Jak aplikovat pleťový krém, aby opravdu fungoval? Pozor na zbytečné chyby!

Pleťový krém, to je základní prvek péče o pleť. Zdá se, že není nic jednoduššího, než nanášet krém na pokožku. Jenomže pravdou je, že i tento proces má svá pravidla. Následující řádky mají za cíl vás varovat před 5 nejčastějšími omyly při aplikaci pleťového krému.

Nanášení pleťového krému na neočištěnou pleť

zoom

Aby byl účinek vašeho kosmetického přípravku maximální, musíte nejen použít přípravek podle typu vaší pleti, ale také jej aplikovat na předem očištěnou a připravenou pleť. Existují 3 hlavní kroky v péči o pleť: čištění, tonizace a hydratace. Začněte důkladným odlíčením a očištěním pleti, pouze tímto způsobem můžete pleť zbavit veškerých nečistot, zbytků make-upu a vyčistíte tak póry. V opačném případě se póry začnou ucpávat, pokožka zarudne, objeví se vrásky, černé tečky a akné. Po čištění následuje tonizace, vyrovnáte tak pH pleti a usnadníte absorpci živin do pleti. Teprve poté přichází na řadu pleťový krém

Používání krému, který se nehodí k vašemu typu pleti

Mastná pokožka má zcela odlišné potřeby než ta suchá. Ano, obě potřebují hydratační pleťový krém, ale přístup je jiný. Neměla byste kupovat pleťový krém jen proto, že ho používá vaše kamarádka. Je lepší vybrat kosmetický přípravek, který vyhovuje potřebám vaší pleti. Podle stejného principu vybírejte také čistící gely, lotiony, fluidy a jiné přípravky pleťové kosmetiky. 

Klíčem ke zdravé pleti je vědět, jaké složky potřebuje právě ta vaše. 

Aplikování pleťového krému na suchou pleť 

Hydratační pleťový krém je nejúčinnější tehdy, když je pleť vlhká. Pokud jej budete aplikovat hned po koupeli, bude vaše pleť pevná, zářivá a mladistvá. 

Ignorování kožní alergie

Nejběžnější a nejnebezpečnější chyba v péči o pleť, která se týká úplně všech přípravků dekorativní a pečující kosmetiky. To, co na pleť nanášíte, musí být nejen vysoce kvalitní, ale také nesmí vyvolávat jakékoli alergické reakce. Před aplikací kosmetického přípravku proto doporučujeme pořídit si jeho vzorek a provést test na kožní alergii. Pokud nepřijdou žádné nevyžádané reakce, můžete přípravek bezpečně použít.

Využívání denního pleťového krému v noci 

Existuje pleťový krém noční a denní. Již samotný název nám naznačuje, kdy se má který aplikovat. V noci vaše pleť přežívá aktivnější fázi regenerace. Noční krémy obsahují složky, které pomáhají zklidnit a obnovit epidermis (jako například retinol a peptidy). Jejich účinek je silnější, proto jsou určeny pro noční použití. Noční krém na rozdíl od denního neobsahuje SPF: vaše pleť tak nemá ochranu proti slunečním paprskům. To by mohlo způsobit pigmentové skvrny či dehydrataci pleti. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Životní styl

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud jste se však rozhodli osedlat své kolo, abyste ještě vylepšili svou formu do plavek, možná vás bude zajímat, jestli je jízda na kole na hubnutí to pravé. Nebo bude nutné k rychlejšímu shození nadbytečných kil obout spíše tenisky a začít pravidelně běhat?

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.