Ahoj, chci se zeptat, zda tu je na tom někdo podobně, jako já, protože na mě minule doktor koukal jak na exota.
Jde o to, že abych se cítila v pohodě, příjemně, zkrátka"ve své kůži", potřebuji mít svůj krevní tlak kolem hodnot 100/50. I nižší. Mívám i cca 95/50. Ale jsem naprosto OK. Jakmile mi tlak začne stoupat nad cca 110/65, je mi blbě, motá se mi hlava, srdce mi buší jak o závod, začnu být najednou unavená..zkrátka příznaky vysokého KT. Jenže to mi při tlaku 110/60 přijde trošku divný.
Jak jsem se zmínila na začátku, doktor na mne minule koukal jak tydýt, měla jsem u něj tlak cca 123/65 a říkám, že mam vypozorováno, že vždy, když mi tlak vylítne na tyhle hodnoty, cítím se špatně. A on, že to není určitě možné, že to je KT v naprosté normě.. Takže asi to ví líp, než já.
Nemůžu kvůli tomu ani kafe. Jakmile mi tlak povyskočí, motám se.
Ze začátku jsem si myslela, že to je právě tlakem nízkým, ale opak je pravdou. Mám přístroj na měření KT. Takže mě to překvapilo.
Bylo by fajn vědět, že nejsem jediná takový zvláštní úkaz
Je to tím, že moje tělo je na to prostě tak zvyklé fungovat a tahle změna, i když pro doktora normální, mi právě proto nedělá dobře?
Předem díky za reakce

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amber: Já si myslím, že je to přesně jak píšeš. Prostě je na to tvé tělo zvyklé. Není to sice normální, ale pokud je ti tak dobře, neřešila bych to. Asi nebudeš moct chodit darovat krev, nebo plazmu, ale to ti asi nevadí že? Každý člověk je individuální - někdo to má tak a jiný tak...

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amber: Nic si z toho nedělej, já to mám taky tak. Když jsem měla jednou na pohotovosti tlak 120/80, bylo mi fakt strašně . Moje norma je tak 90/60 a cítím se skvěle. Neboj se nejsi exot. Pracuju jako sestra a u pacientů se s tím setkávám celkem často .

Reaguji na Amber:
Četla jsem, že krevní tlak, tak jak ho udává západní norma, je silně nadhodnocen. A to kvůli sodíku, který ovlivňuje vyšší až vysoký tlak naší civilizace.
Indiáni a lidé, konzumující přirozené potraviny s vysokou dávkou draslíku, mají normální a zdravý tlak 95/60.

Reaguji na .Annette.:
nene, to mi vůbec nevadí

Reaguji na Michaela18:
Že jo mně právě taky. Nechápu tu doktorovu reakci...to bude asi nějaký rozený odborník...

Reaguji na True:
Vážně? Tak to jsi mě potěšila to jsem na tom vlastně dobře

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené