Proč zařadit mořské ryby do jídelníčku?

Maso mořských ryb je stále častěji vyhledávanou lahůdkou, která má pozitivní vliv na naše zdraví.

Trendy ve výživě jednoznačně doporučují zařazovat ryby do jídelníčku častěji a v různých obměnách. Mořské ryby obsahují velké množství proteinů (bílkovin), vitamínů a minerálních látek. Jsou nejdůležitějším zdrojem přírodního jódu nezbytného pro správnou činnost štítné žlázy, která reguluje látkovou výměnu, nervovou soustavu a srdeční tep. Nejcennějším prvkem jsou ale Omega 3 nenasycené mastné kyseliny obsažené v rybím tuku, které preventivně působí proti onemocnění srdce a krevního oběhu, snižují hladinu cholesterolu a u dětí napomáhají při rozvoji mozkových funkcí a zraku. 

Příprava ryb a rybích specialit je jednoduchá a velmi rychlá. Ať už zvolíme celé ryby, filety nebo vybereme něco z darů moře, máme za pár minut hotovo. Stačí trocha soli, koření, bylinek a tuku. Způsobů, jak chutně a rychle připravit rybu je nekonečně mnoho a výsledek na talíři je vždycky delikatesa. Více informací, inspirace a jednoduchých receptů Vám nabízíme na www.nowaco.cz.

Proč mají některé výrobky označení MSC? 

zoom Zvětšit

NOWACO

S rozvojem civilizace rostla i poptávka po rybách. Přímořské státy zaznamenaly úbytek rybí populace a uvědomily si, že pro její zachování je potřeba neřízený lov rozumně korigovat a ponechat rybám prostor k jejich přirozené reprodukci. Prvním krokem bylo zřízení rybích farem, které pomáhají uspokojovat rostoucí požadavky trhu po rybách. Ryby tu mají pravidelný dostatečný přísun kvalitní potravy a optimální životní podmínky. 

Velký tlak a apel směřoval i ke společnostem, které se zabývají lovem, zpracováním a prodejem ryb. Společnost Bidfood, největší zpracovatel a dodavatel ryb na českém trhu, která už více než 25 let prodává mořské ryby a rybí speciality známé pod značkou NOWACO, je hrdým držitelem certifikátu MSC (Marine Stewardship Council). To znamená, že mořské ryby se značkou NOWACO jsou loveny pouze takovými prostředky, které pomáhají chránit stav zásob ryb v našich mořích pro budoucnost. Pokud hledáte kvalitní rybu od dodavatele, na kterého se můžete ve všech ohledech spolehnout, zvolte ryby či mořské speciality značky NOWACO. Jsou šetrně loveny v křišťálově čistých severských mořích u Aljašky, rychle zpracovány a bleskově zamraženy.

zoom Zvětšit

NOWACOKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.

NEJČTENĚJŠÍ
Kam v září na dovolenou

Kam v září na dovolenou

Životní styl

Léto se pomalu chýlí ke svému konci a i když nás podle meteorologů ještě pár tropických dní čeká, teplé večery na zahrádce a koupání si už moc neužijeme. Pokud si chcete léto prodloužit, sbalte kufr a jeďte v září na dovolenou. Nabízí se exotika i evropské destinace.NOVÉ
INSPIRACE PRO PODZIMNÍ OUTFITY

INSPIRACE PRO PODZIMNÍ OUTFITY

Oblečení

Co je příjemného na tom, že teploty budou už jenom klesat? Snad jen všechno to oblečení, díky kterému se můžeme v klidu vydat na podzimní procházku i dál než do nejbližší kavárny. Speciální projekt Fashionbooku a F&F představuje, jak se obléct podle posledních trendů nositelným, ale přesto originálním způsobem.