Ahoj, chtěla bych se s vámi poradit, co všechno jíst,abych vypadala dlouho mladě a hezky, co všechno tělu prospívá? Napíšu co tak nějak vím a jím: soja, špalda, rýže, tmavé pečivo, lněná semínka, ovoce, zelenina, pít hodně vody, musli, zelený čaj, oříšky..... Nějaké další vychytávky co se dá jíst?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ono to asi nezáleží na tom, co budeš jíst, ale jak to máš v genech....

Reaguji na Klariska1241: to určitě ano, ale tak pokud budu kouřit, pít, necvičit, nemazat se krémy a jíst nezdravě, tak to taky hodně dělá svoje.... proto se snažím žít relativně zdravě.... nebo se o to alespon pokouším

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Gogejla: tak pokud budu kouřit, pít, necvičit, nemazat se krémy a jíst nezdravě, tak to taky hodně dělá svoje

To sice jo, ale znám mnoho lidí, kteří pili, kouřili, necvičili a nemazali se krémem a dožili se úctyhodného věku....Viz můj děda 88 let a umřel náhle...

Cituji Gogejla: Co jíst pro dlouhé mládí

Myslím, že se to nedá poušalizovat.
Daleko lepší je vypozorovat, které potraviny mi dělají dobře.
Za to, že člověk vypadá i v letech dobře, spíš můžou geny.
Já například jím poměrně dost masa, téměř žádné přílohy, hóóódně zeleniny a ovoce a hlavně žádnou soju, ta mi vyloženě dělá zle.
Taky pozor na její přílišnou konzumaci, protože ve velkém množství, je vyloženě nezdravá.
http://www.nazeleno.cz/bio/zdrava-vyziva-2/soja-ob sahuje-zdrave-latky-ale-muze-i-skodit.aspx
S tou vodou máš pravdu. Každé ráno piju litr čisté vody a teď jsem dokonce zjistila, že vypitím litru i večer (nejméně 2-3 hodiny před spaním) mi dělá ještě lépe. Ráno mám obličej jak vyžehlený a žádné otoky.
Takže voda je můj elixír mládí.

Reaguji na True: tak to taky zkusím já nerada piju před spaním protože pak musím chodit ještě několikrát na záchod

arrow
profile_image
Twigy
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobré téma taky by mě zajímalo, co jíst a pít, aby byl člověk co nejdýl svěží. Já se snažím pít hodně hodně neperlivé vody, hodně se mažu krémem, dělám si často různé masky, jím mandle (madlový olej je prý skvělý na pleť), občas si zacvičím....ale to je tak vše. Jím hodně a spíš nezdravě.. hodně sladkého, čokolády, tučné jídlo...

já si myslím, že jídlo to může ovlivnit hrozně moc, plus pohyb a pít hodně a nekouřit a nepít trvrdej alkohol.... jde mi o to, abych vypadala dlouho mladě.... lépe, odpočatě atd

arrow
profile_image
Mia13 mojeid
od 14. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná by ještě pomohlo vyhýbat se sluníčku, posilovat nejen svaly na těle ale i na obličeji, aby se zabránilo poklesu kůže a hlavně také dobré psychické rozpoložení.
Také jsem slyšela, že do určitého věku (tuším 50let??) vypadají mladší štíhlí lidé, zatímco od tohoto věku výše, vypadají mladší spíše lidé, kteří jsou silnější.
A když se tak zamyslím a srovnám své známé, kteří jsou stejně staří.. tak ten respektiva ta štíhlejší většinou opravdu vypadá mladší.

Jinak ještě jeden postřeh: mojí babičce je 78, na svůj věk vzhledově sice fakt vypadá, ale psychicky mám pocit že je o 20 let mladší.. velmi dobře jí to myslí, je neustále v pohybu, cestuje, apod. Člověk si s ní může skvěle popovídat. A to měla velice těžký život. Takže, když to shrnu, tak určitě záleží i na přístupu k životu a pohledu na něj (optimista!)

Já bych to asi nějak nepřeháněla s tím, vyhledávat vyloženě jen tyto "hyperzdravé" potraviny. Myslím, že stačí normální pestrá strava se zastoupením všech látek prospěšných pro organismus- čili pestrá strava, občas i zahřešení- třeba něco sladkého nebo vyloženě nezdravého (třeba hranolky, smažený sýr apod.) pokud mám na to velkou chuť, a dodržovat pitný režim. Pokud se člověk vyloženě necpe hamburgery a nenapájí colou, jí zeleninu, ovoce, nepije, nekouří- tak bych to nehrotila Všeho moc škodí, svého času byla velkým hitem sója, a dnes se ví, že může způsobit i zdravotní problémy. Takže za sebe souhlasím s názorem, že nejvíc dělají stejně geny a "podpořit" je můžeme zdravým životním stylem.

Reaguji na Mia13: optimista určitě jsem a miluju cestování atd... stím sluníčkem je to trochu kříž...sice ted už né kvůli opálení, jelikož jsem se začala mazat samoopalovákem a maximalně mi to vyhovuje, ale mám ráda slunce...ale zkusím se naučit se vyloženě na slunci nepéct se solárkem jsem už definitivně skončila, ale bohužel jsem tam tak 3 roky chodila :-/

Reaguji na Karin: já to zas tak nehrotim, určitě si ráda občas dam i sladký i smažený...ale nejim to denně.... snažim se tělo vyživovat a nejíst kvůli požitku ale kvůli tomu, abysme tělo vyživili...

arrow
profile_image
Mia13 mojeid
od 14. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já teda na svůj věk vypadám (24), možná by někdo tipl i více.. A to jsem normální postavy, od 16 let se stravuji velice zdravě (ted už to teda nepřeháním), v solárku jsem byla cca 5x v životě, na slunce nelezu protože jsem světlá blond. Krémy používám, cvičím optimálně.. proč tedy nevypadám mladší?!

Takže asi tak..

arrow
profile_image
Mia13 mojeid
od 14. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jinak se ale touhle problematikou take zabývám.. a jeden poznatek, který snad mohu doporučit: sehnala jsem si domácky vyrobenou konopnou mast a každý den se s ní mažu.. nejlépe působí ale přes noc, kdy si ji nanesu i na víčka.. ráno mám pak pocit, že přes noc zmizely všechny žilky a tmavé zabarvení kolem očí a oči se jakoby více rozzářily.

Své pak také dělají dlouhé vlasy, které jakoby ubírají věk (ovšem také můj pocit)

arrow
profile_image
Maika
od 14. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aby bylo tělo dlouho v dobré kondici - k tomu určitě pomáhá zdravý životní styl, ale vypadat mladě je spíš záležitost genetiky. A taky psychiky, mám dvě známé, které vypadají skvěle a obě jsou těžké pohodářky (a opalují se od jara do podzimu, cigárko a víno neodmítají, cvičit je nebaví )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené