arrow
profile_image
Katty5
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
letím na měsíc do Anglie, přesně teda do Brigtonu. Chci se Vás zeptat zda nemáte nějaké tipy co navštívit za památky, obchodní centra, restaurace prostě cokoliv co stojí za shlédnutí, za nákupy. Budu se pohybovat zřejmě po celé jižní Anglii a samozřejmě nevynechám ani Londýn. Budu vám moc vděčná za jakékoliv tipy.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak klasicky v Londýně budovu parlamentu spolu s Big Benem, Londýnské oko, Buckinghamský palác, Trafalgar square, Oxford street, Piccadilly Circus, Downing street, Hyde park, Westminster Bridge, Tower Bridge, Tower, .. a tak dále, prostě takové ty klasické památky.. Moc se mi líbilo i letní sídlo Windsor a tak dále, je toho k vidění hodně a popravdě už si to ani moc nepamatuji, tedy ty názvy myslím Jo a ještě určitě muzeum Madame Tussaud's, to bylo super. Jinak mimo Londýn klasicky Stonehenge, město Bath, tam to je taky krásné..

arrow
profile_image
Edisopu
od 8. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V Brightonu jsem byla jen krátce, ale naprosto unešená jsem byla z restaurací Food for Friends ( vegetarianská) a Planet India. Londýn je klasika, vše už je popsáno výš Krásné, písčité břehy jsou třeba kolem Bornemouth nebo Swanage, kousek od tud je třeba zřícenina Corfe Castle nebo Dancing Ledge, Old Harry rocks, Durdle door.... Je toho hromada co vidět

nějaké hrady, ty hodně tvoří specifikum británie, Bodiam Castle, Leeds Castle, Warwick castle, určitě bych zajela do Canterbury, kousek je to i do Oxfordu, což je rozhodně velký zážitek. Z Londýna, pokud jsi kulturně zaměřená, určitě nevynechat Tate Modern Gallery, fantastické místo, stjně tak i galerie na trafalgar square (to je national? nejsem si jistá). Za mě osobně Madame Tussaud, pokud nejsi milovník turistických davů, hodinových front, tlačená se atp je možné vynechat - ale zase, pokud budeš mít štěstí a fronta nebude, tak spodní patro, kdo jsou odlitky hlav popravených, jsou taky fajn. Jo a London Eye - tam je sice taky fronta a fůra turistů (asi je poznat, že turistické atrakce dvakrát ráda nemám, co...), ale ten výhled na centrum Londýna, to je nááádhera! A pokud máš ráda trochu alterny, pak určitě zajet do camden town, případně parádní jsou ty uličky, když půjdeš nahoru po charing cross road tak po pravé ruce - je tam například jedna ulice, ve které jsou POUZE ochody s hudebními nástroji, partiturami, umělci si tam jamují a podobně, parádní atmosféra. teda, aspoň byla, nebyla jsem v londýně už 5 let O.o
co se týká restaurací, tak zajdi do tradičních pubů, i v centru se dají najít některé, které jsou v podvečer plné místních chlápků postávajících venku, případně nadšeně sledujících sportovní utkání. No, je toho dost.
Jedeš tam na nějaký jazykový kurz?

V Londýně ještě doporučuju London Dungeon, jestli umíš jakž takž anglicky, tak super "strašidelnej" zážitek

V jižní, jihozápadní Anglii doporučuju Land's End - krásné útesy, St. Michael's Mount - ostrůvek, při odlivu se tam dá jít pěšky, je tam klášter, The Minack Theatre - otevřené divadlo v antickém stylu nad útesy, zřícenina Tintagel - podle legend spojený s králem Artušem, Plymouth - podmořské akvárium.
Jak už bylo výše, Oxford (Christ Church College, tady se natáčelo něco z HP), Bath, Canterbury - katedrála + město, Leeds Castle a jeho bludiště, Windsor - Windsor Castle + město, Stonehenge.

arrow
profile_image
Katty5
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

holky děkuju moc za tipy a co se týká nějakého nakupování? vím, že určitě zajdu na Oxford street, ale kam dál to netuším .

Cituji Katty5: nakupování

oxford street je jeste spojena s regent street, ta taky stoji za to projít A myslím si, že ti to bude maximálně stačit. Potom samozřejmě můžeš zkusit Harrods omrknout a nebo dojet do nějakyho shopping centra, ale tam najdeš v podstatě to stejny jako v centru, jen možná tam bude trochu klid oproti centru. Jinak i na běžných ulicích je spousta prodejen, takže tam o nakupy není nouze....

arrow
Neprodává v Bazaru

V Londýně určitě Oko - lístek si můžeš koupit předem na netu. Super je taky plavba lodí po Temži okolo památek. Je zo komentované, dá se vystoupit v Greenwichi a nebo pakračivat dál až k barierám před Londýnem.
Camden Town je jasná věc.
A nákupy jsou nejlepší ve Westfieldu, což je super obchoďák v centru a narozdíl od Oxfordky nemusíš stát hodinu na kabinku a obchody tam jsou stejný.

arrow
profile_image
Lowe
od 11. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě se osobně nejvíc líbili : Leeds Castle, projížďka na gondolách po řece Cam, Cambridge, Canterbury - katedrála, katedrála sv. Pavla, Oxford street, Čínská ulice, Greenwitch a 0 poledník .....

Cituji Petruszka: A nákupy jsou nejlepší ve Westfieldu, což je super obchoďák v centru a narozdíl od Oxfordky nemusíš stát hodinu na kabinku a obchody tam jsou stejný.

ááááno, na to jméno jsem si nemohla vzpomenout! když jsem tam byla (pravda, bylo to všední den) tak pomalu poloprázdno

Tady je pár rad ohledně Londýna třeba ti to pomůže
https://enjoylondon.wordpress.com

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené