Dubaj je zárukou teplého počasí po celý rok. Kdy se vydat na dovolenou do Emirátů?

V Dubaji panuje krásné počasí celoročně. Najdou se ale měsíce, kdy je vhodné přibalit do kufru teplejší svetr, a stejně tak i měsíce, kdy se dočkáte neskutečné výhně, že je zapotřebí zapomenout na poznávání místních zajímavostí. Kdy je nejlepší čas na dovolenou v Dubaji?

img

Zatímco léto láká na nízké ceny zájezdů, podzim a jaro na příjemné teploty. Do Dubaje se můžete vydat po celý rok, dobré je jen zohlednit, co od zájezdu očekáváte, ať vás počasí nepřekvapí. 

Jaké měsíce jsou nejlepší pro dovolenou v Dubaji? 

V Dubaji je teplo po celý rok, avšak není teplo, jako teplo. Zatímco v průběhu jara, podzimu a zimy panují teploty dosahující 30 °C, v létě to pod třicet nespadne ani v noci. Nejvíce se zájezdy do Dubaje prodávají na únor a březen, v těchto měsících je v zemi příjemných 25 až 28 °C. Počasí ideální ke koupání i k poznávání místních krás. 

Pokud dáváte přednost chladnějšímu počasí, pak se do Dubaje vydejte v lednu, kdy se průměrné denní teploty vzduchu pohybují kolem 23 °C, stejných teplot dosahuje i voda. Obavy z toho, že byste se v lednu nevykoupali, tak nejsou na místě. 

Naopak úplně nejtepleji je v Dubaji od června do září. V těchto měsících není výjimkou, že teploměry ukazují i k 50 °C. I přestože počasí rozhodně není nic pro turisty s dýchacími problémy, astmatiky nebo kardiaky, i v létě se najde mnoho cestovatelů, kteří se nenechají extrémními teplotami odradit a vyrazí na dovolenou nejen do Dubaje, ale i dalších Emirátů, jako jsou Fujairah, Abú Dhabí, Sharjah nebo Ras Al Khaimah. 

Kde se zchladit v Dubaji? V bazénu i na sjezdovce 

Léto v Emirátech je pro skutečné milovníky tepla, na druhou stranu právě extrémní teploty vám zaručí příznivé ceny zájezdů. A obavy z toho, že se v letních měsících v Dubaji neosvěžíte, rozhodně nejsou na místě. Zatímco ve většině zemí Evropy se lze setkat v hotelech s vyhřívanými bazény, v Dubaji je mají chlazené. 

Navíc zchladit se můžete také v oblíbeném lyžařském areálu Ski Dubai, které se nachází v obchodním centru Mall of Emirates. O zimní radovánky tak není nouze po celý rok. Kromě nákupního centra je toho ale mnohem více, co vidět v Emirátech

V Dubaji nesmíte minout nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, v Abú Dhabí největší krytý zábavní park Ferrari World, ve Fujairah nejkrásnější pláže a v Ras Al Khaimah muzeum s archeologickými nálezy nebo velbloudí závody. 

Nejen Dubaj, ale i celé Spojené arabské emiráty jsou cestovatelům otevřené po celý rok. Pokud tak přemýšlíte, kam se v brzké době vydat, co vidět, co zažít, a zároveň se schovat před vlezlou zimou v Česku, jsou Emiráty skvělou volbou. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

NOVÉ
Univerzální kousky, které nesmí chybět ve vašem šatníku

Univerzální kousky, které nesmí chybět ve vašem šatníku

Životní styl komerční článek

Každé ráno si kladete otázku, co si vzít na sebe a s čím to sladit? Bezradně stojíte před šatníkem a máte pocit, že zeje prázdnotou? Možná vám tam chybí klíčové kousky, které se snadno kombinují a vypadají skvěle za každých okolností.NOVÉ
5 tipů, jak ušetřit při nákupech na internetu

5 tipů, jak ušetřit při nákupech na internetu

Životní styl komerční článek

Zvykli jste si na internetu nakupovat všechno od elektroniky přes doplňky a módu až po potraviny? Pak se vám hodí vědět, jak při online nákupech vyzrát nad taktikami obchodníků a opravdu ušetřit. Máme pro vás 5 tipů, jak na to.