arrow
Neprodává v Bazaru

6

Ahoj všichni, nedávno jsem se malovala proti světlu a ve zvětšovacím zrcátku jsem zjistila, že mám na cca 3 zubech (možná jich je víc, nevím) prasklou sklovinu. Vážně, odshora dolů se mi táhne. Je na obou horních jedničkách a pak nějakým zadním zubu nahoře. Zuby jsou pevné, prasklina je jen na povrchu, nejde skrz celej zub. Navíc ani vlastně nejde vidět na světle, jen proti světlu.
Vůbec nevím, jak dlouho tam jsou a ani čím se vytvořily. Jsem teda 7m po porodu, tak to možná má souvislost. Ačkoliv mám zuby křivý jak noty na buben a mám špatnej skus, vždycky jsem je měla zdravé. Mám jen dvě plomby a navíc ještě z dětství. Jím zdravě (hodně čerstvého ovoce, zeleniny, luštěnin, masa, ořechů, mmléčných výrobků), snažím se jíst co nejmíň sladkého (ale občas neodolám, kojím, tak mám někdy žravku), používám Curaprox extra soft, Elmex pastu nebo Lacalut, tak 2x tejdně ústní vodu Listerine a tak 2x tejdně používám nit. K zubaři chodím pravidelně, ale teď mi odešla pryč a já sháním dalšího, tak nevím, kdy se k nějakýmu dostanu.
Nevíte, jak posílit sklovinu tak, aby mi zub neprasknul? Nebo se mám smířit s tím, že je to konečná? Děkuji všem za odpovědi.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

20

To samé mám už tak 20 let a zuby jsou jinak v pořádku, ani zubař nikdy nic neříkal, takže předpokládám, že to je normální. Ani těhotenství mi s nimi nic neudělalo. Pravděpodobně sis toho jen dřív nevšimla.

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to normální a nic to neznamená, má to skoro každý...

arrow
Neprodává v Bazaru

6

Díky moc za uklidnění, holky. Říkala jsem si, jestli mi nevypadnou. Takže ničím neposilujete sklovinu, jo? Nemá to smysl?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené