arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá stejnou zkušenost, popřípadě nějaké rady jak se tohoto problému zbavit.
Mám osmiměsíčního pejska Čivavy, který začne výt a kňučet, jakmile odejdu z domu ať už do práce, do školy, nebo jen nakoupit. Bydlím v novostavbě (bytovky) kam jsem se přestěhovala v březnu a téhož měsíce jsem si pořídila pejska.
Asi po 14 dnech jsem měla na dveřích anonymní lístky od sousedů, ať něco udělám s tím příšerným vytím. Říkala jsem si, že je to ještě štěně, takže se to postupem času odnaučí a zvykne si na to být 5-6 hodin doma samo, když musím do školy či do práce.
Bohužel opak je pravdou - pejsek má teď 8 měsíců a stále vyje - jedná se o vytí třeba 3-4 hodin v kuse, tudíž chápu, že pro sousedy to není nic příjemného. Vyvrcholilo to minulý týden, když mi soused vletěl do bytu a napadl mě a křičel, že mám týden na vystěhování.
Už si nevím rady. Zkoušela jsem mu dávat hračky naplněné pamlsky, aby se zabavil, zkoušela jsem mu nechávat zapnutou TV a pořád je to to samé. Na radu veterináře jsem taky zkusila prodlužovat intervaly doby, na jak dlouho chodím pryč.
Pes stále vyje, odejdu na 15 minut a jakmile přijdu ke vstupním dveřím od domu, slyším ho až dole
Proto by mě zajímalo, jestli jste někdo neměl podobnou nebo stejnou zkušenost a popřípadě, jakým způsobem jste to pejska odnaučili.
Za každou radu děkuju, Nikola

Nevím, jestli v tom bude rozdíl, ale u nás v baráku měli pudla a ten vyl pokaždé, když odešli do práce. Vydrželo mu to 4roky. Nevydrželi to sousedi.

Nám se na štěkání osvědčilo toto:
http://www.zoosmid.com/psi-kocky/elektronicke-prot istekaci-obojky/jednotka-proti-stekani-v-uzavrene- mistnosti
Myslím, že se dá sehnat i levněji, alespoň my jsme myslím měli ten samý model za cenu do 900,- Kč. Bohužel, po pár dnech jsme to museli dát pryč, zvukové signály slyšel i kocour, což jsme nechtěli.
Tady jsem našla pár rad, zkoušela jsi toto?
http://i-love-chelsea.blog.cz/0701/steka-kdyz-je-s am-doma
Sousedy bych asi obešla a poprosila je ještě o trochu trpělivosti, ať vidí z tvé strany zájem a snahu, určitě je to potěší.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Možná se nesnažili ho to odnaučit, nebo o tom třeba nevěděli? Já schválně odcházela jen před barák, abych si to poslechla a je to fakt dost nepříjemné, takže sousedy chápu a snažím se s tím dělat co se dá. Hlavně po tom, co mě soused napadl se snažím nevycházet z bytu, když to není opravdu nutné a od září se stěhuji jinam. Každopádně odstěhování se není řešení, protože pejsek bude obtěžovat další sousedy, tak i proto bych byla ráda, aby se to co nejdřív odnaučil. Stěhuji se pouze z toho důvodu, že mám ze souseda strach, po tom co mi provedl.
Proto zkouším různé metody, zatím však bezpředmětně

arrow
profile_image
opička11
od 3. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

U nás to bylo něco jako vlčák.Okamžitě věděl celý barák že páníček odešel.Vydržel výt klidně celou noc.A taky byl slyšet až ven.Hodně lidí si taky stěžovalo a nakonec to vyřešili obojkem proti štěkání.Já bych to psovi asi nedala.Ale jemu to pomohlo a už nebulí.Už ho ani nemusí mít.

Cituji Silvie OK: Nám se na štěkání osvědčilo toto:

Tak tohle určitě zkus, to zní fakt dobře. Ale jestli to nepomůže, obávám se, že se budeš muset buď vzdát pejska, nebo se přestěhovat. Čivavy nesnáší samotu, znám jednu fenku, která takhle vyje celý den už roky. Sousedi samozřejmě šílí a majitelka se nechce vzdát naděje, že si pejsek zvykne...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Silvie OK:

Ještě jsem zapoměla dodat, že pejsek neumí štěkat - nikdy neštěkl. Tudíž když odejdeme, začne nejprve kňučet a poté dlouze a hlasitě natahovat vytí
Co se týče toho odcházení a přicházení - to zkouším už asi týden, zatím tedy bez výsledku..škrábe na dveře a kňučí, televize ho nezajímá a hračky taky ne..
Co se týče sousedů - sousedka vedle mě, je v tomhle tolerantní a vidí, že se snažím s tím něco dělat. Bohužel však soused podemnou (ten co mě napadl) je psychicky narušený člověk (nejen kvůli napadení, ale sousedům vedle něj zakázal se sprchovat po noční směně, že jej to ruší a sousedi na opačné straně si nemohou zatlouct obrázek na zeď, protože na ně okamžitě zvoní), tudíž ani nemá smysl za ním chodit a strach mi to nedovolí, protože by se mi mohlo stát, že od něj dostanu "přes držku" hned ve dveřích, jaktože ještě nejsem přestěhovaná.
Ta protištěkací jednotka mě ale zaujala a cenově to také není nějaká hrůza. Asi vyzkouším, protože už si fakt nevím rady Díky

Cituji aaashley: protištěkací jednotka mě ale zaujala

rozumné řešení a asi jediné fungující

My měli stejný "problém", jakmile jsme odešli do práce tak pes štěkal, vyl a kňučel bez přestávky, tak jsme koupili ten protištěkací obojek a byl klid. Kdybys ten obojek chtěla tak ti ho klidně pošlu, http://www.hunting-shop.cz/produkty/elektronicke-o bojky-proti-stekani-canicalm/QTEEOSCA/, je od téhle značky, tak podobně vypadá, máme Pražského krysaříka, obojek na malá plemena.

Štěkací obojek je podle mě až poslední řešení. Dá sr to vyřešit i jinak, výchovou. Která zde, při vší úctě, byla prostě zanedbaná. Nelze se divit, že kdy páníček jen tak z ničho nic odejde na x hodin pryč, že pes dostane šok a bude výt. Náprava teď bude náročnější, než kdybyste to psa učili od začátku.

Za prvé bych psa pořádně utahala...tak, že nebude chtít nic jiného než padnout a spát. Je to čivava, předpokládám, že s ní na dlouhé procházky, tůry a běhání nechodíte. Tak holt začněte. Dál bych koupila ohrádku či klícku a začala bych tak, že kdybych měla něco na práci, dala bych psa do klícky ve STEJNÉ místnosti, aby si zvyknul, že si ho občas nebudu všímat. Pak teprve ho dát třeba za ohrádku do vedlejší místnosti, aby na mě viděl. Pak zavřít do nějaké místnosti doma, nejdřív na chvilku, později prodlužovat, Teprve když tohl všechno proběhne v pohodě a budete to praktikovat dot dlouho (v řádu týdnů), tak zkuste jít na chvíli ven.

Obojky jsou řešení, když všechno ostatní selže, jinak to není nic než pohodlnost a nezájem.

arrow
profile_image
Iris3110
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych radila pořídit ještě jednu čivavu.... " Dvě čivavy, šťastné čivavy"

Reaguji na Iris3110:
Vzhledem k tomu, že to taky můžou být ve finále dvě vyjící čivavy (štěně se rádo učí od staršího spolubydlícího), tak bych to zase za až tak skvělý nápad při vší úctě nepovažovala

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lisa:
nejlepší návrh, já bych řekla, že do 14 dnů by mohl být klid!
Když čivava bude štěkat v odhrádce, zařvat na ni z vedlejší místnosti FUJ, NESMÍŠ...jedním slovem stačí, jinak na ni nemluvit. Po určitých intervalech, kdy bude hodná, ji přijít pohladit, pochválit.. intervaly prodlužovat, chce to ale vystihnout tu dobu, kterou je shopná zvládnout potichu...třeba po 10 minutách. Pak dlouhááá procházka a znovu zopakovat.

Druhého psa bych nedoporučovala, jedině jiné plemeno, ne tak uštěkané. Např. mopsíka...lepší než druhý pejskek by mohlo být pořízení jiného zvířecího kamaráda, kotěte, fretky...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lisa:

Na dlouhé procházky chodíme. Pokud přijdeme a jsem doma, tak okamžitě usne. Jenže jakmile vidí, že odcházím, okamžitě vystartuje z pelíšku a nahodí ten "vystrašený pohled"...začně kňučet a asi po 10 minutách, když se nevracím začne výt.
Co se týče nevšímání - už jsem ho naučila, že si ho prostě nějakou dobu nevšímám, řeknu mu na místo a on letí do pelíšku a lehne si. Já můžu odejít do jiné místnosti v bytě a je klid - Jen udávám, že ještě před týdnem bylo odejití do jiné místnosti a zavření dveří pro něj tabu, protože okamžitě začal kňourat. Proto jsem začala odcházet a prodlužovat intervaly...Teď to zvládá.

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na aaashley:
tak ještě více prodlužuj a hodně chval já myslím, že to zvládnete

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené