1. . .78910111213. . .14
arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Adluna: Ja mam totiz podezření, že by si to tam dráž nikdo ani nekoupil a to mají v průměru peněz víc

Ano je to tak, protože v zahraničí se nikdo nehoní za značkama aby vypadal "luxusně".. TO jen v čr je tak nějak bráno že dražší=lepší. Jinak já mám svetr Tommy, pěkně teplej s rolákem asi za 60$..trika kupuju za 15 až 20,košile,kalhoty kolem 30

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sally Carrera: tak ty ceny v USA odpovídají cenám u nás (manžel tam občas kupuje)... stejně jako když se podívám na Guess např... tak u nás mají třeba daleko větší slevy než na ofiko e-shopu... já bych to fakt asi nedramatizovala.

ano v čr je možná 50 % a víc sleva,ale ve finále to je origo cena v zahraničí. Minule jsem si řikala, že MK v PRaze ma udajně 50 %, že tady to je jednou za rok, pak jsem ale zjistila, že cena po 50% off v Praglu je jako tady cena před slevou. A třeba guess v čr je předraženej jako prase...

Cituji Adluna: Starbucks coffe

To je takový ten fenomen pro lidi, že co je značkové, je prostě dobré. Přitom člověk, který pije ochucenou kávu o nějaké sirupy apod. nemůže tvrdit, že mají výbornou kávu. V Americe jde člověk po městě a nevidí nic jiného, než Starbuck. Šílené. Normální člověk nemůže podnikat, protože ho velkofirmy zlikvidují. A není to jen kolem Starbucku, ale i kolem jiných potravinových řetězců, kteří hrají na x různých firem a přitom je to jedna stejná fabrika s jiným názvem. To je i u oblečení. Všichni podporují Čínu, Kambodžu, Turecko. Levná pracovní síla a látka. Lidé brečí, že nemají korunu a potom si koupí hadr, který má v reálu cenu cca 10 Kč. Pak chtějí lidé pomáhat charitě, ale neuvědomují si, že pro ten jejich hadr pracují děti a nebo lidé za prachy, které jim pomalu nestačí ani na jídlo

Cituji Adluna: Mekáč v USA (slyšela jsem od kamaráda co tam byl) o hodně lepší než v evropě..

Tak já jsem tam mekáč také vyzkoušela a myslím si pravý opak. Řekla bych, že ta kvalita a hygiena je mnohem lepší v Evropě. Mekáč v USA je výhodnější pro chudší lidi, protože tam máš menu za 2 dolary, což je pro chudé lidi jednodušší, než koupit dítěti na svačinu pomeranč, protože tam jsou potraviny dost drahé. Bohužel smutná realita. V ČR máme pořád lepší standart, než v USA. Je pravda, že USA nabízí větší sortiment, ale to je hlavně dáno tím, že je to velký stát a dost multikulturní..

Celé je to prostě o oblbování lidí a jejich závislosti na nákupu u těchto firem. Toď vše. Dokud to lidé budou kupovat, tak se nic nezmění. Jen vtipné jak si každý stěžuje, že tu nic nebylo a teprve teď mi přijde, že není vůbec nic. Kvantita je, ale kvalita chybí.

Cituji Lucineni: Ano je to tak, protože v zahraničí se nikdo nehoní za značkama aby vypadal "luxusně".. TO jen v čr je tak nějak bráno že dražší=lepší.

Jo tak toto nechápu třeba u pekárny Paul. Pečou to z mraženého těsta. Je to předražené. Lidi brečí, že nemají peníze, ale lidí tam chodí mraky. Na Českou cukrárnu se pomalu ani nepodívají, ale u Paula si dělá každý věrnostní kartičku. Prostě každý má za to, že když je něco alá Itálie a nebo Francie, tak je to něco lepšího. Jenže ty doby, kdy to tak bylo, že si člověk koupil kvalitní lodičky apod. to je pryč. Všude je ta úroveň stejná. Díky té světové multikultuře. Jenže co dnes čekat od žen, které nepotřebují vypadat dobře a žensky, ale stačí jim ty tepláky a nebo mikina a tenisky.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na EleanorWoods: Tak přece zní líp, dala jsem si croisant u Paula, než dala jsem si ho v cukrárně na náměstí, že jo. Lidi na to "slyší", že to je třeba nekvalitní to je fuk..

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji EleanorWoods: To je takový ten fenomen pro lidi, že co je značkové, je prostě dobré. Přitom člověk, který pije ochucenou kávu o nějaké sirupy apod. nemůže tvrdit, že mají výbornou kávu. V Americe jde člověk po městě a nevidí nic jiného, než Starbuck

žiju v Kanadě a ještě jsem nenašla kavárnyu evropskýho stylu. Všude tenhle humáč a když se tu koneečně má otevřít nová italská kavárna, tak ti lidi řeknou, že kdo by tam šel, že kdo chce kvalitní kávu jde do starbucks, smutný, že tohle vypadlo z čecha...lidi už jsou nějak zblblý ze všech těch rádoby super "značek"

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lucineni: žiju v Kanadě a ještě jsem nenašla kavárnyu evropskýho stylu. Všude tenhle humáč a když se tu koneečně má otevřít nová italská kavárna, tak ti lidi řeknou, že kdo by tam šel, že kdo chce kvalitní kávu jde do starbucks, smutný, že tohle vypadlo z čecha...lidi už jsou nějak zblblý ze všech těch rádoby super "značek"

Já nejsem kafař, kafe v podstatě nepiju, ale jednou za čas mám chuť na kapučíno... to jest jednou za dva měsíce... a obyčejný kapučíno bez kofeinu je prostě nejlepší u Starbuck, už jsem toho opravdu vyzkoušela mraky, ale chutná mě nejvíc... a co? Mám se za to stydět?

Reaguji na Lucineni: Jj smutné na tom je, že za každou cenu musí podporovat jen to, co je ze zahraničí (nejlépe americké), protože se tady léta mluví o tom, že co je české není dobré a jak jeden řekne, že tahle kavárna je nejlepší a nebo že tyhle tenisky jsou nejlepší, tak to musí koupit všichni a za každou cenu mluví o tom, jak je to super. Velkofirmám se daří, maloobchodníci krachují. Velkofirmy nemusí dělat velkou reklamu, protože jí dělají lidé prostřednictvím FB, instagramu či blogu. Dav se nechá rychle strhnout no. Proč si upéct domácí chleba nebo domácí koláč, když je jednodušší jít do Paula a koupit si ho za stovku Do Kanady se teď vdává moje příbuzná, tak třeba se tam konečně podívám a omrknu. Láká mě ta příroda.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sally Carrera: Ne, pij co ti chuná, netřeba se stydět. Jen říct o něčem co v sobě nemá skoro ani kafe. že je to kvalitní káva a shazovat opravdovou kvalitu,to je jako říct, že gothaj je kvalitní šunka, že pražskou si nikdo nekoupí.

Cituji Sally Carrera: Mám se za to stydět?

Rozhodně ne. Nejde o to, že by nikdo neměl chodit do Starbucku. Jen když jedeš do USA, tak nevím jak ostatní, ale já mám obavy z toho, že člověk jde nějakou dobu po New Yorku a na každém rohu je Starbuck jako kdyby snad nic jiného neexistovalo. Je to zamyšlení čistě ekonomické. Já mám raději silnou kávu a Starbuck je na mě moc sladký. Proto bych řekla, že to tolika lidem chutná. Málo lidí si dá obyčejnou kávu. Spousta lidí si zvyklo kávu více sladit a nebo do ní nalévat více mléka.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji EleanorWoods: Spousta lidí si zvyklo kávu více sladit a nebo do ní nalévat více mléka.

já si včera v rest. dala kafe a přinesli mi k tomu malou misku cukru, odhadem tak 4 polévkový lžíce, ne-li víc.
Druhá věc je, že tu lidi jsou zvyklí na množství a ne kvalitu, radši si prostě koupí 0,5l kafe než 0,5dcl za stejnou cenu

Cituji Lucineni: já si včera v rest. dala kafe a přinesli mi k tomu malou misku cukru, odhadem tak 4 polévkový lžíce, ne-li ví

Kávu si osladím o trochu víc )) Ještě mě napadl nový fenomen s pivem. Proč pít české pivo, když jsou tu piva ochucená sladkou příchutí citronu, pomeranče atd. není nad obyčejné pivo, ale lidi asi touží po tom cukru..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Adluna: Mekáč v USA (slyšela jsem od kamaráda co tam byl) o hodně lepší než v evropě..

Zrovna Mekáč ve Státech je tak na úrovni nějaké horší jídelny u nás. Jak už komentoval někdo nademnou fastfoody jsou v USA levné takže se tam chodí najíst lidé, kteří mají hluboko do kapsy. Je tam trošku jiný sortiment než u nás, ale třeba s čistotou a tím jak jsou jednotlivé pobočky udržované jsme na tom mnohem lépe. Tady u nás jsem neviděla,že by někde byl nepořádek, ve Státech je normální,že tam po stolech jsou drobky, lepkavé stoly atp. A navíc kávu tam člověku dají hnusnou překapanou,kdežto tady u nás je docela dobrá. Ale to je dané asi tím,že v USA si na překapané kafe tak nějak víc potrpí.

Tak on má každý s těmi nákupy taky trochu jinou zkušenost. Manžel si v Německu (dojíždět nám nevadí, máme to kousek) kupuje obleky od H. Bosse a cena je třeba 7-8 tisíc. Co vím, tak tady když se díval, tak to bylo 15-16 tisíc. V akcích někdy 12 tisíc.

arrow
profile_image
karotenka
od 21. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak nevím, ja bych ten starbucks tolik nedémonizovala, vždyť tam dělají i neslazené normální kávy - espresso (a v tomto případě přesně vědí co chci a nenosí mi "espresso" v "půllitrovém" hrnku), americano, překapávanou kávu, dále jsem tam hodně chodila dříve i french press (který sice neměli uvedený na těch tabulích ale na požádaní ho udělali z jakékoliv kávy které měli na provozovně dle tvého výběru)
Navíc ta jejich zrnková káva je jedna z těch lepších, co se dá běžně u nás sehnat a občas si ji koupím i domů (když tedy nepočítám třeba české pražírny, to je ve většině případů jiná liga...)

Neříkám, že nemám jiné a oblíbenější kavárny, ale ráda zajdu i do starbucks a nedělám z toho drama....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené