Napjatý rodinný rozpočet: Tipy, jak vyjít s penězi, i když jste výdaje omezili na minimum

Rozhodli jste se, že letos zatočíte s napjatým rodinným rozpočtem? Jako novoroční předsevzetí je to jistě chvályhodné, avšak není nač čekat, pokud jste se ještě nepustili do počítání příjmů a výdajů, je nejvyšší čas. A jak vyzrát nad nedostatkem financí?

img

Některé domácnosti se obávají, že s jejich rodinným rozpočtem už nikdo nic nezmůže, jedině tak milionová výhra. Výdaje jsou seškrtány na minimum, a tak už není co upravovat. Omyl, i na nezbytných výdajích lze ušetřit stovky až tisíce korun ročně. 

Neplaťte zbytečně za energie, bankovní služby, mobilní tarif, ... 

Jestliže jste zbytečnosti ze svého utrácení už dávno vyškrtali, pak si posviťte na pravidelné výdaje.

1. Konsolidujte a refinancujte půjčky 

Půjčka vám může výrazně narušit domácí rozpočet. Pokud se nyní trápíte s vysokými splátkami, které už nezvládáte splácet, je na čase s nimi zatočit. Refinancujte drahou hypotéku, konsolidujte nevýhodný spotřebitelský úvěr a nebankovní půjčky. Obě finanční služby vám pomohou nastavit měsíční splátku na takovou výši, kterou vám rodinný rozpočet dovolí. 

2. Změňte poskytovatele služeb 

Projděte doma veškeré smlouvy a faktury a posviťte si na drahé služby. Mobilní tarif máte sjednaný už několik let beze změn u jednoho operátora? Je správná doba požádat ho o lepší nabídku, nebo zavítat ke konkurenci. Kromě účtu za telefon si projděte také smlouvy týkající se:

  • pojištění, 
  • bankovních účtů, 
  • internetu, 
  • atd. 

Pojistné smlouvy si čas od času zaslouží revidovat, podmínky se mění a možná zjistíte, že získáte za stejnou cenu více služeb, nebo že můžete na pojistce výrazně ušetřit, a to ať už se jedná o životní pojištění, o havarijní pojištění, o pojištění domácnosti, o povinné ručení nebo o pojištění odpovědnosti. U bankovních účtů zaostřete na poplatky, ty už dávno nejsou v kurzu, pokud měsíčně platíte stovky korun na poplatcích, je zapotřebí navštívit konkurenci. 

3. Přejděte k levnějšímu dodavateli energií 

Energie tvoří významnou část nákladů domácnosti, proto ani ty by neměly být opomíjeny. Porovnejte si nabídky dodavatelů a zjistěte, jestli vaše cena plynu a elektřiny není mnohonásobně vyšší než u jiných energetických společností. S porovnáním cen pomohou online kalkulačky a srovnávače, které na základě vaší spotřeby, nabídnou přehled od těch nejlevnějších dodavatelů až po ty nejdražší. 

Napjatý rodinný rozpočet nemusíte řešit pouze tím, že seškrtáte výdaje na minimum a že si najdete nový přivýdělek. Ano, omezit zbytečnosti je jistě dobrým krokem, stejně tak se snažit navýšit příjmy, ať už za pomoci kariérního postupu, navýšení platu nebo brigády navíc. Ušetřit peníze na tvorbu dostatečné finanční rezervy ale můžete i výše zmíněnými způsoby.    Komentáře

Žakuja
Já jsem se už naučila hospodařit a jsem za to ráda
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
3 důvody, proč nakupovat autodoplňky na internetu

3 důvody, proč nakupovat autodoplňky na internetu

Životní styl komerční článek

Většina majitelů svých vozů chce pro svého čtyřkolového miláčka to nejlepší. Ostatně není se čemu divit. Díky pravidelné péči a kvalitním autodoplňkům můžete prodloužit životnost automobilu. Kvalitní autodíly přitom můžete nakupovat z pohodlí domova.NOVÉ
Dubaj je zárukou teplého počasí po celý rok. Kdy se vydat na dovolenou do Emirátů?

Dubaj je zárukou teplého počasí po celý rok. Kdy se vydat na dovolenou do Emirátů?

Životní styl komerční článek

V Dubaji panuje krásné počasí celoročně. Najdou se ale měsíce, kdy je vhodné přibalit do kufru teplejší svetr, a stejně tak i měsíce, kdy se dočkáte neskutečné výhně, že je zapotřebí zapomenout na poznávání místních zajímavostí. Kdy je nejlepší čas na dovolenou v Dubaji?