Ložnice k pomilování podle Feng Shui

Kéž by se v manželských poradnách klientů nejprve zeptali: „Jak vypadá vaše ložnice?“ Problém v partnerském vztahu by tak byl mnohdy v minutě vyřešen. Ložnice totiž není žádná sranda. Je to prostor, který snad nejlépe ze všech definuje, jaký vztah máme sami k sobě, ale zejména jaký je náš vztah partnerský...

img

V ložnici odhalujeme své masky, odhalujeme se fyzicky i duševně.

V ložnici se odehrává náš nejintimnější život. V ložnici odhalujeme své masky, odhalujeme se fyzicky i duševně. Ložnice je zkrátka vyjádřením toho, jak si ceníme sami sebe a svého partnera. A když máte místo ložnice sklad nebo spíte v kumbálu, o menší či větší průšvih v dlouhodobém partnerském vztahu si přímo koledujete...

zoom

Ložnice je vyjádřením toho, jak si ceníme sami sebe a svého partnera.

Feng Shui říká, že každý prostor by měl mít svou jasně vymezenou funkci. Zkušenost mi ukázala, že ložnice má v našich končinách většinou dvě funkce. Jednak je to místo k odpočinku a spánku, a jednak místo ke sbližování se s naší druhou-drahou polovičkou. (Pojmem „sbližování se“ mám na mysli sblížení jak fyzické, tak duševní.) 

Pojďme si nejprve rozebrat funkci první – místo k odpočinku a spánku. Odpočinek a spánek chápu jako činnosti, při kterých bychom neměli pracovat a být ve střehu. Jistě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že pohled na žehlící prkno, sušák s prádlem a pracovní šanony, nás k slastnému odpočinku vyzývat nemusí. Veškeré vybavení ložnice by proto mělo odpočinek podporovat a přímo nás k němu vybízet. A z toho plyne má první Feng Shui rada: odstraňte z ložnice vše, co nesouvisí se spánkem a relaxací. Pokud nemůžete „nevhodné“ věci odstranit, alespoň je uzavřete do skříně či za paraván, ať zbytečně nepoutají Vaši pozornost.

zoom

Odstraňte z ložnice všechny předměty, které Vás neinspirují k vášni či romantice.

Druhou funkcí ložnice je podporovat naplňující intimní partnerské soužití, jak to fyzické, tak duševní. Tudíž by se v daném prostoru neměly nacházet předměty a dekorace, které neinspirují k milostnému vzplanutí. Často mě ložnice mých klientů přivítají fotografiemi dětí, tchýní, tet a dědů, knihovnami s ekonomickou a ekologickou literaturou, krabicemi od banánů místo nočních stolků. A jak dokážeme milostně vzplanout při pohledu na fotku rozesmátého obličeje našeho potomka, to už může být těžká otázka i pro čerstvě zamilované. Má druhá rada tedy zní: odstraňte z ložnice všechny předměty, které vás neinspirují k vášni či romantice.

Skloubit v praxi radu první s druhou dá někdy pěkně zabrat. Velmi to záleží na osobních preferencích, ale obecně mohu říci, že je dobré ložnici zařídit „jemně a citlivě“. Znamená to mj. využít pastelových barev, oblých tvarů a přírodních materiálů. 

Několik klíčových tipů pro vaši funkční ložnici

zoom

Kamila Pazderníková

  • Nikdy si nezavěšujte nad čelní pelest postele závaží (polici na knihy, lustr apod.). Jakékoli závaží nad hlavou způsobuje podvědomé či vědomé pocity ohrožení.
  • Nespěte s partnerem pod zkoseným stropem. Vyvolává to pocity nestability.
  • Nespěte pod oknem. Každá díra ve zdi za hlavou může způsobovat pocit nejistoty.
  • Nespěte nohama „ven ze dveří“. Takto vynášíme z místnosti pouze nebožtíky.
  • Neumísťujte zrcadla tak, aby se v nich odrážel váš obraz když ležíte či vstáváte z postele. Zrcadlo se silný energetický zářič a podílí se na mnoha poruchách spánku. Podobné vlastnosti jako zrcadlo má i tzv. lakobel. Já osobně jej nedoporučuji vůbec nikam.
  • Vy i Váš partner byste měli mít pohodlný a rovnocenný přístup k lůžku. Jakákoli nerovnováha dříve či později naruší vaše harmonické soužití. 

A nezapomeňte, dokonale zařízená ložnice neexistuje, neboť každý jsme jedinečnou bytostí s vlastními potřebami. Typologie osobnosti je tedy jedním ze základních předpokladů Feng Shui, jak vytvořit optimální prostor na míru. Ale nebojte se, v prvé řadě jde o vaše pocity, a ty vám nemůže vyvrátit vůbec nikdo.

Přeji vám funkční ložnici a těším se na vás na www.stestiazdravi.cz

Kamila Pazderníková
Feng Shui konzultantka a lektorkaKomentáře

7939
Dobrý článek, taky si myslím, že "bor.del v ložnici = bor.del ve vztahu" ... žehlící prkno, počítač ani televizi v ložnici nemám - ale zrcadlo je náhodou docela praktické
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Dubaj je zárukou teplého počasí po celý rok. Kdy se vydat na dovolenou do Emirátů?

Dubaj je zárukou teplého počasí po celý rok. Kdy se vydat na dovolenou do Emirátů?

Životní styl komerční článek

V Dubaji panuje krásné počasí celoročně. Najdou se ale měsíce, kdy je vhodné přibalit do kufru teplejší svetr, a stejně tak i měsíce, kdy se dočkáte neskutečné výhně, že je zapotřebí zapomenout na poznávání místních zajímavostí. Kdy je nejlepší čas na dovolenou v Dubaji?

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.