arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Anita01: přesně tohle jsem četla o HA (kterou jsem minulý mešíc taky vysadila, brala jsem ji od 15ti a je mi 23) že holky ji často berou kvuli pleti a pak ji vysadí když chtějí mimino ve 25 třeba a najednou se jim akné vrátí 2x horší a přitom v pubertě by ho normálně vyléčily jako vetšina náctiletých.. Moje pleť je tedy zatim ok, ale zas mě dost bolí podbřišek a psra.. což jsem nikdy neměla ani při periodě.. ještě me napadlo, že by si měla zkusit laser. Chápu že nebudeš chodit bez makeupu, to radí vsichni ale už vidim jak všichni chodí se zarudlýma bolákama s kámoškama ven.... Ten laser třeba na nejakou tu tisicovku vyjde, ale myslim, že to za to stojí.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Anito,
bohužel se úplně čistého výrobku asi nedočkáme. Parabeny jsou všude v každém kosmetickém přípravku. I v tzv. přírodní kosmetice i v mastích, které předepisují lékaři. Paraben je totož vodič léčivých a zkrášlujících prvků do pleti. Samozřejmě, každý přípravek má povolenou hranici kotrolními mechanismy, za kterou už nemůže jít. Jenže, když potřebuješ třeba 3 nebo 4 přípravky, tak se to znásobí a tohle pak škodí. Užívala jsem rostlinou kosmetiku Sisley a tam to tak bylo-- každý přípravek měl minimum parabenu, a nebylo to znát. Při více navrstvených přípravků už to bylo znát. Mně vysloveně vadil oční krém. Vysadila jsem ho a stav se hned zlepšil. I konzervanty musí v kosmetice být. A přitom to je velmi drahá kosmetika.
Dále i v léčivých krémech je paraben. Například v Yamanouchi- výroba Japonsko.
Takže ono taky akné může být i v prostředcích, ve kterých jsme to nečekali.
E

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Anito,
fakt, že používáš makeup, je správný. Ochrání pleť před špínou z ovzduší a je dobrý při změně klimatu. Dokonce se doporučuje i pro pobyt v kancelářích, když tam některá žena pracuje. Tam je i dokonce nařízený kvůli vzhledu.
Ale musí se vědět jaký. Perfekt 123 Bourjois- má moc hezké odstíny. cena 425kč, Skin Illusion Clarins cca800 kč, Sisley dlouho držící.
Můžeš nahradit B.B. krémem. Ale až bude zima, tak ho stejně musíš vyřadit a dávat makeup. Zkoušela jsem hodně bíbíček Vyhovoval mi Dior a YSL. Jsou oba na překrytí akné a většinou mají hezkou barvu.
Přeji Ti, aby se to už pohnula a akné začalo mizet.
E

arrow
profile_image
Anita01
od 5. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Adluna: zkusit laser

Na fotoléčbě modrým světlem jsem byla na jedné tváři 1x a výsledek byl skvělý, ale co jsem se vrátila z dovolené před měsícem, zase se mi začalo dělat. Na druhé tváři jsem byla na ošetření n-lite laserem 2x, výsledek nebyl tak skvělý jako po léčbě modrým světlem, ale byl dobrý, až opět do doby po návratu z dovolené. Zvažuju, že si nechám udělat znovu celou postiženou oblast tím prvním laserem (nevím, jak se jmenuje) a uvidím.

Reaguji na erin:
používám make-up od Revlonu colorstay, myslíš, že ten je v pořádku?
myslíš teda, že mám zkusit vysadit všechny krémy kromě make-upu?

arrow
profile_image
Potkan
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na erin:

Záleží, co považuješ za přírodní kosmetiku. Myslím, že vše, co jsi uvedla, není přírodní kosmetika. Já mám kokosový olej od Saloos a žádné parabeny tam nejsou, jako konzervant byla použita kyselina askorbová, takže neříkej, že jsou všude. Měla by sis to pořádně prostudovat.

K té ochraně pleti - možná se ti na pleť nedostane nic z ovzduší, ovšem díky silikonům v make-upech a krémech se ti na pleť nedostanou ani prospěšné látky, ani nebudou moc odcházet z těla ty špatné, protože póry budou úplně ucpané. Umíš si představit, jak to dopadne, když se ty látky budou pořád pod kůží kupit? No asi vznikne pořádný zánět. Pleť (zvlášť takováhle) by se měla podle mě nechat volně dýchat a čistit, tak se na ní žádní mikrobi ani nestihnou množit a tudíž ani nebude potřeba ji pokrývat nějakou "ochrannou vrstvou". Stačil by nějaký ten olej, ten už sám o sobě chrání dost. Mimochodem, na akné pomáhá slunce (i když jsem četla článek, ve kterém to vědci vyvrátili, tak se stejně budu řídit tím, co říká většina lidí). Jak se asi slunce dostane na make-upem ucpaný obličej?Jestli to takhle praktikuješ ty, tak není divu, že máš pořád akné a jestli ho nemáš, tak by ses k tomu snad ani neměla vyjadřovat, protože tedy nevíš, o čem mluvíš.

Reaguji na Anita01:

Neposlouchala bych ji, ale je to samozřejmě na tobě. Takhle vlastně ani nevíš, jak by vypadala tvoje pleť bez všech těch přípravků. Nechtěla bys to alespoň měsíc vydržet a zkusit to jen přírodní cestou? Nic za to nedáš

arrow
profile_image
Jíťa07
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pročítám tady vaše příspěvky, chápu, že tento problém je velmi stresující... Existuje ještě jedno řešení, které nikdo nezmínil.Většina těchto projevů je způsobena bakteriální infekcí..někdy i anaerobní. Zkuste požádat svého lékaře o doporučení na imunologii, kde vám odeberou vzorek ze vřídku a vytvoří autovakcínu.Kdysi jsem takto pomohla svému kamarádovi, měl opravdu hluboké a rozsáhlé akné v obličeji a na zádech. Úplně mu zmizelo, dodnes je mi vděčný.

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Potkan: Já mám kokosový olej od Saloos

Tady jen musím upozornit, že zrovna kokosák je věc ošemetná. Ucpává a to hodně, ale někomu ano, někomu ne. Z osobní zkušenosti radím vyzkoušet pod ofinkou/patkou, kdyby něco (a mít v zásobě zynerit)

Cituji Potkan: na akné pomáhá slunce (i když jsem četla článek, ve kterém to vědci vyvrátili, tak se stejně budu řídit tím, co říká většina lidí)

Pokud jí přerůstá kůže, což většině lidem s akné, tak tohle je cesta do pekel.

Reaguji na Anita01: Ahojky tak takové problémy jsem měla také léta! Než jsem zašla k doktorce vyzkoušela jsem vše co šlo, nejhorší je mýtus že když budeš vysoušet (třeba Alpou) tak to bude dobrý nic takového! Mě nakonec (je mi 33) pomohl odličovací gel z lékarny Physiogel a poté hydratační krém Norkový za 60kč z Rossmenu..Takovejch let jsem chodila jak pubertačka a ted mám klid, někdy stačí opravdu jen menší péči a je po problému hlavně se nedrhnout 3 krát denně mýdlem a hydratovat.Jo a zezačátku omývat jen převařenou vodou...držim palce.

arrow
profile_image
Potkan
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na valux:

Věřím, že ty rady myslíš dobře, ale jak jsem říkala, mně to po dlouhé době jako jediná věc pomohlo. Kdyby ne, tak sem nepíšu. Žádné ucpání jsem nezaznamenala. U všech olejů se vždy upozorňuje, že se mají vtírat do navlhčené pleti právě kvůli tomu ucpávání, tak si myslím, že když to někdo dodržuje, tak by póry ucpávat neměly.

Když je to cesta do pekel, proč tolik lidí v diskuzích na internetu říká, jak jim slunce na akné pomohlo?

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Potkan: Neměly... tak to vysvětli mýmu ksichu a x dalším lidem Bohužel já jsem byla zrovna z těch, co po tom skvělém komedogenním kokosáku musela naklusat ke kožní pro atb. Tak jen upozorňuji - zkoušet na skrytých místech, kdyby něco. Proti ostatním olejům nic nemám (saloos jojobák mám doma).

Sluničko je super na bakterie. Horší na rohovatění a pigmentové skvrny. Takže jde taky o to, co konkrétně u kterého člověka dělá zle. "Zlepšení" je většinou pouze naoko. Na podzim příjde krásná odveta. Z osobní zkušenosti mi to slunko (ve větší míře) prostě horší - osypu se, vylezou x let staré fleky po akné, paráda. Takže se držím ve se stínu nebo s makeupem a je to ok.

Ale všechno je strašně individuální. Proto radím opatrnost.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Potkan,
tak za prvé já akné nemám a mít nebudu- genetická výbava od maminky. I moje sestra ho nemá. Co píšu, tak si zatím stojím. Netvrdila jsem, že Sisley je přírodní kosmetika, ale rostlinná. Parabeny jsou např. i v kosmetice Lush. Je přírodní a ruční výroba ,ale taky má parabeny jako konzervanty. Dokonce to prezentujou i ve svých novinách.
Naopak bych si už nedala na sebe žádný olej. Zkusila jsem Karl Hadek oleje. Např Diante- slavný olej na akné. Aplikovala jsem ho večer na vlhkou pokožku a ta se mi po první aplikaci spálila. Když to odeznělo za několik dní, tak jsem si dala další olej, Opět spálení pokožky na obličeji. Do třetice jsem si koupila exkluzívní olej Kanebo/ stál mě cca 1400kč. Zase stejné účinky. tak jsem si s ním mazala nohy- tam nepálil.
Anitě a jiným jsem radila, protože jim chci pomoci svými znalostmi, které si myslím, že mám dost dobré.
E

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Anito,
dobré je i užívat něco ke zlepšení pleti. Já užívám 500-1000mg vitaminu C denně. Působení je znát tak za rok. Pleť je čistěší a pevnější.
Pak užívám Biocell tablety- mají v lékárnách- k tomu se dá přikoupit i maska, která je moc dobrá. Tak dále ještě Kyselinu hyaluronovou. Tu, když užíváš, tak Ti tak zvlhne pokožka, že máš pocit, že Ti kys. leze přímo kůží ven. Biocell a Kys. hy. ůčinkují za pár dní.
E

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pro úplnost chci dodat, že makeup nosím jen aven. Tady, co bydlím je tak špatné ovzduší, že bych bez nějakého krytí, aspoň lehkým pudrem, nevylezla ven. Doma ho pochopitelně nenosím.
A mám střídavá období, kdy doma a na noc žádné pečující krémy nedávám. Jen okolo očí a úst.
E

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na erin: Nechci být zlá ale jak můžeš někomu radit jak na těžké akné, když jsi ho nikdy neměla.
Já zakladatelce doporučuju jedině pročistit organismus. Dobrá na to je tinktrura s ostropestřece mariánského. Co se týče nanášení makeupu tak to nijak nepřehánět. Makeup ať si říká kdo chce co chce mi akné vždycky zhorší(a to nepoužívám žádné šunty). Krémy, které ti vyhovujou klidně můžeš používat ale nepřeháněj to s nima. U akné je známo, že čím méně tím lépe.

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na simuška: odsranění dělohy je už docela extrém a nevíc pokud je žena zdravá je možná i blbost, ale souhlasím s Chlorelou a mladým ječmenem, taky podstivě papám, mám lisované do tablet a ječmen v kapslích

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené