arrow
profile_image
MiaNori
od 17. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji cokoladovasusenka: Ono totiž jedna věc je pomoc mladým vyžít, pokud se snaží osamostatnit, a druhá nechat je vysávat rodinu a lenošit

Přesně tak! Podpora k postavení se na vlastní nohy, to je naprosto v pořádku. Tj. když studuje, nebo ho nechat nějaký čas bydlet u sebe, když si našel první práci, aby mu to usnadnili a mohl si třeba našetřit, v klidu se porozhlédnout po bydlení atd.

Cituji True: Myslím, že téměř každý bohém má problémy s psychikou. Je to svým způsobem diagnóza.
Je tedy jasné, že své jednání může ovládat jen částečně, nicméně si nemyslím, že je "léčitelné."
Bohéma je nutné příjmout i s jeho nedostatky spíš, než doufat ve změnu.

Tak to mě opravdu "pobavilo". Nevím, jestli chápete správně označení bohém. Sice to je člověk, který žije neuspořádaně, ale ne v tom smyslu, že by to byl fracek parazitující na rodině, který odmítá vylétnout z rodného hnízda a převzít odpovědnost za své jednání a svůj život někam směřovat.

Cituji Lidul: trošku s citem ty příspěvky.

No, možná je tady toho citu až moc. Hlavně ti chudáčci synáčkové a dcérenky jsou taky přecitlivělí, jenom abychom je nějak neranili, třeba, že bychom po nich něco chtěli, že. Ne ne, poskytneme jim zázemí a necháme je flákat se celé dny po nocích, vysedávat u počítače, to jim pomůže najít sama sebe a životní cíl.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je zajímavý, jak se názory rozchází... Původně jsem tlačila na rodiče, ať jsou na něj tvrdí a nekompromisní, jak píše velká část z vás... A oni to neudělali... Tatka je moc hodnej a důvěřivej a mamka už nějak nemá sílu (dřív mu často nadávala atd... a nikam to nevedlo... tak si prostě žije víc svůj život a netrápí se s ním...) Taktéž trochu inklinoval k drogám a alkoholu... a teď, co je doma se relativně rovná... Sice to pořád není, jak bychom si představovali... (napsala jsem ten příspěvek poté co se vrátil ve 3 v noci se silným alkoholovým odérem, protože jsem se bála, že se všechno vrací do starých kolejí...) ale druhý den pečlivě uklidil pokoj a uvařil večeři a večer zůstal doma... A pracuje na svých schopnostech... (i když bohužel zatím zadarmo)

Zkrátka nakonec souhlasím s Lidul... Děkuji... Relativní klid mu svědčí (už nemá tak zcestný názory) a snad pomalu přichází k rozumu... Potenciál, aby se tím co umí velmi dobře uživil má... Zkusím mu fakt pomoct s hledáním školy...

Oni tihle hodně umělecky založení lidi holt mají trochu nedostatky jinde... Stejně jako velká část velmi chytrých studentů MATFYZu nebo ČVUT si pomalu neumí uvařit polívku z pytlíku. (tímto se rozhodně nechci nikoho dotknout...)

arrow
profile_image
MiaNori
od 17. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Rebarbora: Oni tihle hodně umělecky založení lidi holt mají trochu nedostatky jinde

Ale o tom to není. Jestli je někdo nepraktický v běžných domácích činnostech neznamená, že se může flákat a neshánět zaměstnání. Fajn, tvůj brácha je umělecky nadaný. Já jsem svůj předchozí příspěvek myslela spíše obecně. Kdyby se ale nevzpamatoval a fakt se jen flákal doma, nechal se živit od rodičů a v tomto stavu zakrněl, tak by ten svůj talent promarnil v kecech kam až to mohl dotáhnout a že ještě všem ukáže. Takových už bylo a pak nepřiznaný vztek sama nad sebou, až jim to došlo, začali utápět třeba v oblbovácích.

Já nejsem pro radikální řešení ze dne na den: buď makej nebo vypadni! Pokud je na druhé straně snaha a nějaký cíl (ne jen řeči, aby měl klid), tak je rodinná podpora v pořádku, parazitování ne.

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Rebarbora: Původně jsem tlačila na rodiče, ať jsou na něj tvrdí a nekompromisní, jak píše velká část z vás... A oni to neudělali...

To stejné u nás s mým bratrem...taky nic...prostě naši jsou strašně hodní

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že to nemá s uměním nic společného, je to o povaze. Válet si šunky doma může umět i třeba vyučený kuchař, na to nemusí nutně studovat umprumku nebo konzervu. Co mám kamarády umělce, tak to jsou většinou normální, někteří s věkem dokonce i zodpovědní lidé. Spousta z nich teď přes prázdniny vypomáhá rodičům třeba na pile a tak, rozhodně nemají ručičky dozadu. On ten jejich životní styl typu ženy-víno-zpěv taky něco stojí.
Skutečně psychicky labilnějšího znám asi jenom jednoho umělce, ale to se navenek projevilo až poté, co s ním velmi ponižujícím způsobem vydrbala jeho životní láska.

Reaguji na Rebarbora: Díky tak si k sobě s bráchou najděte cestu a když k sobě budete mít blízko, bude mít o důvod víc, být rozumný...
A pak se jednou budeš hřát na výsluní vedle brášky umělce My jsme s bráchou taky prožívali různě "praštěná" období, ale na sebe vzájemně jsme se mohli vždy spolehnout... což samozřejmě zavazuje...

Ty jako ségra asi nesvedeš nic, ale být jeho matka, prostě bych ho vypakovala z domu. Je dospělý, maturitu má...jistě by si našel podnájem a práci, kdyby chtěl. Možná je to krutý, ale účiný.

BTW na tom, že nedodělal VŠ myslím nic až tak tragického není, pokud má talent, užíví se VŠ neVŠ Asi jen potřebuje něco, co by ho popohnalo, aby se musel starat o sebe sám

arrow
profile_image
leon90
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Ty jako ségra asi nesvedeš nic, ale být jeho matka, prostě bych ho vypakovala z domu. Je dospělý, maturitu má...jistě by si našel podnájem a práci, kdyby chtěl. Možná je to krutý, ale účiný.

To jsou jenom silné řečičky
Anebo by skončil na ulici, začal by brát drogy a matka by si to celou dobu vyčítala.

Reaguji na leon90: to nejsou silné řečičky...už jsme to jednou v rodině jednomu podobnému vykutálenci udělali (byl to můj bratranec)

Mladý chlap s maturitou práci najde vždycky!

Víš, ono totiž pomoc od rodičů a výchova neznamená jen dávání. Vychováváš a staráš se o toho člověka i tak, že mu něco zakazuješ, přikazuješ, že ho připravuješ na život. Musíš být taky trochu tvrdá, jinak z takového člověka bude doživotně parazit.
Vyčítat si lze jak tvrdou výchovu, tak měkkou...oboje totiž dětem ubližuje!

A s prominutím - říct dospělému chlapovi, aby se pakoval a začal se o sebe starat sám, to rozhodně není tvrdá výchova. Možná to je jediná možnost, jak mu umožnit sebrat se začít žít pořádný život. Našla bych mu práci - třebas i jen jako prodavače, pokud ho jinde nevezmou. Našla bych mu super levný podnájem - třebas garsonku. A tím by moje rozmazlování skončilo

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené