Za odpočinkem do evropských lázní

V současném hektickém tempu života není neobvyklé, že naše tělo i mysl tuto zátěž nezvládá. Je proto čas od času dobré zpomalit, vyčistit si hlavu a dopřát si několikadenní odpočinek. V tomto smyslu jsou lázně ideálním řešením a vyrovnají se i těm nejluxusnějším SPA a wellness hotelům. V dnešním článku Vám přinášíme 3 tipy na zajímavé lázně v zahraničí, kam lze vyrazit za opravdovým odpočinkem

Lázně Szechényi v Budapešti 

Lázně Szechényi patří k nejznámějším lázním celého Maďarska, přičemž byly vybudovány teprve na počátku 20. století a ve srovnání s ostatními lázněmi patří tedy k těm novějším. Lázně jsou rozděleny na vnitřní a vnější část, přičemž bazény napájejí dva termální prameny, a to přibližně o 74 a 77 stupních Celsia. Vnitřní část lázní svým návštěvníkům kromě saun nabídne nespočet bazénů různé velikosti a o různé teplotě vody, dále též místnosti pro masáže a ochlazovací bazény. Vnější část je poté rozdělena na dvě poloviny - 2 velké termální bazény a jeden plavecký bazén.

 Tip: Spojte lázně s výletem po krásné Budapešti. Navštívit můžete například Budínský hrad, Matyášův chrám či velkolepou baziliku svatého Štěpána. Při plánování cesty rovněž nezapomeňte na sjednání vhodného cestovního pojištění, které by vás pokrývalo v případě ztráty zavazadel či například úrazu. 

Bavorské Bad Füssing 

Bad Füssing jsou právem nejoblíbenějšími lázněmi Evropy a jelikož to od nás máme do Německa kousek, bylo by škoda je nevyzkoušet na vlastní kůži. Bad Füssing leží cca 30 kilometrů od Pasova, v údolí řeky Inn. Pro návštěvníky je zde k dispozici opravdu nepřeberné množství různých vnějších a vnitřních bazénů s masážními tryskami, saunové světy, sirné lázně či například masážní vodní lehátka. Zázemí lázní nabízí dále kavárny, restaurace, turistické stezky a cyklostezky. 

Lázně Stegersbach 

3 hodiny jízdy od českých hranic leží rakouské lázně Stegersbach. Tento region je tím nejslunečnějším z celého Rakouska, a proto se jedná o ideální místo pro pohodový víkend. Ubytovat se lze ve čtyřech místních wellness hotelech, které lázně propojily s rozlišnými zdravotními terapiemi. Termální prameny o teplotě 37 stupňů Celsia zde vyvěrají z hloubky až 3000 metrů, přičemž pomohu jedincům s dermatologickými problémy, alergiemi či nemocemi pohybového aparátu. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Nepodceňujte strečink. Proč ho do tréninku zařadit?

Nepodceňujte strečink. Proč ho do tréninku zařadit?

Životní styl

Na strečink existují různé názory, přičemž nejčastěji vznikají dvě skupiny lidí. Pro jednu z nich je strečink zbytečná ztráta času, pro tu druhou se jedná o nepostradatelnou součást sportovního výkonu a tréninku. Podle fitness trenérky Katky Hollerové bychom strečink vynechávat neměli, i když se nejedná o příliš oblíbenou činnost.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.NOVÉ
Co s dětmi na podzim? Aktivity, které posílí jejich imunitu

Co s dětmi na podzim? Aktivity, které posílí jejich imunitu

Životní styl

Potravinové doplňky jsou určitě dobrým pomocníkem, nejvíce ale dětem prospěje přirozený pohyb. Vybudujte dětem během podzimu imunitu, díky které se jim zimní nemoci budou vyhýbat obloukem!