Ahoj, dámy. Chcela by som sa spýtať, či existuje nejaké účinné domáce zrazenie horúčky, ktoré vám pomáha v relatívne krátkom čase. Horúčky som mala naposledy ako malé dieťa a včera ma z ničoho nič prepadla zvýšená teplota, dala som si Paralen, zabral, všetko v poriadku, lenže po pár hodinách mi stúpla na 38, zase som ju zrazila Paralenom a takto to ide stále dokola. Kamarátka doktorka mi povedala, že do 38,5 ju zrážať nemám, takže som ju poslúchla, ale teplota sa mi vyšplhala až na 39 a ja potrebujem byť pozajtra fit a nechcem sa doma válať, lebo sa strašne nudím a keď zaspím, snívajú sa mi strašné blbosti a ja sa prebudím na vlastný krik Prosím, čo vám zaberie spoľahlivo na teplotu? Ďakujem.

Reaguji na Katarínka85:
Mě nejvíc pomůže Brufen.

arrow
profile_image
operiaX
od 17. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hlavně nechoď pro antibioptika to až bude nejhůř.. příjde mi že ti co je jednou začli brát tak v zimě každou chvíli leží s nemocí

Já se vždy nadopuju paraleny a dál norm funguju

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Studené zábaly - fungují na 100%. Ruce i nohy obalit nejdřív ručníkem namočeným ve studené vodě a na to suchý ručník.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Katarínka85: Kamarátka doktorka mi povedala, že do 38,5 ju zrážať nemám, takže som ju poslúchla, ale teplota sa mi vyšplhala až na 39

Mohu-li kamarádce doktorce mírně oponovat (nebo možná spíš dovysvětlit) ze své pozice skorodoktorky : teplotu do určitého stupně se skutečně doporučuje nesrážet, a to proto, že sražením teploty vlastně bráníš tělu, aby s infekcí bojovalo. Necháš-li tělo bojovat proti infekci, je to jen a jen dobře. Osobně bych ale doporučovala jen max do 38, 38,5 už se mi zdá příliš. A navíc důležité upozornění: tohle můžeš praktikovat jen tehdy, kdy si můžeš dovolit být v klidu a teplotu si skutečně hlídat, tzn. teplotu si často přeměřovat. Pokud jsi ale vytížená, tzn. potřebuješ fungovat ve škole nebo v práci, nebo dokonce musíš vyvíjet nějakou zvýšenou fyzickou aktivitu, pak bych to rozhodně nedělala, protože ti teplota snadno nekontrolovaně může vyletět ke 40, a to už je opravdu nebezpečné.
Při vysoké teplotě jsou nejlepší studené zábaly kloubů v kombinaci s antipyretiky (paralen, acylpyrin apod.).
Pokud máš zatím spíš nižší teplotu a nejde ti o to, jak ji okamžitě srazit, ale jak se jí zbavit pro další dny, doporučuji do sebe narvat hodně vit. C a antioxidantů - tzn. třeba si nakrájet cibuli a celer a pojídat, nebo alespoň pít čaje s větším množstvím citronu a zázvoru, s "chemie" třeba celaskon. Je třeba se připravit na to, že krátce po konzumaci vit. C může teplota naopak ještě trochu stoupnout.
A hlavně opravdu zůstat v klidu, to dělá zázraky.
Ještě k těm práškům - pokud bereš antikoncepci, doporučila bych spíš kyselinu acetylsalicylovou (aspirin, anopyrin, acylpyrin...) než paracetamol (paralen, panadol...).

Sorry za román.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Katarínka85: keď zaspím, snívajú sa mi strašné blbosti a ja sa prebudím na vlastný krik

Ještě k těm snům - způsobuje to ta teplota, a pak to způsobují i některé prášky - mně se třeba zdají divoké sny po ibalginu či brufenu (bez ohledu na to, jestli mám teplotu, nebo je beru na bolest).

Ďakujem všetkým za cenné rady. Som aktívny človek a nie som zvyknutá byť doma a ležať, toto je pre mňa utrpenie.

Cituji Jully: pokud bereš antikoncepci, doporučila bych spíš kyselinu acetylsalicylovou (aspirin, anopyrin, acylpyrin...) než paracetamol (paralen, panadol...).

Beriem. Može to mať vplyv na jej spoľahlivosť?

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Katarínka85: Može to mať vplyv na jej spoľahlivosť?

To ne, ale u žen beroucích antikoncepci se víc doporučuje kyselina acetysalicylová, protože antikoncepce zvyšuje riziko trombozy, a kyselina acetylsalicylová mírně ředí krev, což je plus.
Spolehlivost tyhle prášky ani teplota neovlivňují.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Katarínka85: Som aktívny človek a nie som zvyknutá byť doma a ležať, toto je pre mňa utrpenie.

co já bych za to dala, kdybych se mohla pár dní válet v posteli - přečetla bych si nějakou hezkou knížku, koukla na pár filmů...

Cituji Jully: Ještě k těm snům - způsobuje to ta teplota

Priateľ mi vravel ráno, že som v noci blúznila a vravela, že musím do práce, že to tam kolegyňa nezvládne a musím jej nalepiť na počítač lístočky, čo má robiť

Cituji Jully: co já bych za to dala, kdybych se mohla pár dní válet v posteli

Ja som m.a.g.o.r, premýšlam, či je v práci všetko v poriadku a občas sa mrknem na maily

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Katarínka85: premýšlam, či je v práci všetko v poriadku a občas sa mrknem na maily

tak přemýšlej a mrkej na maily, ale z postele, a prolívej se přitom čajem s citronem a zázvorem
Taky je parádní věc cibulový čaj - spoustě lidem to nechutná, ale mně jo (ovšem jsem asi jediná): nakrájíš cibuli, hodíš ji do vroucí vody a hned vypneš a necháš tak půl hodiny louhovat v zakryté nádobě - pak scedíš, přidáš med a případně i zázvor a ještě horké vypiješ. Proti virům je to super.

Cituji Jully: Taky je parádní věc cibulový čaj - spoustě lidem to nechutná, ale mně jo (ovšem jsem asi jediná): nakrájíš cibuli, hodíš ji do vroucí vody a hned vypneš a necháš tak půl hodiny louhovat v zakryté nádobě - pak scedíš, přidáš med a případně i zázvor a ještě horké vypiješ. Proti virům je to super.

To mi robila mamka a pamatám si ako som plakala, že je to odporné a že budem z toho zvracať, ale zajtra si ho teda urobím, možno mi bude chutiť.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Babská rada: Tvaroh na nohy při teplotách okolo 39 tvaroh nanést na ručník nebo utěrku, dát na nohy a počkat, dokud tvaroh neztvrdne (a ideálně usnout)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené