Kam vyrazit na exotickou dovolenou? Na Maledivy, Mauricius nebo Seychely

Dovolenou ještě sice naplánovanou nemáte, ale máte jasno v tom, že chcete vyrazit za pořádnou exotikou. V tomto případě zapomeňte na klasické dovolenkové země a volte Maledivy, Mauricius nebo Seychely. Jak si ale mezi těmito třemi destinacemi vybrat tu pravou?

img

Víza a očkování

Ať už za svůj dovolenkový cíl zvolíte Maledivy, Mauricius nebo Seychely, vždy počítejte se zhruba 15hodinovým letem. Všechny tři země se shodnou také ve vízové povinnosti, kdy víza pro týdenní či dvoutýdenní dovolenou nejsou potřeba a nezbytně nutné není ani očkování, pokud tedy vyrážíte do turistických oblastí.

Počasí

Všechny tři země leží v Indickém oceánu, každá akorát na jiné rovnoběžce, což ovlivňuje místní počasí. Zatímco Seychely hlásí celoročně stejné klima, co se teplot i srážek týká, na Mauriciu je nejtepleji od října do dubna, s vyšší teplotou jde ale ruku v ruce také více dešťů. Nejvhodnější měsíce pro dovolenou na Maledivách jsou listopad až květen, kdy se dočkáte třicítek a minimálních srážek, naopak vyšší srážkový úhrn lze očekávat od června do září.

Aktivity

Nádherný průzračný oceán najdete na Seychelách, Mauriciu i Maledivách, není tak divu, že šnorchlování a potápění si užijete, ať už zvolíte to či ono. Mauricius pak stejně jako Seychely dále nabízí celou řadu vodních sportů a především oblíbený golf. Aktivně můžete žít samozřejmě také na Maledivách, jen v tomto případě zapomeňte na motorizované sporty, ty jsou kvůli ochraně korálů zakázány.

Zábava

I přestože klasické promenády jako v jiných dovolenkových destinacích na ostrovech nenajdete, nudit se večer nebudete. Na Maledivách a Mauriciu se dočkáte večerní zábavy, ať už v podobě tance, hudby nebo varietní show, v některých hotelových resortech dokonce nechybí diskotéka a kasino. Jen Seychely jsou v tomto ohledu klidnější, zpestření v podobě barbecue večere spojené s místní hudbou se obvykle koná jen párkrát do týdne.

Poznání

Chcete-li kromě odpočinku exotiku také trochu poznat, pak na Seychelách musíte vyrazit na ostrov Mahé do hor s plantážemi čaje, kávy, vanilky a skořice, do hlavního města Victoria a podmořského národního parku St. Anne. Zájezdy na Maledivy se zas neobjedou bez návštěvy hlavního města Malé, místních ostrůvků s tradiční výrobou nebo bez výletu za delfíny a plavby na jachtě kolem atolů. Mauricius nabízí krásnou podívanou v horách na vodopády a vulkanické vyvřeliny, vydat se jeepem do hor je neskutečným zážitkem.

Volit mezi těmito třemi exotickými ostrovy, není lehké, na druhou stranu máte zaručeno, že špatná volba nepadne, ať už rozhodnete jakkoliv. Mauricius, Seychely i Maledivy jsou zárukou nezapomenutelné dovolené. Navíc ve všech zemích se domluvíte bez problémů anglicky a občas je možné využít i služeb česky hovořícího delegáta, obavy z jazykové bariéry tak nejsou na místě. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
5 věcí, které lidi nejčastěji odradí po první návštěvě fitness centra

5 věcí, které lidi nejčastěji odradí po první návštěvě fitness centra

Životní styl

Výběr posilovny je klíčovým aspektem každého sportovního plánování. Pokud se ve fitness centru nebudete cítit dobře, bude vás to demotivovat od samotného cvičení. Co návštěvníkům fitka vadí ze všeho nejvíc? Zašli jsme se jich zeptat.

TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.