Skryté poklady Dominikánské republiky

Přemýšlíte, kam na dovolenou a láká vás exotika? Vydejte se do Dominikánské republiky. Slunce zde svítí po celý rok a teplota vzduchu se v průměru pohybuje okolo 28 °C. Vyhlášené jsou zejména zdejší písečné pláže, nechybí ale ani památky UNESCO, třítisícové hory a národní parky. Možností, kam se vydat, je celá řada.

Z jihu na východ

Dominikánská republika je po celém světě proslulá nádhernými plážemi. Ty nejznámější leží na východě v oblasti Punta Cana. Patří mezi ně např. Bávaro, Macao, Juanillo, Cabeza de Toro, Arena Gorda a Uvero Alto. Pokud vás omrzí lenošení, vydejte se na výlet do mořského Marinaria, nebo za delfíny do parku Dolphin Explorer či Dolphin Island. Úžasný je také Scape Park s lagunou Hoyo Azul.

zoom Zvětšit

Punta Cana - Hoyo Azul

Na jihu je vyhlášené letovisko Juan Dolio a na jihovýchodě pláže v okolí Bayahibe. Nedaleko leží národní park Cotubanamá (Del Este), v jehož útrobách se ukrývají jeskyně se zachovalými malbami indiánů kmene Taíno. Za vidění rozhodně stojí panenský ostrov Saona a laguna Piscina Natural, kde můžete obdivovat mořské hvězdice. Cestou zpět se zastavte v ústí řeky Chavon, kde se natáčely filmy Apokalypsa (1979) a Rambo II (1985).

Ze severu na Samaná

V Puerto Plata na severním pobřeží si můžete užívat na sto kilometrů nádherných pláží a fascinující přírodu. Vydejte se např. k vodopádům Damajagua, k laguně Dudu, nebo na korálový ostrov Cayo Arena. 

zoom Zvětšit

Keporkak

Na poloostrově Samaná na severovýchodě země stojí za vidění vodopád El Limón a národní park Los Haitises, který je domovem kapustňáků, mořských želv a téměř sta ptačích druhů. Mezi nejhezčí pláže patří Rincón, Bonita a Cayo Levantado. V zimě je v Samanské zátoce možné pozorovat velryby hrbaté (keporkaky).

Směr jihozápad

S krokodýly americkými se můžete setkat u solného jezera Enriquillo v oblasti Barahona. Ráj na zemi najdete na pláži Bahía de las Águilas v regionu Pedernales. Na pláži nejsou žádné hotely ani restaurace. Svá vejce sem připlouvají klást karety, žije zde na 130 ptačích druhů a dále např. štětinatci a hutie.

zoom Zvětšit

Bahía de las Águilas


Fotogalerie

 

Komentáře

askim
Mam ji na seznamu , Karibik je super a doporučuji,dovolená v Mexiku byla naprosto fantastická a právě kvůli přírodě máme Dominikánu v pořadníku. Mexiko má zase úchvatné mayské památky, Dominika je z tohoto pohledu chudší, je to jen bývalá koloniální država.
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Co s dětmi na podzim? Aktivity, které posílí jejich imunitu

Co s dětmi na podzim? Aktivity, které posílí jejich imunitu

Životní styl

Potravinové doplňky jsou určitě dobrým pomocníkem, nejvíce ale dětem prospěje přirozený pohyb. Vybudujte dětem během podzimu imunitu, díky které se jim zimní nemoci budou vyhýbat obloukem!

NOVÉ
Nepodceňujte strečink. Proč ho do tréninku zařadit?

Nepodceňujte strečink. Proč ho do tréninku zařadit?

Životní styl

Na strečink existují různé názory, přičemž nejčastěji vznikají dvě skupiny lidí. Pro jednu z nich je strečink zbytečná ztráta času, pro tu druhou se jedná o nepostradatelnou součást sportovního výkonu a tréninku. Podle fitness trenérky Katky Hollerové bychom strečink vynechávat neměli, i když se nejedná o příliš oblíbenou činnost.NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.