6 nejlepších dominikánských pláží

Vždy je vhodný čas začít plánovat perfektní „plážovou“ dovolenou. Dominikánská republika s panenskými plážemi a ostrovy je mezi karibskými destinacemi ideálním útočištěm. Nechte se inspirovat a podívejte se na náš seznam nejlepších pláží Dominikánské republiky.

img

1. PLAYA MINITAS, LA ROMANA 

Letovisko se zlatým pískem a horké letní slunce k tomu? Zajisté. Playa Minitas leží přímo na jižním pobřeží země v La Romana. Je to soukromá pláž, která je součástí letoviska Casa de Campo, ale je možné ji navštívit i z venčí. Pláž je ideální pro rodinnou zábavu a odpočinek. Nabízí aktivity pro nejmenší a také spoustou vodních sportů, včetně plavby lodí, jízdy na kajaku či šnorchlování. 

2. PLAYA DORADA, PUERTO PLATA 

V Puerto Plata, jednom z krásných historických měst Dominikánské republiky, leží kousek ráje. Playa Dorada je možná nejslavnější pláž na severní straně ostrova, která nabízí luxusní resorty. Mnohdy můžete skočit přímo z Vašeho pokoje do modrých vod Karibiku. Pláž Playa Dorada je veřejná a její měkoučký písek a divoká voda jsou ideální pro sportovní aktivity. Zaplavte si, zajděte na ryby, šnorchlujte nebo vyzkoušejte wind či kitesurfing. 

img

3. PLAYA RINCON, SAMANA PROVINCE 

Pokud hledáte klid a pohodu, najdete ji na páži Playa Rincón. Izolovaná pláž se nachází v provincii Samaná v Dominikánské republice, na malém poloostrově směrem na severní stranu ostrova. Playa Rincón je snadno přístupná lodí z nedalekého města Las Galeras. Je to skrytý klenot a je ideální pro absolutní restart těla i mysli. Položte se na bílém písku a užijte si čistou tyrkysovou vodu a tři míle panenského pobřeží. Na pláži najdete restaurace s místními specialitami, ale all inclusive resorty nebo kluby jako na některých jiných plážích v zemi se zde nevyskytují. 

img

4. CAYO LEVANTADO, SAMANA PROVINCE 

Tento klenot nacházející se v oblasti Samaná musíte jednoduše navštívit. Cayo Levantado je malý ostrov známý také pod názvem Bacardi a je přístupný lodí z města Samaná. Celý ostrov má jen něco málo přes jeden kilometr čtvereční, ale je plný panenských pláží, které vypadají jako ze snu. Cayo Levantado má dvě hlavní pláže; jedna je veřejná s mnoha místními, autentickými bary a restauracemi a druhá je soukromá pláž pro hosty hotelu Gran Bahia Principe Cayo Levantado. 

5. BAVARO BEACH, PUNTA CANA 

Punta Cana je jednou z nejznámějších plážových oblastí s luxusními resorty v zemi. Z tolika překrásných pláží může být až obtížné si vybrat tu pravou. Je však jedna, která vyniká. Pláž Bavaro, která je v Punta Cana snad jednou z nejlepších a nejunikátnějších. „Playa Bavaro“ je sice nejlidnatější pláží v oblasti Punta Cana, ale zato nabízí neomezené množství kvalitních restaurací, barů, hotelů a obchodů, kde se Vám dostane jak luxusních služeb a zboží, tak i rovnováhu mezi cenou a výkonem. Pláž nabízí korálové útesy ideální pro šnorchlování, lodní párty, dobrodružství na kajaku a další. Pokud hledáte možnost pouze pro dospělé, podívejte se na Barcelo Bavaro Beach Hotel, kde oblečení není povinné. 

img

6. PLAYA BOCA CHICA, BOCA CHICA V neposlední řadě je potřeba vzpomenout na pláž Playa Boca Chica nacházející se v blízkosti hlavního města Santo Domingo. Rušná písečná pláž, vhodná pro rodiny s dětmi, je ideální na celou dovolenou nebo jen na jednodenní výlet ze Santo Dominga. Leží necelou hodinu od hlavního města, což z něj činí jedno z nejsnadněji dostupných pláží na jihu země. Voda je zde mělká, takže vhodná pro rodiny s malými dětmi. Sportovní fanoušci si zamilují plachtění a volejbal, který je na pláži velmi oblíbený. Tato oblast je také ideální pro výlov mořských plodů či pozorování ptáků v mangrovech La Matica. 

Ať už se vydáte do kterékoli částí země a navštívíte jakoukoli pláž, můžete si být jistí, ž těchto šest pláží je jen zlomek z toho, co Dominikánská republika nabízí. A pokud byste přeci jen chtěli zkombinovat plážovou dovolenou s nějakým vyžitím – můžete si být jistí, že tato destinace Vám kromě pláží nabídne nádhernou přírodu, jízdu na koni, sportovní aktivity, mnoho vodopádů či různé nádhernou koloniální architekturu. Takže s chutí na dovču. 

img


Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
Když se dítě usmívá a rodiče také

Když se dítě usmívá a rodiče také

Životní styl komerční článek

Bylo by velké klišé napsat, že úsměv je jedna z nejhezčích věcí na světě? Asi ano, ale je to tak. Když se usmívá miminko, obvykle se smějí také jeho rodiče. Když jsou usměvaví rodiče, maminka i tatínek, svůj smích zase přenáší na své děti. Je to takový krásně začarovaný kruh. Naše děti vnímají naši náladu, vnímají to, zda jsme unavení, zda nás něco trápí, jsme nervózní. Dobré fungování rodiny, ve kterém tatínek pomáhá mamince a maminka zase tatínkovi, je jeden dílek onoho usměvavého kruhu, který nám přináší radost.DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?