Za odpočinkem do evropských lázní

V současném hektickém tempu života není neobvyklé, že naše tělo i mysl tuto zátěž nezvládá. Je proto čas od času dobré zpomalit, vyčistit si hlavu a dopřát si několikadenní odpočinek. V tomto smyslu jsou lázně ideálním řešením a vyrovnají se i těm nejluxusnějším SPA a wellness hotelům. V dnešním článku Vám přinášíme 3 tipy na zajímavé lázně v zahraničí, kam lze vyrazit za opravdovým odpočinkem

Lázně Szechényi v Budapešti 

Lázně Szechényi patří k nejznámějším lázním celého Maďarska, přičemž byly vybudovány teprve na počátku 20. století a ve srovnání s ostatními lázněmi patří tedy k těm novějším. Lázně jsou rozděleny na vnitřní a vnější část, přičemž bazény napájejí dva termální prameny, a to přibližně o 74 a 77 stupních Celsia. Vnitřní část lázní svým návštěvníkům kromě saun nabídne nespočet bazénů různé velikosti a o různé teplotě vody, dále též místnosti pro masáže a ochlazovací bazény. Vnější část je poté rozdělena na dvě poloviny - 2 velké termální bazény a jeden plavecký bazén.

 Tip: Spojte lázně s výletem po krásné Budapešti. Navštívit můžete například Budínský hrad, Matyášův chrám či velkolepou baziliku svatého Štěpána. Při plánování cesty rovněž nezapomeňte na sjednání vhodného cestovního pojištění, které by vás pokrývalo v případě ztráty zavazadel či například úrazu. 

Bavorské Bad Füssing 

Bad Füssing jsou právem nejoblíbenějšími lázněmi Evropy a jelikož to od nás máme do Německa kousek, bylo by škoda je nevyzkoušet na vlastní kůži. Bad Füssing leží cca 30 kilometrů od Pasova, v údolí řeky Inn. Pro návštěvníky je zde k dispozici opravdu nepřeberné množství různých vnějších a vnitřních bazénů s masážními tryskami, saunové světy, sirné lázně či například masážní vodní lehátka. Zázemí lázní nabízí dále kavárny, restaurace, turistické stezky a cyklostezky. 

Lázně Stegersbach 

3 hodiny jízdy od českých hranic leží rakouské lázně Stegersbach. Tento region je tím nejslunečnějším z celého Rakouska, a proto se jedná o ideální místo pro pohodový víkend. Ubytovat se lze ve čtyřech místních wellness hotelech, které lázně propojily s rozlišnými zdravotními terapiemi. Termální prameny o teplotě 37 stupňů Celsia zde vyvěrají z hloubky až 3000 metrů, přičemž pomohu jedincům s dermatologickými problémy, alergiemi či nemocemi pohybového aparátu. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.NOVÉ
Aby vaše děťátko dobře spalo

Aby vaše děťátko dobře spalo

Životní styl

Máte doma čerstvě narozené miminko? Pak jistě víte, jak důležité je, aby se klidně a kvalitně vyspalo. Souvisí to také s dostatečnou relaxací a kvalitou spánku ostatních členů rodiny. Mnoho rodičů se ptá, jak to udělat, aby miminko dobře spalo. Proto ve spolupráci s neonatoložkou a moderátorkou Soňou Šulákovou přinášíme zajímavé postřehy, rady a možnosti, které se rodičům v dnešní době nabízejí.