Proč zařadit mořské ryby do jídelníčku?

Maso mořských ryb je stále častěji vyhledávanou lahůdkou, která má pozitivní vliv na naše zdraví.

Trendy ve výživě jednoznačně doporučují zařazovat ryby do jídelníčku častěji a v různých obměnách. Mořské ryby obsahují velké množství proteinů (bílkovin), vitamínů a minerálních látek. Jsou nejdůležitějším zdrojem přírodního jódu nezbytného pro správnou činnost štítné žlázy, která reguluje látkovou výměnu, nervovou soustavu a srdeční tep. Nejcennějším prvkem jsou ale Omega 3 nenasycené mastné kyseliny obsažené v rybím tuku, které preventivně působí proti onemocnění srdce a krevního oběhu, snižují hladinu cholesterolu a u dětí napomáhají při rozvoji mozkových funkcí a zraku. 

Příprava ryb a rybích specialit je jednoduchá a velmi rychlá. Ať už zvolíme celé ryby, filety nebo vybereme něco z darů moře, máme za pár minut hotovo. Stačí trocha soli, koření, bylinek a tuku. Způsobů, jak chutně a rychle připravit rybu je nekonečně mnoho a výsledek na talíři je vždycky delikatesa. Více informací, inspirace a jednoduchých receptů Vám nabízíme na www.nowaco.cz.

Proč mají některé výrobky označení MSC? 

zoom Zvětšit

NOWACO

S rozvojem civilizace rostla i poptávka po rybách. Přímořské státy zaznamenaly úbytek rybí populace a uvědomily si, že pro její zachování je potřeba neřízený lov rozumně korigovat a ponechat rybám prostor k jejich přirozené reprodukci. Prvním krokem bylo zřízení rybích farem, které pomáhají uspokojovat rostoucí požadavky trhu po rybách. Ryby tu mají pravidelný dostatečný přísun kvalitní potravy a optimální životní podmínky. 

Velký tlak a apel směřoval i ke společnostem, které se zabývají lovem, zpracováním a prodejem ryb. Společnost Bidfood, největší zpracovatel a dodavatel ryb na českém trhu, která už více než 25 let prodává mořské ryby a rybí speciality známé pod značkou NOWACO, je hrdým držitelem certifikátu MSC (Marine Stewardship Council). To znamená, že mořské ryby se značkou NOWACO jsou loveny pouze takovými prostředky, které pomáhají chránit stav zásob ryb v našich mořích pro budoucnost. Pokud hledáte kvalitní rybu od dodavatele, na kterého se můžete ve všech ohledech spolehnout, zvolte ryby či mořské speciality značky NOWACO. Jsou šetrně loveny v křišťálově čistých severských mořích u Aljašky, rychle zpracovány a bleskově zamraženy.

zoom Zvětšit

NOWACOKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
Řekněte si o vyšší plat. Poradíme vám, jak na to

Řekněte si o vyšší plat. Poradíme vám, jak na to

Životní styl

Cítíte se v práci nedocenění, ať už jako klasický zaměstnanec nebo živnostník? Pokud odvádíte kvalitní práci, nezdráhejte se říct svému šéfovi nebo klientům o lepší platové podmínky. Jak to co nejlépe zvládnout?NOVÉ
Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA v jarních trendech

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA v jarních trendech

Kosmetika komerční článek

Svět péče o krásu a tělesné a duševní zdraví s renomovanými odborníky nabídne návštěvníkům produkty více než 400 značek, důrazný nárůst zaznamenávají opět přírodní přípravky.