Skryté poklady Dominikánské republiky

Přemýšlíte, kam na dovolenou a láká vás exotika? Vydejte se do Dominikánské republiky. Slunce zde svítí po celý rok a teplota vzduchu se v průměru pohybuje okolo 28 °C. Vyhlášené jsou zejména zdejší písečné pláže, nechybí ale ani památky UNESCO, třítisícové hory a národní parky. Možností, kam se vydat, je celá řada.

Z jihu na východ

Dominikánská republika je po celém světě proslulá nádhernými plážemi. Ty nejznámější leží na východě v oblasti Punta Cana. Patří mezi ně např. Bávaro, Macao, Juanillo, Cabeza de Toro, Arena Gorda a Uvero Alto. Pokud vás omrzí lenošení, vydejte se na výlet do mořského Marinaria, nebo za delfíny do parku Dolphin Explorer či Dolphin Island. Úžasný je také Scape Park s lagunou Hoyo Azul.

zoom Zvětšit

Punta Cana - Hoyo Azul

Na jihu je vyhlášené letovisko Juan Dolio a na jihovýchodě pláže v okolí Bayahibe. Nedaleko leží národní park Cotubanamá (Del Este), v jehož útrobách se ukrývají jeskyně se zachovalými malbami indiánů kmene Taíno. Za vidění rozhodně stojí panenský ostrov Saona a laguna Piscina Natural, kde můžete obdivovat mořské hvězdice. Cestou zpět se zastavte v ústí řeky Chavon, kde se natáčely filmy Apokalypsa (1979) a Rambo II (1985).

Ze severu na Samaná

V Puerto Plata na severním pobřeží si můžete užívat na sto kilometrů nádherných pláží a fascinující přírodu. Vydejte se např. k vodopádům Damajagua, k laguně Dudu, nebo na korálový ostrov Cayo Arena.

zoom Zvětšit

Keporkak

Na poloostrově Samaná na severovýchodě země stojí za vidění vodopád El Limón a národní park Los Haitises, který je domovem kapustňáků, mořských želv a téměř sta ptačích druhů. Mezi nejhezčí pláže patří Rincón, Bonita a Cayo Levantado. V zimě je v Samanské zátoce možné pozorovat velryby hrbaté (keporkaky).

Směr jihozápad

S krokodýly americkými se můžete setkat u solného jezera Enriquillo v oblasti Barahona. Ráj na zemi najdete na pláži Bahía de las Águilas v regionu Pedernales. Na pláži nejsou žádné hotely ani restaurace. Svá vejce sem připlouvají klást karety, žije zde na 130 ptačích druhů a dále např. štětinatci a hutie.

zoom Zvětšit

Bahía de las Águilas


Fotogalerie

 

Komentáře

askim
Mam ji na seznamu , Karibik je super a doporučuji,dovolená v Mexiku byla naprosto fantastická a právě kvůli přírodě máme Dominikánu v pořadníku. Mexiko má zase úchvatné mayské památky, Dominika je z tohoto pohledu chudší, je to jen bývalá koloniální država.
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

NOVÉ
Opruzeniny trápí nejen děti, ale i dospělé

Opruzeniny trápí nejen děti, ale i dospělé

Kosmetika

Opruzenina (odborně intertrigo) dokáže pořádně potrápit. A to nejen děti, ale i dospělé. Každý, koho už potrápila, Vám řekne, že je to opravdu nepříjemná a bolestivá záležitost. Jak si s tímto nepříjemným intimním problémem poradit?DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.