A teda baví mě příspěvky jako: "Lidi jsou *******, chtějí ušetřit za každou cenu a pak se nesmí divit, že kupují šmejdy." Kdekoliv jsem v zahraničí, odvážím si tunu hadrů nebo jídla, protože je levnější jak zde. Přitom platy mají třikrát vyšší. Tak proč se tu do nás pořád hustí, že "za kvalitu je třeba si připlatit". Kvalitní ty věci mají být standardně.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: Kdekoliv jsem v zahraničí, odvážím si tunu hadrů nebo jídla, protože je levnější jak zde

No, já nevím, ale zrovna u toho jídla.. ano, třeba regionální výrobky jo, místní vína, olivový olej v Řecku apod, to koupíš v perfektní kvalitě laciněji, ale jinak..

Jídlo se mi ( něco) možná zdá v zahraničí kvalitnější, bezesporu je v zahraničí výrazně větší výběr to také ano, ale že by to bylo levnější? To zase ne..Možná tak v Polsku.

Jinak, co jsem kdy ve světě viděla, tak ceny srovnatelné s ČR, nebo vyšší, ale celkový výběr nesrovnatelný to ano

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Joye: Mě pořád nějak uniká smysl toho že "za kvalitu si člověk musí připlatit"...kurnik proč jako?! Tak sakra proč pořád tolerujeme to, že se u nás prodávají šmejdy? Nemluvím jen o oblečení, je to stejné s jídlem atd..kdy už tohle někdo zarazí? Proč si to pořád necháváme líbit? Nechci si za nic "připlácet", chci za svoje vydělané peníze kupovat normální a kvalitní věci (nebo aspoň ne vyloženě šmejdy)...kde berou prodejci pořád tu drzost?!

Mám stejný názor, v některých obchodech, co jsem nedávno viděla, je to opravdu na hraně.

Cituji marketahr: No to se mi moc nezda .. U MaS jsem skoro pořád, mám spooustu věcí této značky, na kvalitu jejich věcí si absolutně nestěžuji, mám třeba velmi příjemnou a velmi jemnou halenku, nicméně stále je to jen halenka z polyesteru.. v životě jsem tam neviděla nic z hedvábí apod.

Poštěstilo se mi to poprvé v životě - myslím ta cena, jinak ten materiál je skoro 70 % bavlna, pak elasten, ten zbytek v jednom případě viskóza, v tom druhém polyamid, pořád mi tahle směs přijde lepší než 100 % polyester, to nekupuju

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Guernica: Je to i právní výraz, tzv. "průměrný spotřebitel". Každý jedinec by měl být dostatečně obezřetný a pozorný, aby si přečetl složení a sám se rozhodl, jestli si chce tu či onu věc koupit. Nedělám si iluze, že v jiných zemích nejsou sr**čky...jsou. Ale lidé je prostě tolik nekupují jak tady. Spoustě lidí zde je složení úplně ukradené.

Tak pokud tady někdo napíše, že pracující žena nemá čas na to obíhat obchody s oblečením aby si vybrala, ale musí vzít první triko, na co narazí, tak čas na pročítání složené každé jednotlivé potraviny při každém nákupu (a hlídání jestli se nezměnilo) to je mnohem mnohem časově náročnější.

Ale jinak - já bych to taky zrušila - zakázala - obarvování šunky na růžovo, pečiva na hnědo, výraz šunka u něčeho co má pod 85 % atd. a jestliže někdo bude chtít Gothaj bude stále mít možnost si ho koupit, ale s tím, že bude vědět, že kupuje Gothaj.

To, že se česká švadlena musí zaplatit dráž než v Číně - mě to jako dostatečný argument moc nepřijde, nemyslím, že jsou švadleny u nás nějak extra placené, i ta švadlena pak jde do obchodu a ve finále bude muset přemýšlet, jestli koupí dětem cosi, co evokuje jogurty, nebo si radši bude šetřit na průměrně kvalitní tričko.

Myslím, že v tomhle je opravdu životní úroveň v ČR špatná - poměr mezd, cen a kvality výrobků...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co mi třeba osobně dost vadí mimo to, že jsou teda hrozné materiály oblečení tak že jsou např. křivě ušité švy nebo prostě je to celé špatně ušité a vůbec se to neřeší. Co si pamatuju tak když se takový kousek objevil dal se do slevy jako 2.jakost, že je na něm vada a dnes se bez problémů prodává. Taky nějak nerozumím tomu proč by se za kvalitu mělo tolik připlácet když to ještě do nedávna fungovalo - normální materiál, střihy....neřeknu za nějaký luxusnější kousek to ano to pochopím, ale za něco obyčejného, jednoduchého...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: mám ráda Esprit, dá se i Benetton, Vero Moda. S kvalitou jsem spokojená.

Cituji Lisa: Nebo pak kupovat si oblečení v zahraničí

no přesně,v ČR je oblečení předražené a i bez slev nakoupím v Německu levněji.
Baví mě i tohle oblečení URL

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: bezesporu je v zahraničí výrazně větší výběr to také ano, ale že by to bylo levnější? To zase ne.

je třeba v Německu.I při dnešním kurzu € se stále vyplatí tam nakupovat.Rozhodně mléčné výrobky - sýry,mléko,jogurty a vlastně cokoliv.Ceny v ČR stoupají a zmenšuje se gramáž

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na marketahr: To s tebou nesouhlasím, většinou je v zahraničí jídlo v obchodě stejně drahé (až na nějaké výjimky), něco i levnější

Reaguji na marketahr: Nakupujeme běžně sýry, jogurty, uzeniny, ryby, těstoviny, oleje...vše levnější. Totéž oblečení. Jinak tedy těch kvalitních značek je v zahraničí celá řada a za rozumné peníze.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa:

arrow
profile_image
holkahnedooka
od 13. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Když si koupím tričko za 3€,tak s ním klidně po létě umyji okna a hodím ho do popelnice.

Víš co je smutné? Že některé věci co se dnes prodávají za 3 € s těma bys ani ty okna neumyla, jaká je to umělotina..
Jinak zastávám názor, že kvalita by měla převažovat nad kvantitou, jelikož opravdu hlavním důvodem , proč výrobci vyrábějí šunty je to, že se přizpůsobují poptávce, vědí že se to prostě v dnešní době na našem trhu prodá...

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji marketahr: Jídlo se mi ( něco) možná zdá v zahraničí kvalitnější, bezesporu je v zahraničí výrazně větší výběr to také ano, ale že by to bylo levnější? To zase ne..Možná tak v Polsku.

Jinak, co jsem kdy ve světě viděla, tak ceny srovnatelné s ČR, nebo vyšší, ale celkový výběr nesrovnatelný to ano

Právě záleží co s čím porovnáváš - pokud srovnatelnou (lepší) kvalitu, tak to vyjde v zahraničí líp. U nás sice koupíš levněji, ale to jsou právě ty šmejdy. Třeba v Německu jsme brali nejlevnější marmeládu za 1€ a měla 70% ovoce. To jsem u nás neviděla a je jedno jestli je € za 25 nebo 27, stejně tak klobásy, ve kterých je maso atd. A s oblečením myslím že je to známá věc, že co je u nás považováno za značku je na západ od nás levné zboží.

Cituji Guernica: Dělají na tom lidé, pracující do úmoru, přičemž dostávají mzdu pár korun denně. Kdežto oblečení, které je šité v ČR, Itálii, Francii normálními pracovníky v běžných pracovních podmínkách, v ceně zahrnuje také mzdu pro danou švadlenu.

Teoreticky to tak je, ale je zajímavé, že např. trekové boty vyrobené v Asii stojí ve sportu stejně nebo i víc, než podobné boty made in Czech, akorát koupené v pracovních oděvech. Rozdíl je asi jen v marži prodejce.
Taky nechápu, proč "běžná" kvalita je u nás braná jako nějaký luxus, za který si musím připlácet. Myslím že tím, že lidi začnou kupovat předražené věci normální kvality to nezachrání...

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Minette: To, že se česká švadlena musí zaplatit dráž než v Číně - mě to jako dostatečný argument moc nepřijde, nemyslím, že jsou švadleny u nás nějak extra placené,

Len krátky OT.
"švadlena" v JV Ázii = 12-17r dieťa, ktoré maká 14-18h denne za 1 dolár. Na deň.
Nemá poistenie, nemá meno, nemá žiadnu istotu, pracujú v neskutočnom teple, ak sa lepia pdorážky, tak fet zdarma... občas jej niečo nezaplatia, občas ten ich "sweatshop" (robotárna) vyhorí a všetci umrú (relatívne nedávno dva veľké požiare v Bangladéši)

"švadlena" v EU = zaručená minimálna hodinová mzda, sociálne poistenie, zdravotné poistenie, nemocenské poistenie, odbory, pevná pracovná doba, ev. preplácané nadčasy, nutnosť splniť hygienické (veľkosť, čistota, prostredie) štandardy na pracovisku...

Takže len toľko, že náklady na šitie v EU sú vyššie odôvodnene. Preto je 95 % všetkého outsourcované do JV Ázie a J Ameriky

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Guernica: jejich Basic řada mě zatím nezklamala. Mám odtamtud obyčejná jednobarevná tílka

souhlasím tyhle tílka se dají nosit pořád. Navíc mám ráda věci bez potisku, právě už kvůli tomu, že je můžu kombinovat dle libosti a nejsou hned okoukané.

Tričko za litr, neznamená, že bude kvalitnější než za 300,- Taky mi trvalo, než jsem se poučila, že vyšší cena se vždy nerovná vyšší kvalita. Proto raději koupím tričko levné, co mi vydrží sezónu, stejně bych tu příští v něm byla okoukaná. Rifle z Roxy mi vydržely tři měsíce, potom jsem lamentovala, že za tu cenu bych měla dvoje z H&M. Předloni jsem si v Nico kupovala šíleně drahé kožené kozačky. Poté, co se mi rozpadly týden po záručce a donesla jsem je k ševci na opravu mi ten dobrák řekl, že takhle lajdácky šité boty dlouho neviděl a jestli je mám ze stánku To není jen oblečení, ale bohužel i boty. Protože o sobě vím, že za sezónu dokážu boty totálně ochodit, kupuji je za takovou cenu, která mě při jejich zničení nebude bolet.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kacka_S: Protože o sobě vím, že za sezónu dokážu boty totálně ochodit, kupuji je za takovou cenu, která mě při jejich zničení nebude bolet.

Kolik párů bot máš na sezonu? jasně,že pokud máš jedny kozačky nebo dvoje baleríny,tak je ochodíš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené