Skryté poklady Dominikánské republiky

Přemýšlíte, kam na dovolenou a láká vás exotika? Vydejte se do Dominikánské republiky. Slunce zde svítí po celý rok a teplota vzduchu se v průměru pohybuje okolo 28 °C. Vyhlášené jsou zejména zdejší písečné pláže, nechybí ale ani památky UNESCO, třítisícové hory a národní parky. Možností, kam se vydat, je celá řada.

Z jihu na východ

Dominikánská republika je po celém světě proslulá nádhernými plážemi. Ty nejznámější leží na východě v oblasti Punta Cana. Patří mezi ně např. Bávaro, Macao, Juanillo, Cabeza de Toro, Arena Gorda a Uvero Alto. Pokud vás omrzí lenošení, vydejte se na výlet do mořského Marinaria, nebo za delfíny do parku Dolphin Explorer či Dolphin Island. Úžasný je také Scape Park s lagunou Hoyo Azul.

zoom Zvětšit

Punta Cana - Hoyo Azul

Na jihu je vyhlášené letovisko Juan Dolio a na jihovýchodě pláže v okolí Bayahibe. Nedaleko leží národní park Cotubanamá (Del Este), v jehož útrobách se ukrývají jeskyně se zachovalými malbami indiánů kmene Taíno. Za vidění rozhodně stojí panenský ostrov Saona a laguna Piscina Natural, kde můžete obdivovat mořské hvězdice. Cestou zpět se zastavte v ústí řeky Chavon, kde se natáčely filmy Apokalypsa (1979) a Rambo II (1985).

Ze severu na Samaná

V Puerto Plata na severním pobřeží si můžete užívat na sto kilometrů nádherných pláží a fascinující přírodu. Vydejte se např. k vodopádům Damajagua, k laguně Dudu, nebo na korálový ostrov Cayo Arena. 

zoom Zvětšit

Keporkak

Na poloostrově Samaná na severovýchodě země stojí za vidění vodopád El Limón a národní park Los Haitises, který je domovem kapustňáků, mořských želv a téměř sta ptačích druhů. Mezi nejhezčí pláže patří Rincón, Bonita a Cayo Levantado. V zimě je v Samanské zátoce možné pozorovat velryby hrbaté (keporkaky).

Směr jihozápad

S krokodýly americkými se můžete setkat u solného jezera Enriquillo v oblasti Barahona. Ráj na zemi najdete na pláži Bahía de las Águilas v regionu Pedernales. Na pláži nejsou žádné hotely ani restaurace. Svá vejce sem připlouvají klást karety, žije zde na 130 ptačích druhů a dále např. štětinatci a hutie.

zoom Zvětšit

Bahía de las Águilas


Fotogalerie

 

Komentáře

askim
Mam ji na seznamu , Karibik je super a doporučuji,dovolená v Mexiku byla naprosto fantastická a právě kvůli přírodě máme Dominikánu v pořadníku. Mexiko má zase úchvatné mayské památky, Dominika je z tohoto pohledu chudší, je to jen bývalá koloniální država.
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!