pravidla jsou uplně normální, jak u jiného prodeje Při prodeji se podepisují dvě kupní smlouvy a odvádí se normální daň z příjmu. Jenomže ten příjem asi vysoký nebude po odečtení všech nákladů na štěně. Osobně si myslím, že na štěňatech za např. 10 000 Kč chovatel nic nevydělá. Jsou plemena, která se prodávají třeba za 30 000, tam je zas dražší krytí, mají víc vyšetření..., ale řekla bych, že už chovateli i něco zbude. Ale nemyslím si, že poctivý chovatel, který má od jedné feny štěňata jednou za 2 roky díky tomu zbohatne.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na cioccolata: podnikání jako každé jiné

Cituji cioccolata: Lze nějak se vykroutit z odvodů daní jako třeba i v jiném podnikání

to je slušný blábol z agentury "jedna paní povídala" Máme vcelku jednoznačný zákon a je jen na schopnostech tvých nebo daň.poradce jak výsledek vyjde, podvody nejsou nutné.

Jinak myslím že je to jen malý přivýdělek k běžné práci - který po započtení všech nákladů nemusí být vůbec plusový na takovéto amatérské úrovni...

Pokud chovatel chová zodpovědně a ne na zisk, což je většina slušných chovatelů, tak je to dost prodělečná činnost. Vydělat se dá jedině, pokud má člověk chovného psa, který často kryje, ale zase tam jsou investice do výstavy a podobně. Naše CHS měla čtyři odchovy a všechny vrhy byly co do financí ztrátové. Pokud dá člověk několik tisíc za vyšetření, mnoho tisíc za výstavy, závody, cca 1000 euro za krytí, pokud kryje v zahraničí, výživa psů atp... pak se vám narodí dvě štěňata.. u velkých zase je hodně štěňat, ale strašně moc stojí výživa. no moc se na tom vydělávat fakt nedá, což je i důvod, proč to lidé do odvodu daní většinou nezapočítávají.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji truksajda: proč to lidé do odvodu daní většinou nezapočítávají

ale huš, to je příšerná formulace
Přesněji - činnost nevytváří žádný zisk a proto se žádná daň neplatí

arrow
profile_image
cioccolata
od 2. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: takže se musí vést evidence náklady x výnosy? A nebo to lze danit nějakým % paušálem? A co když chovatel na kupní smlouvě uvede jinou částku než skutečnou? Díky. Obecně mi přijde lepší danit paušálem, ale nevím jak je to u psů.

Reaguji na farahh: Díky za opravu, já ještě daně neplatím, ale až budu, rapvděpodobně se svojí finanční negramotností (a neschopností) budu muset rychle vyhlásit bankrot ale co jsem tím chtěla říct se pochopit dá, ne?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na truksajda: jasně v pohodě...jen odvody byly tak na vojnu, nebo bych tak nazvala nějaké pravidelné srážky....dan se vypočítá 1x za rok a je vždycky jiná Ale jinak máš pravdu...
Reaguji na cioccolata: evidence - příjmy výdaje je jednoduchá. Paušál je nevýhodný pokud náklady máš, je výhodnější je evidovat. Může ti vyjít ztráta a pak se neplatí daň žádná. Při použití paušálu platíš daň vždy.

Cituji cioccolata: A co když chovatel na kupní smlouvě uvede jinou částku než skutečnou?

Tak je to
1/ trestný čin
2/ ty by sis koupila v obchodě boty, když by na účtence bylo 50,- Kč a měla jsi zaplatit 1700,- Kč?? Asi ne, že...je to hloupost...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené