Dubaj je zárukou teplého počasí po celý rok. Kdy se vydat na dovolenou do Emirátů?

V Dubaji panuje krásné počasí celoročně. Najdou se ale měsíce, kdy je vhodné přibalit do kufru teplejší svetr, a stejně tak i měsíce, kdy se dočkáte neskutečné výhně, že je zapotřebí zapomenout na poznávání místních zajímavostí. Kdy je nejlepší čas na dovolenou v Dubaji?

img

Zatímco léto láká na nízké ceny zájezdů, podzim a jaro na příjemné teploty. Do Dubaje se můžete vydat po celý rok, dobré je jen zohlednit, co od zájezdu očekáváte, ať vás počasí nepřekvapí. 

Jaké měsíce jsou nejlepší pro dovolenou v Dubaji? 

V Dubaji je teplo po celý rok, avšak není teplo, jako teplo. Zatímco v průběhu jara, podzimu a zimy panují teploty dosahující 30 °C, v létě to pod třicet nespadne ani v noci. Nejvíce se zájezdy do Dubaje prodávají na únor a březen, v těchto měsících je v zemi příjemných 25 až 28 °C. Počasí ideální ke koupání i k poznávání místních krás. 

Pokud dáváte přednost chladnějšímu počasí, pak se do Dubaje vydejte v lednu, kdy se průměrné denní teploty vzduchu pohybují kolem 23 °C, stejných teplot dosahuje i voda. Obavy z toho, že byste se v lednu nevykoupali, tak nejsou na místě. 

Naopak úplně nejtepleji je v Dubaji od června do září. V těchto měsících není výjimkou, že teploměry ukazují i k 50 °C. I přestože počasí rozhodně není nic pro turisty s dýchacími problémy, astmatiky nebo kardiaky, i v létě se najde mnoho cestovatelů, kteří se nenechají extrémními teplotami odradit a vyrazí na dovolenou nejen do Dubaje, ale i dalších Emirátů, jako jsou Fujairah, Abú Dhabí, Sharjah nebo Ras Al Khaimah. 

Kde se zchladit v Dubaji? V bazénu i na sjezdovce 

Léto v Emirátech je pro skutečné milovníky tepla, na druhou stranu právě extrémní teploty vám zaručí příznivé ceny zájezdů. A obavy z toho, že se v letních měsících v Dubaji neosvěžíte, rozhodně nejsou na místě. Zatímco ve většině zemí Evropy se lze setkat v hotelech s vyhřívanými bazény, v Dubaji je mají chlazené. 

Navíc zchladit se můžete také v oblíbeném lyžařském areálu Ski Dubai, které se nachází v obchodním centru Mall of Emirates. O zimní radovánky tak není nouze po celý rok. Kromě nákupního centra je toho ale mnohem více, co vidět v Emirátech

V Dubaji nesmíte minout nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, v Abú Dhabí největší krytý zábavní park Ferrari World, ve Fujairah nejkrásnější pláže a v Ras Al Khaimah muzeum s archeologickými nálezy nebo velbloudí závody. 

Nejen Dubaj, ale i celé Spojené arabské emiráty jsou cestovatelům otevřené po celý rok. Pokud tak přemýšlíte, kam se v brzké době vydat, co vidět, co zažít, a zároveň se schovat před vlezlou zimou v Česku, jsou Emiráty skvělou volbou. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
3 důvody, proč nakupovat autodoplňky na internetu

3 důvody, proč nakupovat autodoplňky na internetu

Životní styl komerční článek

Většina majitelů svých vozů chce pro svého čtyřkolového miláčka to nejlepší. Ostatně není se čemu divit. Díky pravidelné péči a kvalitním autodoplňkům můžete prodloužit životnost automobilu. Kvalitní autodíly přitom můžete nakupovat z pohodlí domova.

NOVÉ
Výběry ze všech bankomatů zdarma v Česku i ve světě. Kdo tuto výhodu nově nabízí?

Výběry ze všech bankomatů zdarma v Česku i ve světě. Kdo tuto výhodu nově nabízí?

Životní styl

I přestože platba kartou je v České republice velmi oblíbená, bez výběru hotovosti z bankomatu se občas neobejdeme. Víte, na kolik vás ale takový výběr vůbec vyjde? Máte přehled o poplatcích za svůj běžný účet? Ne nadarmo se říká, že: „Halíře dělají talíře,“ tak vezměte do rukou svůj výpis a spočítejte si, kolik peněz měsíčně vyhodíte z okna.TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.